Dalīties „Tu šodien labi izskaties!“

Tu šodien labi izskaties!

Indīpopa grupas “Franco Franco” solistei Elizabetei Vētrai uz skatuves ir svarīgi justies ērti. Ja gadījies uzvilkt nepareizos apavus, viņa tos met nost un dzied ar basām kājām. Nu grupa strādā pie jauna albuma un, protams, vasarā būs redzama un dzirdama koncertos. Un Elizabetei, visticamāk, kājās būs ērti apavi!

Elizabete, kas jauns “Franco Franco” dzīvē?

Pavasaris ir brīnišķīgs laiks, lai sāktu jaunas lietas! Pa ziemu kārtīgi atpūtāmies, bet šobrīd jau finišā ir jauna dziesma ar daudz bungu ritmiem un labu klavieru melodiju, ko pavisam drīz nodosim klausītājiem. Mums pašiem šķiet, ka dziesma ir ar melodiju, ko viegli atcerēties. Kā jau daudzas dziesmas, arī šī dziesma ir par mīlestību, un kā nu ne, jo pavasarim mīlestība ļoti piestāv! Šobrīd liekam kopā plānus un vēlamies pirmoreiz grupas pastāvēšanas vēsturē izdot albumu. Līdz šim esam izdevuši divus minialbumus, bet rudenī vēlamies ierakstīt pilnu albumu. Tas, visticamāk, gan iznāks digitāli, jo kur nu vairs cilvēkiem likt mūzikas diskus? (Smejas.)

Kā sauksies jaunā dziesma?

Dziesma saucas “You look so good”, un klausītāji to varēs dzirdēt apmēram maija vidū, kad “Franco Franco” svin savu dzimšanas dienu. Tā būs dāvana gan mums pašiem sev, gan mūsu klausītājiem. Man šķiet, ka cilvēkiem biežāk vienam otram vajadzētu teikt komplimentus, kaut vai to pašu – tu šodien labi izskaties! Foršās lietas pārāk bieži tiek noklusētas, nevajag turēt sveci zem pūra, jāsaka, kā ir!

Izteikt komplimentu ar dziesmu bieži vien ir vienkāršāk, nekā to pateikt cilvēkam acīs!

Tur ir tas āķis! Tāpēc esmu izvēlējusies rakstīt dziesmas, jo dažreiz komunicēt šādā veidā man ir vieglāk. Tev ir pilnīga taisnība, ikdienā to pateikt ir pietiekami grūti. Ja tu kaut ko nevari pateikt ar vārdiem, tu vari aizsūtīt dziesmu. Viss būs skaidrs! Arī šī jaunā dziesma no teksta viedokļa ir kaut kas tāds, ko kādam nevaru pateikt acīs, tāpēc esmu izvēlējusies to uzrakstīt un nodziedāt ļoti daudziem citiem cilvēkiem. (Smejas.)

Tad kāds nemaz nenojauš, ka tu viņam esi uzrakstījusi dziesmu!

Jā, tā ir, lai vai cik smieklīgi tas nebūtu! Man pašai grūti izskaidrot, kāpēc tā.

Kā rodas jaunas dziesmas?

Pēdējā laikā visbiežāk dziesmas rodas grupas radošajās nometnēs. Katram ir kāda melodija iekrājusies, es pati citreiz, ejot pa ielu, kaut ko nodungoju un, aizejot mājās, uz savām šķībajām klavierēm nospēlēju. Citreiz ierakstu telefonā vārdus vai vārdu savienojumus. Radošajās nometnēs visas idejas saliekam kopā un top dziesmas.

Zinu, ka tu sporto. Skrienot tu klausies pati savas dziesmas?

Parasti, nē, bet esmu droša, ka jauno gabalu gan klausīšos! Tas varētu būt labs saundtreks skrējējiem. Parasti skrienot klausos house mūziku ar spēcīgu vokālu. Skrienot tas iedod milzu enerģiju. Labprāt arī pati kādreiz iesaistītos kādā house mūzikas projektā.

Dziesmu vēl neviens nav dzirdējis, bet pēc nosaukuma vien spriežot, tā ir visai motivējoša! Tu skrien un klausies – You look so good (Tu izskaties tik labi)!

Tiešām! Par to gan vēl nebiju iedomājusies! (Smejas.)

Varbūt skriešanas laikā arī kādreiz esi sacerējusi kādu dziesmu?

