Dalīties „4 jautājumi trenerim“

4 jautājumi trenerim

Sportland fitnesa vēstneši par aktuālāko fitnesā un to, kāpēc tas vajadzīgs arī tavā dzīvē.

ATBILD FITNESA TRENERIS KĀRLIS EIDUKS

Kādas ir aktuālākās tendences fitnesā vīriešiem?

Fitnesa industrijas tendences attīstās virzienos, kuros ir vislielākais peļņas potenciāls. Industrijai ir konstanti nepieciešams izdomāt ko jaunu, lai varētu turpināt to pārdot patērētājam. Veco pietupienu ar svaru stieni ir ļoti grūti pārdot, jo tas nav nekas jauns. Cilvēku skaits, kuri būtu ieinteresēti apmeklēt jau zināmas nodarbības, būs krietni mazāks nekā potenciālo interesentu skaits, kuri gribētu apmeklēt absolūti jauna un revolucionāra koncepta nodarbības. Tomēr tās ne vienmēr garantē labāko rezultātu. Šā iemesla dēļ izveidoju Fitnesa skolu, kurā cilvēkiem mācām treniņu bāzi un uztura metodiku. Fitnesa bāze ir tā, kas strādā vienmēr un visiem, bez izņēmumiem.

Kāpēc sportot?

Regulāra sportošana ir vislabākā iespēja uzlabot un noturēt to, ko vairums cilvēku uztver kā pašsaprotamu, – veselību! Uz šīs pasaules nav nekā dārgāka par savu un līdzcilvēku veselību! Regulāra sportošana ir kā preventīvs pasākums, lai novērstu negatīvo laika ietekmi, kas nāk kopā ar vecumu. No 168 stundām, kuras tiek dotas katru nedēļu, manuprāt, ir vērts investēt 4 līdz 5 savā pašreizējā un ilgtermiņa veselībā.

Cik lielu tavas dzīves daļu aizņem fitness?

Vismaz puse no dienas tiek pavadīta sporta klubā, strādājot individuāli ar klientiem. Arī par saviem treniņiem nedrīkst aizmirst, tāpēc tiem es ierēķinu laiku 4–6 reizes nedēļā. Viens no svarīgākajiem aspektiem trenera darbā ir konstanti turpināt pilnveidot savas zināšanas, tāpēc aptuveni 1–3 stundas dienā veltu grāmatu un pētījumu lasīšanai, kursu, semināru un videosemināru apgūšanai, individuālām mācībām pie fizioterapeitiem, traumatologiem, uztura speciālistiem, kā arī dažādu starptautisku treneru kursu apmeklēšanai. Svētdiena ir vienīgā diena, kurā es mēģinu vairāk atpūsties un pēc iespējas mazāk nodarbināt prātu ar visiem nedēļas darbiem un uzdevumiem, bet ne vienmēr tas izdodas.

Kas aktīvs noteikti jāizdara šoziem?

Šī ziemas sezona pamatīgi atšķirsies no visām iepriekšējām. Jau novembrī kopā ar draudzeni dosimies prom no Latvijas uz vairākiem mēnešiem, lai ceļotu pa dažādām Āzijas valstīm. Viens no mūsu brauciena mērķiem ir iepazīties ar fitnesa kultūru ārpus Eiropas, tāpēc visa ceļojuma laikā filmēsim un dokumentēsim mūsu piedzīvojumus, lai ar to iepazīstinātu citus, kurus tas interesē. Dalīsimies ar dažādiem ieteikumiem par to, kā apvienot ceļošanu ar fitnesa dzīvesveidu, un, protams, ar dažādiem iespaidiem un pieredzēm, trenējoties dažādās Āzijas zālēs nākamā pusgada laikā.

ATBILD FITNESA TRENERE PAULA FREIMANE

Kādas ir aktuālākās tendences fitnesā tieši sievietēm? 

Kādreiz hanteļu zonā biju vienīgā sieviete starp vīriešiem, bet tagad pēdējo gadu laikā no hantelēm un stieņiem vairs nebaidās aizvien vairāk sieviešu. Tas priecē!

Kāpēc sportot? 

Man tā ir aizraušanās un neatņemama dzīves sastāvdaļa. Ja es slimoju un fiziskās aktivitātes nākas kādu laiku izlaist, jūtos ļoti nomākta un pat depresīva. Iesākt vai pabeigt dienu ar treniņu patiešām ir relaksējoši un tajā pašā laikā – uzlādējoši.

Cik lielu tavas dzīves daļu aizņem fitness?

Tas ir mana aizraušanās, hobijs un darbs. Citreiz sporta zālē ieeju no rīta un izeju ārā vakarā.

Kas aktīvs noteikti jāizdara/jāpamēģina šoziem?

Mans mērķis jau vairākus gadus ir uzsākt ziemas peldēšanu. Mans vecaistēvs un tēvs ziemas peldēšanu un rūdīšanos veic jau gadu desmitiem. Man tas būtu milzīgs sasniegums, jo esmu no tiem cilvēkiem, kas ir ļoti salīgi. Turiet īkšķus par mani!

Teksts: Ieva Smilga

Foto: no publicitātes materiāliem

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Saistītie raksti

Nākamais raksts:

Sapnis laukumā

Skaties tālāk, lai uzzinātu vairāk