Dalīties „Alena Eldmane. Gan skriešanā, gan fitnesā – soli pa solim pretī izaugsmei“

Alena Eldmane. Gan skriešanā, gan fitnesā – soli pa solim pretī izaugsmei

Arī man ziema nav mīļākais gadalaiks, lai skrietu, jo, diemžēl, man nepatīk aukstums, bet kā alternatīvu var apmeklēt trenažieru zālē pieejamos skrejceliņus. Katram, kas nodarbojas ar skriešanu ir iespējas atrast alternatīvas un turpināt sportot arī ziemā un agrā pavasarī. Pati, personiski, esmu atradusi dažus sporta klubus, kurus esmu izpētījusi un zinu vislabākos laikus, kad tos apmeklēt, lai nav jādrūzmējas pie skrejceliņiem un varu maksimāli izbaudīt treniņa procesu. Ja esi nolēmis skriet, tad tas ir jādara regulāri un visu cauru gadu. Pavasarī skrien visa Latvija, bet tikai stiprākie un mērķtiecīgākie skrējēji savus ieradumus nemaina arī rudenī un ziemā un tas ir vispareizākais – gan mērķu sasniegšanai, gan veselībai un ķermenim.

Skriešanā, līdzīgi kā jebkurā citā sportā – ļoti svarīgs ir apģērbs un apavi. Kā teicienā „Nav sliktu laikapstākļu, ir tikai nepiemērots apģērbs!” Manuprāt, vislabāk skriešanas meditatīvo effektu var izjust skrienot dabā, vai tas būtu mežs vai jūra, galvenais, lai tas nav asfalts un pilsētas piesārņotais gaiss. Daudziem cilvēkiem ir liekais svars un nav nostiprinātas locītavas vai viņi vispār nav fiziski spēcīgi, tāpēc skrienot pa asfaltu cilvēks var sev vairāk kaitēt veselībai, nekā darīt labu. Protams, tas neattiecas uz jau advancētākiem un profesionāliem skrējējiem.

Daudzi skriešanu sauc par sava veida meditāciju un tā ir! Kad dodies skriet, tas ir individuālais treniņš, kur tu vari būt ar sevi, izvēdināt galvu un domas pēc saspringtas darba dienas. Nav labāka veida kā gūt pozitīvas emocijas un atbrīvoties no spriedzes! Pietam, maldīgs ir uzskats, ka uzsākot skriet, cilvēkam ir jāskriet daudz un ilgi. Gluži pretēji – ja esi tikko sācis skriet, tad vislabāk ir to darīt 15-20 minūtes un lēnā tempā. Nav nepieciešams skriet maratonu distances. Jāsāk ar to, ka jāseko līdzi savai sirdsdarbībai un elpošanai, jāpieradina muskuļi un ķermenis pie kardio slodzes un tikai regulāri skrienot, cilvēks spēj attīstīties un sasniegt savus mērķus. Sportā attīstība notiek pakāpeniski, tāpat kā dzīvē un darbā. Gan skriešanā, gan fitnesā – soli pa solim pretī izaugsmei!

Meklē jaunāko Nike sieviešu skriešanas apģērbu un apavu kolekciju Sportland veikalos.

Sports veido tevi labāku!

Enerģiski oranžie toņi intensīviem skriešanas treniņiem.

Iedvesmojies jauniem rezultātiem kopā ar Nike.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Saistītie raksti

Nākamais raksts:

SIEVIEŠU SKRĒJIENA VĒSTNESES IR NOSKAIDROTAS!

Skaties tālāk, lai uzzinātu vairāk