Dalīties „Uzvari 6 populārus NĒ sportošanai“

Uzvari 6 populārus NĒ sportošanai

Sešas dienas līdz #BEACTIVE Fitnesa naktij un sešas populāras atrunas, kāpēc vēl neesi sācis vai atgriezies pie tik svarīgā sportotprieka. Ir laiks tās uzveikt un dzīvot dienu pēc dienas kā vislabāko.  Sāc ar niekiem un padari veselīgu dzīvesveidu par ikdienu, bez kuras nav iespējams dzīvot!

1.Nav laika

Izklausās pārāk pazīstama frāze? Un patiesa jau arī  – mēs visi esam aizņemti skolā, darbā, ar ģimeni, uzkopjot, ravējot, tiekoties, mēģinot paspēt darba dienas beigās vēl apmeklēt pasākumus. Un sarakstu var turpināt bezgalīgi.

Kā uzvarēt: protams, ir viegli sacīt – vienkārši atrodi laiku. Bet tas ir tieši tik viegli, cik izklausās. Uztver šo atrunu gluži par tādu pašu ieradumu, kuram pretstatīt var regulāru vingrošanu. Un satrp citu, fiziskas aktivitātes nemaz neprasa tik daudz laika, pat ne stundu – eksperti no Amerikas Sirds veselības asociācijas vēlas, lai zini, ka 75 minūtes nedēļā, ko veltīsi fiziskām aktivitātēm jau vien uzlabos tavu veselību. Tāpat arī, lai vienkārši izkustētos, nav nepieciešams nedz speciāls ekipējums, nedz plaša sporta zāle, nedz arī jaunāko tehnoloģiju sporta apavi. Ja tev ir ķermenis, tad tu jau esi pietiekoši priviliēģēts, lai izmestu šo atrunu no galvas uz visiem laikiem.

2. Nav pieejama sporta zāle

Varbūt tev vienmēr šķitis, ka lai labi un gudri trenētos nepieciešama augstas klases sporta zāle un personīgais treneris. Vai arī tuvākā sporta zāle atrodas pārāk tālu no tavām mājām. Tu neesi viens. Līdzīgi jūtas ļoti liela daļa cilvēku.

Kā uzvarēt: Tici vai nē, bet arī parks, tava istaba vai arī ceļš uz darbu ir perfekti apstākļi, lai jau no šodienas pārvarētu arī šo aizbildinājumu. Pat, ja tev nav pietiekoši daudz līdzekļu, tehnoloģiju, elektrības un vispār nav nekā, lai sportotu – tu tik un tā vari kustēties un vingrot. Ej skriet. Ej pārgājienos. Izej rudens naktī apskatīt zvaigznes. Pārāk romantiski? Labi, tad vienkārši kāp pa trepēm un izmanto katru izdevību kaut kur aiziet tā vietā, lai brauktu ar auto vai sabiedrisko transportu. Arī pietupieniem, atspiedieniem un stiepšanās vingrinājumiem ir nepieciešams tieši nekas. Atskaitot tavu gribēšanu.

3. Nav motivācijas

Patiesībā jau mēs ikviens zinām, ka kustēšanās un sportošana ir laba veselībai, bet kāda dīvaina iemesla dēļ to nedarām. Dažreiz darba diena bijusi pārāk gara un nogurušam doties uz sporta zāli, patiešām nav gudra doma, taču dažreiz, kad pietiek enerģijas un laika, vienkārši nav iedvesmas.

Kā uzvarēt: atrodi savu lielo fokusu un uzstādi mazus īstermiņa mērķus.Bieži vien sev uzliktais plāns šķiet pārāk neiespējams šī brīža sajūtām un situācijai. Lai sevi pierunātu treniņam, apsoli, ka tev nebūs jāizdara tik daudz, lai pārējie sporta zālē uz tevi atskatītos kā uz olimpisko čempionu. Vienkārši saņemies, aizej un dari, cik vari. Klausies sevī un organisms pats pateiks priekšā uz ko ir spējīgs un kas jāatsāj citai dienai.