Neesmu gan, jo skrienot galvā vairāk skan – Elizabete, tu to vari, turpini skriet! Skrienot es izmantoju aplikāciju “Nike+ Run”, kur ir ļoti forši treniņi. Citreiz jau sākumā domāju, nē, viss, man apnika. Bet tad apzinos, ka šī doma ir tikai galvā un to ir iespējams apklusināt. Tev tikai liekas, ka nevari, kurš teica, ka tu nevari noskriet piecus vai desmit kilometrus? Skriešana ir ļoti labs meditatīvs pasākums. Tāpēc es labprātāk skrienu viena pati, jo tas ir laiks man ar sevi, laiks, kurā es uzlaboju sevi un sakārtoju savas domas. Brīžiem tā atslēdzos, ka attopos tikai pēc pāris apskrietiem kvartāliem saprotot, ka nezinu, kas skriešanas brīdī notika apkārt. Tas ir ļoti vajadzīgs! Skriešana ir mana meditācija.

Ikdienā tu ērtāk jūties lietišķā vai brīvā un sportiskā apģērbā?

Abējādi. Šodien, piemēram, man mugurā ir žakete,  plandošas bikses, zeltīti auskari un kājās –  “Converse” kedas! Man patīk apvienot ērtas lietas ar kaut ko nedaudz šikāku. Lai visur varu paspēt, svarīgi ir ērti apavi. Galvenais, lai tu pats labi jūties, tāpēc es nekad nenosodu, kā citi ģērbjas, lai vai cik traki no pirmā acu uzmetiena šķistu. Ja cilvēks jūtas ērti savā ādā un drēbēs – uz priekšu! Runājot par kedām, tās ļoti labi iet kopā ar dažādiem tērpiem – gan kleitām, gan šortiem, gan kostīmiem. To es izbaudu un izmantoju!

Uz skatuves arī kāp kedās?

Teikšu pavisam godīgi, līdz kļuvu par “Converse” zīmola seju, man nebija šī brenda kedu. Šie ir mani pirmie pāri. Tiklīdz apavus saņēmu, jau pirmo koncertu aizvadīju konversos. Jāsaka, ka bija forši, jo bija ļoti ērti! Man koncertu laikā apavi ir ļoti svarīgi; ja koncerta laikā saprotu, ka esmu izvēlējusies nepareizos apavus, velku tos nost un uzstājos ar basām kājām. “Converse” manu koncertu latiņu izturēja! (Smejas.)

“Franco Franco” ir tavs vienīgais darbs, vai tev atliek laika arī citām nodarbēm?

Man ir arī cits darbs. Man patīk organizēt un plānot, tāpēc neatsaku, ja man piedāvā kādu darbiņu arī ārpus “Franco Franco”. Man gribas izdarīt daudz. Man nepatīk sēdēt uz vietas un lūrēt sienā, lai gan tas arī dažreiz ir vajadzīgs. Šobrīd strādāju pie Dziesmu un deju svētku organizēšanas. Tuvu dziedāšanai jau ir! (Smejas.) Mani aizrauj projektu darbs, jo tu vari darīt jebko! Patiesībā cilvēks var kļūt par jebko, ko vien viņš vēlas, galvenais ir darīt to no sirds. Es savu dzīvi cenšos piepildīt ar maksimāli foršām lietām, kur varu atdot sirdi un dvēseli.

Mūzikas festivālos, koncertzālēs un āra terasēs “Franco Franco” taču šovasar varēsim redzēt un dzirdēt?

Pagājušā vasara mums bija ļoti aizņemta, jo pēc uzstāšanās Eirovīzijas dziesmu konkursa atlasē bijām ļoti pamanīti. Ar grupu tikko tieši pārspriedām, kāpēc pagājušovasar ne reizi neaizbraucām uz pludmali? Tāpēc, ka visu laiku koncertējām. Šis gads ir mierīgāks, bet, protams, kādā terasē mūs noteikti varēs sastapt. Un ne tikai Rīgā, bet arī ārpus Rīgas.

Varbūt arī ārpus Latvijas robežām?

Tas nav tik vienkārši, bet mēs nezaudējam cerību. Konkrētu plānu diemžēl šobrīd mums nav, bet esam sev nozvērējuši tuvākajā laikā atrast menedžeri.

Kā pati dziedāji jau pieminētajā Eirovīzijas dziesmā “Up” – uz augšu, tikai uz augšu! 

Tieši tā, jo, neko nedarot, nekas arī nenotiks! Lai kaut ko sasniegtu, svarīgi ir nebaidīties, jo bailes nomāc mūsu apziņu un potenciālu. Tāpēc es ikvienam iesaku nebaidīties pašam no sevis, nebaidīties būt atšķirīgam, lai vai ko tu dzīvē vēlētos sasniegt. Tu nevari izmainīt pasauli, būdams tāds pats, kā apkārtējā pasaule.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Saistītie raksti

Nākamais raksts:

PAVASARIS GALVĀ

Skaties tālāk, lai uzzinātu vairāk