Dalīties „VIDEO: Baiba Medne un Dmitrijs Rostiagaevs izcīna uzvaras Sportlat Vaidavas triatlonā“

Sportlat Vaidavas triatlonā spēcīgāko noteikšana visās vecuma grupās risinājās visas dienas garumā. Kārtējā Latvijas kausa posmā dalībnieki peldēšanas disciplīnā startēja ar intervāla startu – ik pa 10 sekundēm, tādējādi radīja interesantu līdzi jušanu – kad daži vēl devās trasē, citi jau finišēja vai devās velo distancē, kurai sekoja noslēdzošais posms – skriešana.

Sacensības iesākās ar simbolisku startu bērniem. Bērnu distancē kopā startēja 41 dalībnieks, kur gan savā vecumā grupā (SB1) kopvērtējumā ātrākā izrādījās Annika Zālīte no Rīgas, otrais  gan savā vecumā grupā (VB1), gan kopvērtējumā – Martins Puņeiko no Cēsīm, pārstāvot sporta klubu “WENDI”. Savukārt trešais kopvērtējumā Dāvis Bartuševics (VB1) no Jelgavas.

0,1km + 5km + 1km distancē uz starta devās 34 sportists vecumā grupās F11, F9, M11 un M9 grupās. Gan kopvērtējumā, gan M11 vecuma grupā ātrākais izrādījās Elvins Freijs no Dobeles pārstāvot klubu “AQUATICS” ar rezultātu 0:19:58. Attiecīgi F11 grupā pirmā finišēja Elza Šipkova no Jūrmalas (0:22:20). F9 un M9 vecuma grupās pirmie finišēja Beate Jansone (Aquatics) no Dobeles (0:22:52) un Miks Meijers (0:21:25).

0,2km + 10km + 2km distancē 42 dalībnieku konkurencē ātrākais gan M13 vecuma grupā, gan kopvērtējumā ātrākais bija Danila Proščinko (DTC Jaunība) ar rezultātu 0:32:49, attiecīgi F13 grupā pirmā finišēja Samanta Krampa (LAK 4) no Rīgas (0:37:31). FO un MO vecuma grupās pirmajās vietās ierindojas Inese Kokoreviča (KOKO Team) (0:41:26) un Artūrs Bērziņš (Ripo Autocentrs) no Valmieras (0:34:35).

Savukārt visvairāk dalībnieku uz starta devās 0,4km + 20km + 3,3km distancē kopumā  pulcējot 124 sportistu vecumu grupās F, F15, F17, F19, F40, F50, M, M15, M17, M19, M40, M50, M60. Gan kopvērtējumā, gan savā vecuma grupā pirmo vietu ieguva Savelijs Suharževiskis (M17) no Valmieras, pārstāvot DTC Jaunība (0:53:47), otrajā vietā ierindojas valmierietis Māris Babris (M40) pārstāvot ironman.lv (0:56:19). F un M vecuma grupās pirmie finišēja Zane Muceniece (Ikšķile) ar laiku (1:08:08) un Ingvars Ivanovs (DTC Jaunība) no Daugavpils ar laiku (0:57:14). F15 un M15 vecuma grupās pirmajās vietās ierindojas Violeta Levinoka (AQUATICS) (1:08:40). F17 grupā pirmā finišēja Daniela Leitāne (AQUATICS) no Dobeles (1:00:30). F19 un M19 vecuma grupā pirmās vietas izcīnīja Anastasija Lukanoviča (1:17:05) un Zigmārs Kalvāns (Engures sportam) (1:00:00). Vecākajās vecuma grupās Evita Leitāne (F40) no Dobeles (1:15:26), Vizbulīte Rukkalne (F50) (1:31:53), Anatolijs Levša (M50) no Daugavpils pārstāvot DTC Jaunība (0:58:44) un Raimonds Garenčiks (Carnikas sporta centrs) no Carnikavas (1:05:02).

Kā “saldais ēdiens” līdzjutējiem, sacensību noslēgumā bija cīņa par balvām gan spēcīgajā Elites grupā sievietēm, gan vīriešiem, kuriem secīgi bija jāpievar 1,2km peldēšanas, 50km riteņbraukšanas un 10km skriešanas distances. Sieviešu konkurencē uz starta devās 7 sportistes, kur pirmā finišēja Baiba Medne no Dobeles(2:55:05), otrā – Anita Lebedeva no Daugavpils (3:02:58) un trešā  rīdziniece Linda Katlapa no Rīgas (3:04:45).

Savukārt vīriešu konkurencē uz starta devās 21 sportists no kuriem pirmais finišēja Dmitry Rostyagaev (2:13:39), otrais valmierietis Jānis Melbārdis (2:18:59) un trešais finišu sasniedza Artis Dāvidnieks (2:19:33).

Visi sacensību rezultāti aplūkojami šeit

Vaidavas triatlona sacensības ir īpašas ar to, ka tās ir vienas no vecākajām  triatloa sacensībām Latvijā un notiek kopš 1987. gada. Sportlat Vaidavas triatlonu organizē biedrība “Sporta klubs SPORTLAT” sadarbībā ar Latvijas Triatlona federāciju un Kocēnu novadu. Galvenie atbalstītāji:

Kocēnu Novada pašvaldība,“SPORTLAND” SIA, “Labās Mantas” SIA,  “Labās Balvas” SIA, “DION Sportlab” SIA, “KVADRUM” SIA, “VIRŠI-A” AS.

Evitas Priedītes fotogalerija

Nākamās tikpat aizraujošas sacensības triatlonā gaidāmas jau 23. un 24.jūlijā – “Rīgas Triatlons 2016” un 2016 ETU Triathlon Junior European Cup, kas risināsies pašā Rīgas centrā, Ķīpsalā pie Swedbank ēkas “Saules Akmens”.