Dalīties „10 PLĀNI AUGUSTA MĒNESIM“

10 PLĀNI AUGUSTA MĒNESIM

Ko darīt augustā?  Ieskaties Sportland Magazine ceļvedī un noķer šajā mēnesī īstu vasaras noskaņojumu:

1.       Ludzas pilsētas svētki / 11.08

Augustā uz Latgali! Ludzas vecākās Latvijas pilsētas svētkos 3 dienu garumā notiek dažādi koncerti gan parka estrādē, gan Livonijas pils kalnā, mākslas un tematiskās izstādes, sporta sacensības, paraugdemonstrējumu šovi, teātra izrāde brīvā dabā, vides darbnīcas bērniem, kā arī  Seno arodu diena ar Latgales meistaru darbnīcām, prasmju skolu un kulināro mantojumu. Daudzveidīga svētku programma dažādām gaumēm un vecumiem.

Foto: Ludzas pilsdrupas

2.       “Klausies Gauju” Carnikavā / 11.08

Ar klusuma pārgājienu Carnikavā noslēdzas vairāku novadu kopējā akcija „Klausies Gauju”, kad interesentus aicinām ieklausīties Gaujas un mūzikas mijiedabībā. Gaujas klausīšanās pārgājiena galapunkts ir ainaviskā smilšu pludmale Gaujas labajā krastā, no kurienes paveras skats uz Gaujas ieteku jūrā, kur saule rietot pārgājiena galapunktā, turpinot ievērot klusumu, baudīsim saulrieta maģiju, ko muzikāli papildinās saksofona saspēle ar Gauju. Muzicēs mūsu novadnieks – saksofonists Aigars Raumanis.

Vairāk informācijas: http://kultura.carnikava.lv/lv/component/jevents/day.listevents/2017/08/11/-

3.       BigBank Skrien Latvija 6.posms Kuldīgas pusmaratons / 12.08

12. augustā Kuldīgā norisināsies 6.posms Kuldīgas pusmaratons jeb Latvijas čeempionāts pumsrataona distancē, kur par titulu cīnīsies ļoti daudz zināmi Latvijas elites sportisti.  Sākot no mazuļu rāpošanas sacensībām līdz BTA 5km , Nike 10km un pusmaratona distancēm.

Piesaki savu dalību un baudi Kuldīgas pilsētas vēsturisko šarmu šajā nedēļas nogalē.

Vairāk informācijas šeit – http://www.bigbankskrinlatvija.lv/

4.       Ķemeru svētku pārgājiens ar purva kurpēm / 12.08

Purvu bridēji aicina 12.augustā uz Ķemeru svētkiem un piedalīties pārgājienā ar purva kurpēm!

Šis ir īstais maršruts, lai iepazītos ar Purvu bridējiem un daudzveidīgo Ķemeru tīreli no cita skatu punkta.

Pārgājiena garums ~ 7 km, grūtības pakāpe – vidēja (50% augstais purvs, 40% taciņas kāpās, 10% zemes ceļi)

Pārgājienā tevi sagaidīs skaista un mistiska daba. Ja būsim pietiekami klusi, tad varēsim ieklausīties dzērvju klaigās un sastapt citus meža iemītniekus. Pārgājienā apskatīsim, kā atjaunojas purvs pēc ugunsgrēka, kā notiek purva atjaunošana pēc kūdras ieguves un purva kurpēm izbaudīsim dabiskā purva burvību. Pārgājiena laikā būs foto un ogošanas pauzes. Galvenie apskates objekti: purva ezeriņi, lāmas un akači, Krāču kalni – Litorīnas jūras kāpas.

Vairāk informācijas: http://www.purvubrideji.lv/lv/12-aug-kemeru-svetku-pargajiens-ar-purva-kurpem/

 

5.       “Sunset festival” koncerts – grupa The XX / 15.08.

Siguldas pilsdrupu estrāde uzstāsies viens no “Sunset Festival” mākslinikiem – grupa “The XX”. Šis elektroniskā indīroka trio patlaban ir viena no pasaules visaktuālākajām un mūzikas kritiķu augstāk vērtētajām britu grupām.

No citiem līdzīgiem Latvijas festivāliem “Sunset Festival” atšķiras ar uzsvaru uz mūzikas baudīšanu īpašā gaisotnē un kvalitatīvām izklaides iespējām ļoti dažāda vecuma cilvēkiem.

