Dalīties „Skolotāja Fridrihsone: “Ja sporto, arī mācībās veicas labāk”“

Skolotāja Fridrihsone: “Ja sporto, arī mācībās veicas labāk”

Piektdien Latvijas un Spānijas valstsvienību spēli “Arēnā Rīga” apmeklēs arī tradicionālā pirmo klašu skolēnu konkursa ““Sportland” pirmie soļi basketbolā” uzvarētāji Siguldas pilsētas vidusskolas 1.s klases komanda. “Nopietni gatavojāmies un bija ļoti lielas emocijas gan sacensību laikā, gan brīdī, kad paziņoja rezultātus,” Siguldas pilsētas vidusskolas sporta skolotāja Andra Fridrihsone ļauj noprast, ka sasniegts galvenais mērķis – sportiskās aktivitātes bērniem sagādājušas prieku un vēlmi sportot vēl.”

Konkursu ““Sportland” pirmie soļi basketbolā” Latvijas Jaunatnes basketbola līga sadarbībā ar lielāko sporta preču veikalu tīklu Latvijā “Sportland” rīkoja jau piekto gadu. Tajā piedalās vispārizglītojošo skolu 1. klašu komandas audzinātāju un/vai sporta skolotāju vadībā. Programmā iesildīšanās vingrinājumi un stafetes ar un bez basketbola elementiem.

“Siguldas pilsētas vidusskolā jau piekto gadu veidojam sporta klases. Bērniem ir īpašs dienas režīms – katra mācību diena sākas ar sportošanu un trīsreiz  nedēļā ir nodarbības arī pēc stundām. Arī peldam un slēpojam,” stāsta skolotāja Fridrihsone.

Regulārās aktivitātes uzlabo bērnu fizisko sagatavotību, tomēr uzvara konkursā nebūtu iespējami bez mērķtiecīgas gatavošanās. “Jau pērn ar 1. klasi piedalījāmies. Vingrinājumu saturs bija mainīts, tomēr apmēram zinājām, kas sagaida. Padarbojāmies ar basketbola bumbām, mācījāmies piespēlēt, mācījāmies darboties komandā. Pirmās klases bērniem pirkstiņi vēl nav tik veikli un katrs vairāk domā par sevi, tāpēc sadarbības prasmes attīstīšana ir liels izaicinājums. Un ļoti noderīga pieredze. Bija vingrinājumi, kas izdevās labi, bija lietas, kas neizdevās. Konkursa laikā rezultātiem izsekot nevarējām, apbalvošanas laikā ar cerībām un satraukumu gaidījām, kad mūs nosauks. Beigās, kad palikām trīs vēl nenosauktas komandas, visi turējām īkšķīšus un tad bija saviļņojošs brīdis – esam uzvarējuši!”

Konkursa uzvarētājiem bija iespēja apciemot valstsvienības treniņu un satikties ar spēlētājiem. Dažam izpalicis prieks par iespēju redzēt Kristapu Porziņģi un brāļus Bertānus, bet liela daļa pirmklasnieku jau esot labi informēti par basketbola aktualitātēm un piektdien gaidāmo spēli ar Spānijas izlasi, kuras laikā tribīnēs būs arī mazie siguldieši. “Skolā viesojušies mūsu novadnieki brāļi Dukuri un brāļi Šici, bet valstsvienības basketbolistus satikām pirmo reizi. Jauni iespaidi, varbūt kādam palielināsies motivācija sākt trenēties basketbolā.”

Sporta klašu organizēšana uzlabojusi ne tikai mazo siguldiešu sportisko sagatavotību. “Pieredze liecina, ka sportotājiem ir labākas sekmes arī mācībās, viņi ir organizētāki, prot sevi piespiest izdarīt vajadzīgo. Gribētāju tikt sporta klasē ir vairāk nekā vietu (šogad – 26), tāpēc jārīko atlase, pārbaudot fizisko sagatavotību. Programmu finansē pašvaldība, tāpēc priekšroka ir Siguldas novadā deklarētajiem bērniem. Programma darbojas četrus gadus, pēc tam daudzi turpina trenēties dažādās sporta skolas sekcijās. Iespēju ir daudz.”

“”Sportland” pirmie soļi basketbolā” ir aizraujošs un noderīgs konkurss – šāds vērtējums radies ne tikai tāpēc, ka siguldiešiem šoreiz izdevies uzvarēt. “Labi, ka nav standarta uzdevumi – katru gadu ir kaut kas jauns. Lieliski, ka priekšsacīkstēs var piedalīties visa klase, ne tikai paši labākie. Motivējošas balvas. Ļoti patika arī draudzīgā gaisotne – ne tikai man, arī citu klašu audzinātājām un skolotājām.”

Šogad konkursa septiņos pusfināla posmos Saldū, Talsos, Rugājos, Maltā, Cēsīs, Siguldā, Bauskā un Rīgā noskaidrotas 24 komandas, kuras Salaspils sporta kompleksā cīnījās par galvenajām balvām. Otro vietu izcīnīja Cēsu 1. pamatskolas komanda “Cēsu stiprie ozoli”, trešo vietu – Rīgas Centra humanitārās vidusskolas komanda “Zibsnis”. Trīs labākās komandas tika pie iespējas apmeklēt Latvijas valstsvienības treniņu un satikt spēlētājus. Savukārt visas komandas savām skolām nopelnīja balvas – basketbola bumbas.

Teksts: basket.lv Foto: Toms Norde

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Saistītie raksti

Nākamais raksts:

Konkursā ““Sportland” pirmie soļi basketbolā” uzvar siguldieši

Skaties tālāk, lai uzzinātu vairāk