Dalīties „Andris Vaņins – Latvijas labākais futbolists“

Andris Vaņins – Latvijas labākais futbolists

Latvijas Futbola federācija (LFF) ceturtdienas vakarā mājīgā atmosfērā pasniedza gada balvas. Šoreiz iztika bez pārsteigumiem, jo jau piekto reizi, turklāt trešo gadu pēc kārtas par labāko valsts futbolistu tika nosaukts pieredzējušais vārtsargs Andris Vaņins.

 

Futbola laureātu vakars ceturtdien notika atjaunotās VEF Kultūras pils telpās. Bija sanācis viss valsts futbola zieds un ne tikai, bet par sirsnīgu vakara noskaņu parūpējās abi pasākuma vadītāji Viktorija un Artūrs.

Vakara kulminācija gan pienāca nedaudz vairāk nekā divas stundas pēc pasākuma sākuma, kad tika paziņotas pašas svarīgākās nominācijas. Noslēgumā par Latvijas labāko telpu futbolistu tika nosaukts Andrejs Aleksejevs no “Nikars” komandas, kamēr valsts labākā spēlētāja šogad bija Olga Švecova, kura ikdienā pārstāv Rīgas Futbola skolu. Viņa šo apbalvojumu saņēmusi trešo reizi – vēl spēlētaja pie tās tika 2011. un 2013.gadā.

Savukārt vīriešu konkurencē par Latvijas labāko futbolistu kļuva 37 gadus vecais Vaņins, kurš kopumā pie šīs balvas ticis jau piekto reizi. Tas ir līdz šim vēl nebijis sasniegums. Pieredzējušais vārtsargs aizvadīja veiksmīgu gadu Šveices klubā “Zurich”, ar ko pavasarī nopelnīja ceļazīmi uz valsts augstāko līgu, turklāt šobrīd komanda ir vadošā čempionāta pirmajā četriniekā, kas nākamajā sezonā vienībai ļautu piedalīties Eirokausos. Vaņins pašlaik ir neapstrīdams kluba pirmais numurs, turklāt tāds viņš ir arī Latvijas izlasē.

Tiesa, pēdējos gados Vaņinam konkurence par valsts labākā futbolista balvu bijusi diezgan pieticīga. Viņa galvenais sāncensis balsojumā bija uzbrucējs Dāvis Ikaunieks, kurš šogad Latvijas izlasē guva pāris vārtus, kā arī atzīmējās ar rezultatīvu sniegumu Čehijas augstākās līgas klubā Jihlavas “Vysočina”. Tāpat uz balvu pretendēja “SynotTip” Latvijas futbola virslīgas komandas “Liepāja”/”Mogo” uzbrucējs Artūrs Karašausks, kurš ar desmit vārtiem bija viens no trim turnīra rezultatīvākajiem futbolistiem. Tiesa, viņš nespēlēja valstsvienībā, turklāt izskatās, ka to kādu laiku arī nedarīs, jo spēlētājam ir nesaskaņas ar izlases galveno treneri Aleksandru Starkovu.

Pats Vaņins pēc Latvijas labākā futbolista balvas iegūšanas gan neslēpa pārsteigumu par šo titulu, tomēr bija priecīgs par gana veiksmīgi aizvadīto gadu. “Šī balva nozīmē, ka darbu esmu paveicis labi. Ir gandarījums par paveikto šī gada laikā.”

Kas interesanti, Vaņins uz balvu pasniegšanas ceremoniju ieradās vien pēdējā brīdī, jo nupat ceturtdien kopā ar ģimeni bija atlidojis no Šveices. Dzimtenē viņš pavadīs kādu laiku, jo Šveicē pašlaik iestājies ikgadējais ziemas pārtraukums.

Vēl no citām nominācijām jāizceļ, ka par labāko jaunatnes futbolistu tika nosaukts Roberts Uldriķis, bet “SynotTip” virslīgas labāko spēlētāju kļuva Jūrmalas “Spartaks” komandu pārstāvošais krievs Jevgeņijs Kozlovs, kuram tika arī turnīra labākā pussarga tituls. Savukārt šī gada virslīgas labākais vārtsargs ir Jevgeņijs Nerugals no “Spartaka”, kamēr labākā aizsarga gods pienākas “Riga” futbolistam Kasparam Gorkšam, bet uzbrucēja – Adelekem Akinjemi no “Ventspils”. Tikmēr labākā trenera balvu ieguva poļu speciālists Mareks Zubs, kurš sezonas pirmo daļu vadīja “Spartaku”, bruģējot vienības ceļu pretī otrajam Latvijas čempionu titulam, bet pēc tam viņš pārcēlās uz Baltkrieviju.

Vaņinam un Latvijas futbola sabiedrībai gan jānovēl, lai nākamgad gads tiek aizvadīts spilgtāk, uzvaras krājas vairāk un konkurence uz valsts labākā futbolista titulu kļūst grandiozāka. Nākamais gads futbolā solās būt pārmaiņām bagāts, jo startēs jaunizveidotā UEFA Nāciju līga, kā arī aprīlī notiks jaunas LFF prezidenta vēlēšanās. Sagaidāms, ka viens no kandidātiem būs tieši Gorkšs.

 

Foto: LFF un “Blick”

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Saistītie raksti

Prasmju jauda

Coerver Coaching ir futbola tehniskās apmācības programma jaunajiem futbolistiem, kas īpaši piemērota bērniem vecumā no 4 līdz 16 gadiem. Šī metode ir…

11 vilki dosies kaujā!

No 1. marta Latvijas futbola valstvienībai ir jauns galvenais treneris – pieredzējušais slovēņu speciālists Slaviša Stojanovičs. Kāds būs viņa skatījums…

Nākamais raksts:

Sešas labākās dāvanas ziemas baudītājiem

Skaties tālāk, lai uzzinātu vairāk