Dalīties „Dodies dabā jebkuros apstākļos“

Lai gan šis noteikti ir citādāks pavasaris, kā jebkurš cits, ko esam piedzīvojuši, tomēr iešanu dabā neviens nav atcēlis. Par to pārliecināta arī Sibilla Šlēgelmilha, kurai būt dabā nozīmē elpot. Protams, tagad tas jādara mazliet citādāk, kā ierasts – izvēloties nostākas vietas, neejot kopā ar draugiem, bet neatkarīgi no tā, daba palīdz.

Tevi noteikti raksturo piedzīvojumi, iešana dabā, ceļošana – saki, kā tu sevi šajās jomās realizē laikā, kad apkārt ir tik daudz ierobežojumu?

Domāju, ka mums Latvijā ir ļoti paveicies ar to, ka nav aizlieguma doties dabā. Es šo iespēju arī aktīvi izmantoju, cenšoties atrast jaunas vietas, kur es līdz šim neesmu bijusi. Tāpat sekoju līdzi arī tam, lai tās nebūtu ļoti populāras lokācijas. Man jāatzīst, ka fiziskā distancēšanās šobrīd mani ļoti daudz neietekmē, jo es arī līdz šim ikdienā daudz laika pavadīju dabā viena vai ar pašiem tuvākajiem cilvēkiem. Man lielāks izaicinājums ir palikt mājās – neesmu radusi pie tik mierīga dzīves ritma. Bet es cenšos radoši un arī fiziski izpausties, piemēram, esmu jau iemācījusies stāvēt uz galvas. (smejas).


 
Tā kā tu regulāri dodies dabā arī šajā laikā, kas ir tavi iecienītākie pastaigu un pārgājienu maršruti?

Man patīk dažādas dabas takas un purvu takas, kur mēdzu sagaidīt saullēktu, bet šobrīd, kad jāizvairās no vietām, kur varētu būt daudz cilvēku, izvēlos pastaigas, piemēram, pa priežu mežiem. Šobrīd mēģinu atrast kādas mazāk zināmas un populāras takas un mežus. Domāju, Latvijā ir tik daudz vietu, ko redzēt, un noteikti nevajag visiem doties uz vienām un tām pašām vietām. Ir forši atklāt pašiem savas vietas – jābūt tikai radošiem.

Cik lielu nozīmi tu piešķir apģērbam, apaviem un lietām, ko ņemt līdzi, dodoties pārgājienā?

Man ir ļoti svarīgi, kāds ir mans apģērbs, kad dodos pārgājienā. Tā kā pārgājienu nereti sāku agri no rīta un beidzu jau dzestrā vakarā, tad neatņemama jebkura pārgājiena sastāvdaļa ir kvalitatīva un silta jaka, iespējams arī termoveļa. Ja dodos pārgājienā, man gribas justies ērti, tādēļ arī apaviem ir liela nozīme – tiem jābūt ūdensizturīgiem, jo bieži vien var sanākt iet pāri kādam strautiņam vai meža upītei. Kā uzticamus zīmolus gan apģērba, gan apavu izvēlē, ko pati esmu pārbaudījusi, varu ieteikt Helly Hansen un The North Face. Tāpat, dodoties dabā, no mājas nekad neizeju bez termosa ar siltu tēju.

Tu praktizē arī auksto peldēšanu. Ko tev tā dod? Kā tu noskaņojies, sagatavojies, katru reizi, dodoties ūdenī?

Šī man ir pirmā ziemas sezona, kad es jau no novembra apņēmīgi vismaz divas reizes nedēļā dodos peldēties. Aukstās peldes manī izraisa lielu prieka un laimes sajūtu, tādēļ nebaidos teikt, ka šī aktivitāte kļūst zināmā vērā atkarību raisoša. Aukstās peldes palīdz nomierināt domas un pieklusināt satraukto prātu – esmu par to pārliecinājusies daudzas reizes.

Kādi būtu tavi ieteikumi, kā šajā laikā nezaudēt sportisko formu? 

Man šķiet šobrīd interneta vide piedāvā daudzus tiešsaistes treniņus, tādēļ, ja vien piemīt gribasspēks, nebūs grūti saglabāt savu sportisko formu. Es regulāri vingroju mājās arī pirms šīs ārkārtas situācijas. Vēl man ļoti patīk skriet – tādā veidā var atklāt arī daudzas interesantas vietas, par kurām pat iepriekš nezinājām. Skriešana, manuprāt, ir sava veida piedzīvojums, esot ārā.

Kas būs pirmā lieta, ko izdarīsi vai vieta, kur dosies, kad pasaule atkal atgriezīsies ierastajās sliedēs?

Tiklīdz pasaule atkal būs vaļā, es turpināšu ceļot – pirkšu biļeti uz Itāliju vai braukšu ar kemperi uz Norvēģijas kalniem. Man ļoti patīk iepazīt jaunas vietas un kultūras, kā arī atgriezties tur, kur esmu jutusi vislabākās emocijas.

Teksts: Liene Pālēna

❗️IEPĒRCIES E-VEIKALĀ ❗️⁣⁣⁣⁣⁣⁣⁣⁣⁣⁣

⁣⁣Sargā sevi un apkārtējos – iepērcies Sportland e-veikalā ar –25% ATLAIDI! Bezkontakta iepirkšanās ⁣neizejot ārā no mājām ar piegādi Tev ērtā pakomatā vai ar kurjeru līdz pat mājas durvīm!⁣⁣⁣⁣⁣⁣

Komentāri

 1. Lasha

  This was an interesting read, thanks a lot!

  1. Viktor

   Nice once!

   1. Misha

    I agree, it was good read.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Saistītie raksti

Nākamais raksts:

Brīvdienas uz skrituļslidām

Skaties tālāk, lai uzzinātu vairāk