Dalīties „Viļņu gans Dāvis Drande“

Viļņu gans Dāvis Drande

Pastāsti, lūdzu, ar kādiem sporta veidiem Tu nodabrojies? Vai varbūt vieglāk nosaukt tos, ar kuriem Tu nenodarbojies?

Tehniski neskaitīšu vienu aiz otra, bet teikšu, ka ķeru viļnus – lielus, mazus, sasalušus, bīstamus un mazāk… pat tos netveramos ķeru. It viss, ko daru un ar ko nodarbojos, ir pakārtots to ķeršanai un ganīšanai. Dažkārt nākas tos piedomāt vai veidot pašam, bet tie tāpāt ir viļņi, viļņi, viļni… To pat nevar īsti saukt par nodarbošanos, drīzāk tad jau profesija – viļņu ķērājs. Patiesībā jau tos nemaz nevar noķert, tik dzīties pakaļ, paganīt un pabūt uz tiem… citreiz arī zem tiem!

Foto: personīgais arhīvs
Foto: personīgais arhīvs

Kas Tevi mudina ceļot?

Ceļoju, jo ir jāpaplašina apziņas loks, citreiz jāatkāpjas no it kā jau apgūtajiem viļniem, lai vēlāk atgrieztos un ieraudzītu tos atkal citādākus. Katrs vilnis ir savādāks – tāpēc arī ceļoju.

Kuras ir trīs top vietas, kurās esi bijis sporta kāres vadīts?

Latvijas rietumkrasts, Īrija un Kamčatkas pussala Krievijā. Patiesībā, ir pārāk daudz skaistu un labu vietu, tāpēc šis mans uzskaitījums nebūs pat īsti godīgs.

Foto: personīgais arhīvs
Foto: personīgais arhīvs

 Mums nav lielu viļņu sērfošanai, nav stirpa vēja kaitošanai, nav kalnu snovošanai…. Bet, vai Latvijā var, ja grib?

Latvija ir skaistākā zeme un foršākā vieta pasaulē, jo tā ir mana vieta. Skaidrs, ka teikšu: te ir un te var.

Kādi ir Tavi sportiskie mērķi/ plāni šai vasarai? 

Protams noķert kārtējo vilni. Bet īstenībā šajā vasarā es strādāšu un palīdzēšu notikt vairākiem sporta pasākumiem saistībā ar veikbordu – Playground aktīvās atpūtas festivālam jau jūlija vidū, Ghetto Games Venstspils, Latvijas Veikborda Čempionāts un virkni citiem. Savus personīgos sportiskos plānus vairāk mērķēju uz rudens pusi, kad došos kaitot un sērfot uz Īriju. Ak, jā! Ir gan man viens plāns saistībā ar kaitbordu. Par cik plāns ir mēģināt kaut ko, kas, iespējams, nav pat izdarāms, tad paturēšu to noslēpumā un pastāstīšu, kad būs īstais laiks. Esmu gaidīšanas un dabas vērošanas režīmā šobrīd.

Foto: personīgais arhīvs
Foto: personīgais arhīvs

Vai ir kas jauns, ko vēlies pamēģināt?

Es noteikti nākotnē burāšu ar jahtu. Pamēģināšu braukt apkārt pasaulei. Tas man ir pilnīgi skaidrs mērķis. Vēl saistoši liekas lidošana, sevišķi ar planieri. Pirmās brīvvalsts laikā to pat sauca par gaisa burāšanu. Tur ir ļoti liela līdzība ar ūdens un vēju sportiem. Ar reaktīvo lidmašīnu arī noteikti ir pilnīgs kaifs lidot. Bet jā, ja tā nopietni, tad redzu nākotnē sevi uz jahtas.

Foto: personīgais arhīvs
Foto: personīgais arhīvs

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Saistītie raksti

Nākamais raksts:

Vasaras vidus - jūnijs!

Skaties tālāk, lai uzzinātu vairāk