Vairāk informācijas šeit: http://www.bilesuserviss.lv/lat/biletes/the-xx-sunset-festival-sigulda-210606/

6.       Eiropas un Āfrikas veikborda čempionāts / 14 – 19.08

No 14.augusta līdz 19.augustam Rīgā, Lucavsalas atpūtas parkā, notiks Eiropas un Āfrikas reģiona čempionāts vekbordā aiz laivas (IWWF E&A Wakeboard Boat Championships 2017). Šīs sacensības katru gadu pulcē vairāk kā 120 labākos veikbordistus no 20 Eiropas un Āfrikas valstīm! Gaidītās sacensības šogad notiks Rīgas svētku ietvaros, kur svētkus apmeklētāji un rīdzinieki 6 dienas varēs izbaudīt un just līdzi sportistu panākumiem un vērot pusfināla un fināla iespaidīgos braucienus tieši svētku laikā. Jāpiemin, ka īpašu atbalstu un skatītāju emocijas gadīs Latvijas veikbordisti, kas jau kopš 2009.gada aktīvi piedalās Eiropas un Pasaules veikborda sacensībās un gūst augstus rezultātus.

7.       Rīgas svētki  18.08 – 20.08 / Eurobasket Latvija – Lietuva 19.08

Pilsētas svētki Rīgā – tie ir ne tikai neskaitāmi koncerti Rīgas koncertzālēs, dārzos un parkos, spēles, atrakcijas un sportiskas aktivitātes gan lieliem, gan maziem. Rīgas svētki – tā ir arī vienreizēja iespēja izbaudīt Rīgas senatnes valdzinājumu un arhitektūras krāšņumu, kā arī iepazīt Rīgas priekšpilsētu piedāvātās atpūtas iespējas.

Latvijas basketbola izlase stāsies pretī Lietuvas izlasei pārbaudes spēlēs Arēnā Rīga. Tiekamies izlases spēlē plkst 19.30. Kā arī neizmirsti iegādāties krāšnoņu un oatriotisko fanu atrabūtiku.

 

8.       Latvijas piena, maizes un medus svētki un piena paku laivu regate Jelgavā / 26.08

Apmeklētājiem Piena, Maizes un Medus svētkus tiek piedāvātas daudzas ar medu, pienu un maizi saistītas spēles, atrakcijas, degustācijas, tai skaitā tiek noteikts gada atzītākais Latvijas medus un maize, savukārt varenie maiznieki dižojas ar pasaulē lielākiem maizes ražojumu rekordiem. Pasākuma laikā tiek organizētas dažādas aktivitātes, tostarp ēdienu gatavošana, govju slaukšana, ēšanas sacensības, turnīri un radošās darbnīcas bērniem.Amizantākais svētku notikums ir regate, kurā sacenšas laivas, kuras jelgavnieki izgatavojuši no tukšām piena pakām, lai pārspētu viens otru izdomā un asprātībā.

Vairāk informācijas: http://www.visit.jelgava.lv/

9.       Ezera Skaņas / 26.08

Ezera Skaņas ir muzikāls, vizuāls un metafizisks pasākums, kas sākas pirms saullēkta – 5:00, uz skatuves, kas peld mazapdzīvota ezera vidū. Pasākumam ir mirklīgs raksturs, tas atgādina sapni. Bez oficiālām uzrunām, bez uzvārdiem un noteikumiem, katram pašam sev un visiem kopā. Cilvēki pasākumu apmeklē laivās. Tie dodas ezerā nakts vidū. Visapkārt valda tumsa un klusums. Ezera vidū parādās pirmie gaismas objekti un pirmās skaņas. Tās pieaug līdz ar gaismu un kulminējas, saulei uzlecot.

Pasākuma norises vieta: Kāla ezers

 

10.  Vegānfestivāls / 26.08

Vegānfestivāls norisināsies visas dienas garumā, ļaujot apmeklētājiem uzzināt par mūsdienīgu un pārdomātu dzīvesstilu, atklāt daudzveidīgus vegāniskus ēdienus, iedvesmoties dažādās lekcijās, meistarklasēs un radošajās darbnīcās, kā arī baudīt 12 Latvijā atzinību guvušu grupu un mūziķu uzstāšanos.Festivāla vārdu sabiedrībā nes Latvijā zināmi cilvēki – dizainere Aļona Bauska, dziedātāja Dināra Rudāne, fitnesa treneris Kristaps Vilde un augu valsts ēdiena “Terapija” vadītāja Elīna Dzelzkalēja, kas tic šī festivāla spējai ietekmēt ilgtermiņā sabiedrības paradumus.

Pasākuma norises vieta: K.K. fon Stricka villa

Foto: Gatavjoamies We Run Riga skrējienam 9. un 10. septembrī

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Saistītie raksti

Nākamais raksts:

VIDEO: Indulis Bikše ar BOTTECCHIA izcīna 5.vietu SEB MTB Madonas posmā

Skaties tālāk, lai uzzinātu vairāk