4. Neesmu formā

Patiešām daudzi no mums vēlētos sportot, bet sajūta, ka neesam formā, bieži vien attur. Ironiski? Jā. Realitāte, kas skar ļoti daudzus. Raizes tikt vērtētam vai arī sajūtas, ka uz blakus tredmila sporta zālē skries kāds uz kura fona jutīsies, kā niecība ir bailes, kas var apturēt vēlmi vispār sākt sportot.

Kā uzvarēt:

Vai esi dzirdējis kāda sporta preču ražotāju granda reklāmas saukli: just do it? Tieši tā arī dari, bet ar mērķtiecīgu pieeju un domāšanu. Sāc ar kaut ko ļoti vieglu, kā piemēram, pastaigu vai peldi. Pakāpeniski palielini slodzi, pievienojot  spēka vingrinājumus, kuri ķermeni padarīs stiprāku. Esi saudzīgs. Izvēlies kādu no tik daudzajām programmām, ko sastādījuši profesionāļi. Protams, pirms tam konsultējies ar savu veselības speciālistu, lai uzzinātu par optimālo slodzi tieši tev. Un nekad nebaidies spert pirmo soli. Tu esi veselīgas dzīves vērts!

5. Nav enerģijas

Pēc garas dienas darbā, skolā, ar bērniem viss ko tu vēlies ir relaksēties un izbaudīt mierīgu vakaru. Varbūt esi ļoti agri cēlies no rīta un treniņš ir pēdējā lieta pasaulē, ko tu vēlies darīt dienas noslēgumā.

Kā uzvarēt: enerģijas trūkums, protams, ir neapskaužams. Taču nekustēšanās  patiesībā ir vēl vairāk nogurdinoša. Būsi noteikti dzirdējis par tiem, pētījumiem, kuri visi kā viens apstiprina, ka fiziskas aktivitātes ceļ enerģijas līmeni. Tāpat – bez visiem pētījumiem, tā ir pavisam vienkārša fizika : kustīgs objekts paliek kustībā. Atslēga šajā visā ir atrast  īsto fizisko aktivitāšu veidu, kas ir balansā ar tavu ikdienas slodzi. Ja esi cilvēks, kurš vienmēr ikdienā ir nemitīgā steigā no punkta A uz punktu B, skriešana varbūt nebūs piemērotākā. Taču atjaunojoša jogas nodarbība ar relaksējošām kustībām un mierīgu elpošanu būs tieši laikā. Un izkustoties pat pēc garas dienas, nevis sevi iztukšosi vēl vairāk, bet iegūsi enerģiju atlikušajam vakaram un vēl nākamai dienai.

6. Tas ir garlaicīgi

Varbūt  domā, ka sportošana un vingrošana vienkārši nav domāta tev. Jo jau pēc pāris minūtēm sporta nodarbībā tev kļūst garlaicīgi un tu esi gatavs mest mieru. Tev šķiet, ka vingrinājumi un slodze ir pārāk vienveidīga un šajā procesā trūkst jautrības. Bet dzīve taču ir pārāk īsa, lai to dzīvotu garlaikojoties, pareizi?

Kā uzvarēt: netici šai atrunai. Izmēģini pēc iespējas dažādākus izkustēšanās veidus, kamēr atrodi ko tādu, ko patiešām izbaudi. Vari būt pilnīgi drošs – sporta aktivitāšu veidu ir daudz vairāk nekā spēj iedomāties un pilnīgi katrs var atrast ko tādu, ko darot minūtes izkūst un aizrautība apēd jebkādu laika izjūtu. Pilates, bokss, crossfit, joga, skriešana, dejošana, slidošana, spēlēšanās parkā ar saviem bērniem vai suni, pastaigāšanās, kāpšana kalnos, svaru cilāšana, airēšana, treniņš mājās video pavadībā un tā tālāk. Kaut kas no tā tev noteikti varētu iepatikties. Atrodi, kas dara tevi laimīgu,un,  lai tas kļūst par tavu neatņemamu dzīves sastāvdaļu!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Saistītie raksti

Nākamais raksts:

7 vienkārši veidi, kā padarīt aktīvāku ikdienu

Skaties tālāk, lai uzzinātu vairāk