Dalīties „11. Vamieras maratons izaicinās sīkstākos jau šajā svētdienā“

11. Vamieras maratons izaicinās sīkstākos jau šajā svētdienā

Jau ikgadēji septembra mēnesis skriešanas profesionāļus un entuziastus ved uz Valmieru. Turpinot tradīcijas, arī šajā svētdienā, 17. septembrī, skriešanas seriāla Bigbank Skrien Latvija pirmspēdējā posma ietvaros ikvienam būs iespēja pārbaudīt spēkus maratona, pusmaratona, kā arī 10 un 6 kilometru distancēs.

JAUNUMI

Lielākās izmaiņas skārušas pasākuma pusmaratona un maratona trases. Šogad organizatori atgriezušies pie iepriekšējās trases plānojuma, kuru atcerēsies dalībnieki, kas startējuši Valmierā pirms 3 gadiem – tādējādi 21km distanci veidos 2, bet maratona distanci – 4 apļi. Pasākuma galvenais organizators Vilnis Priedītis gan teic, ka skrējiena sniegumu šīs izmaiņas daudz neietekmēs, jo būtisku atšķirību trases seguma, reljefu un pagriezienu ziņā starp līdzšinējo un atjaunoto apli nav.

 

LĪDERI

Lai gan ierasti Valmierā pēdējos gadus tika noskaidroti arī Latvijas čempioni maratona distancē, bet šogad tas notika jau Rīgas maratonā, tas neattur spēcīgākos gargabalniekus doties izaicināt sevi un konkurentus arī Valmierā. Maratona distancē līderu rindas kuplinās Dmitrijs Serjogins un Kristaps Kaimiņš. Pusmaratonā dalību apstiprinājuši tādi Bigbank Skrien Latvija 2017. gada sezonas līderi kā Ilona Marhele, Renārs Roze un Jānis Girgensons. Viņš aizvadītajā nedēļas nogalē izcīnīja uzvaru 21 kilometra distancē lielākajā rudens skrējienā galvaspilsētā We Run Riga un uz Valmieru dosies ar skaidru pārliecību par to, kas jāpaveic trasē : “ Mērķis man ir tikai viens – pēc iespējas labāk aizvadīt pēdējo startu Latvijā šajā gadā. Iepriekš sacerēties uz konkrētu rezultātu nevēlos. Tas, uz ko katrs ir spējīgs – atklāsies distancē.” Starp 10 kilometru skrējiena favorītiem būs Andris Jubelis un Līga Girgensone, bet 6 km distancē – Artūrs Niklāvs Medveds un Gundega Heidingere.

 

EXPO

Divas dienas pirms pasākuma dalībnieki tiks aicināti uz EXPO jeb sacensību dokumentu saņemšanu, kā arī vēl nereģistrētie dalībnieki varēs izdarīt izvēli par labu startam kādā no Valmieras maratona distancēm. Piektdien, 15. septembrī EXPO norisināsies gan Valmieras pilsētas pārstāvniecībā Rīgā, 11. novembra krastmalā 29, no pulksten 11:00 līdz 18:00, gan arī tirdzniecības parkā ALFA, veikala Sportland 2. stāvā no plkst 15:00 – 22:00. Savukārt, sestdien, 16. septembrī  tas atradīsies jau sacensību norises vietā – Valmieras Kultūras centrā, Rīgas ielā 10 un darbosies no plkst. 12:00 līdz 20:00. Tāpat sacensību priekšvakarā no plkst 18:00 līdz 20:00 pusmaratona un maratona distances dalībnieki varēs doties pēc enerģijas, iedvesmas un pieredzes stāstiem, apmeklējot tradicionālo skrējēju pirms – starta sanākšanu – Pasta Party pie kafejnīcas Bastions, Valmierā, Bastiona ielā 24.

 

SACENSĪBU DIENA

Svētdien, 17. septembrī jau 11. reizi pēc pasākuma atjaunošanas Valmieras pilsētu piepildīs tūkstošiem skrējēju, kuri veiks 4 dažāda garuma distances. Uz starta izies arī nūjošanas disciplīnas dalībnieki, bet jaunākie spēkosies Bērnu skrējienā. Tie, kas sacensību numurus nebūs paspējuši saņemt EXPO laikā, to varēs izdarīt arī sacensību rītā, sākot no pulksten 7:30 līdz 30 minūtēm pirms katras konkrētās distances starta.

Kā ierasts pirmais starts tiks dots garāko distanču dalībniekiem. Maratonisti un pusmaratonisti skrējienu uzsāks  plkst. 9:00. Bet abu pārējo skriešanas distanču starti – 6,2km un 10,55km – būs plkst. 13:30. Piecas minūtes vēlāk, plkst. 13:35 skrējējiem pievienosies nūjotāji, kuri veiks 7,5 kilometrus.

Bērnu skrējieni sāksies plkst. 15:00, kad ik pēc 10 minūtēm tiks doti starti pasākuma jaunākajiem dalībniekiem 4 dažādās  vecuma grupās. Paši mazākie veiks 250 metrus, bet vecākie – 800 metru garu skrējienu.

Šī gada Valmieras maratona trases veiksmīgākie dalībnieki tiks paziņoti apbalvošanas ceremonijā pulksten 16:00. Maratona, pusmaratona un 10,55km distancēs tiks apbalvoti kā pirmo 6 vietu ieguvēji absolūtajā kopvērtējumā, tā arī pirmo 3 vietu īpašnieki pa vecuma grupām pieaugušo konkurencē.

Nākošais, noslēdzošais skriešanas seriāla Bigbank Skrien Latvija posms – Siguldas pusmaratons notiks 7.oktobrī.

Vairāk aktuālās informācijas un reģistrācija skrējieniem –  www.bigbankskrienlatvija.lv 

 

Informāciju sagatavoja: Sintija Melne

 

Komentāri

  1. Gunārs

    Šis cilvēks nav fizioterapeits, bet gan fizioterapijas students.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Saistītie raksti

Kā sagatavoties skriešanai ziemā?

Cilvēka organisma pielāgošanās spējas aukstajam laikam ir labākas, nekā mums dažkārt šķiet. Izvēloties pareizo apģērbu, apavus un tempu, skriešanas treniņus…

Nākamais raksts:

Latvijas gada sportistes Lauras Ikaunieces-Admidiņas ieteikumi skrējējiem

Skaties tālāk, lai uzzinātu vairāk