Dalīties „Ar Liepājas pusmaratonu atklās skriešanas sacensību sezonu“

Ar Liepājas pusmaratonu atklās skriešanas sacensību sezonu

Svētdien, 26. martā tiks atklāta Baltijā lielākā skriešanas seriāla Bigbank Skrien Latvija sezona ar tā pirmo posmu – Liepājas pusmaratonu. Šis skrējiens būs izaicinājums ne vien pašiem liepājniekiem, bet arī vairākiem tūkstošiem skrējēju, kuri baudīs sportisko garu vēju pilsētas ielās.

Jau iepriekš organizatori ziņojuši, ka Liepājas pusmaratons ir viens no  lielākajiem Bigbank Skrien Latvija septītās sezonas jaunumiem – pēc vairāku gadu pārtraukuma tas atgriezies skriešanas seriāla sastāvā. Un tieši šī iemesla dēļ skrējēji tikuši pie veseliem diviem nebijušiem pavērsieniem – skriešanas sacensību sezona ne vien tiks uzsākta mēnesi ātrāk kā iepriekš, bet arī būs garāka – līdzšinējo septiņu posmu vietā, šajā gadā būs iespēja starta un finiša līniju šķērsot astoņas reizes, astoņās dažādās pilsētās. Un par sezonas grandiozu atklāšanu uzticēts parūpēts tieši jaunpienācejiem, Liepājas pusmaratona organizatoriem.

Kā jau skriešanas seriālā ierasts, neilgi pirms sacensībām tiek organizēts EXPO jeb sacensību dokumentu saņemšana. Liepājas pusmaratona EXPO notiks divas dienas – piektdien, 24. martā no pulksten 12:00 – 22:00 Rīgā, t/p Alfa, sporta preču veikalā Sportland, bet sestdien, 25. martā – no pulksten 16:00 – 22:00 Liepājā, sacensību centrā, koncertzālē Lielais Dzintars. EXPO laikā reģistrētie dalībnieki varēs saņemt savus starta numurus, bet jaunie dalībnieki – reģistrēt dalību kāda no sacensību distancēm – 5, 10, 21 km skrējienam vai 5 un 10 km nūjošanai, Bērnu skrējienam vai Mazuļu rapošanas sacensībām. Tāpat varēs uzzināt visu aktuālo informāciju par pasākuma norisi, iepazīties ar trases karti, kā arī saņemt noderīgus padomus no ekspertiem.

Savukārt pasākuma dienā, 26. martā rosība pie Lielā Dzintara sāksies jau no pulksten 8:00, kad darbu uzsāks info centrs, kur turpināsies starta numuru saņemšana un reģistrācija līdz pat 30 minūtēm līdz katras konkrētās distances startam.

Pirmie starta līniju Liepājā pulksten 10:00  šķērsos pusmaratonisti. Stundu vēlāk, pulksten 11:00 mini trasē dosies pasākuma visjaunākie dalībnieki, pievarot Mazuļu Rāpošas sacensību distanci. Neierasti skriešanas seriālam, kad parasti apbalvošanas ceremonijā vienlaikus tiek godināti un apbalvoti visu distanču uzvarētāji, šoreiz Liepājā pusmaratonisti medaļu komplektus sadalīs jau pulksten 12:20. Tādējādi izcilāko 21 km skrējēju triumfa prieks ļaus sajust uzvaras garšu un dos papildus motivāciju desmit un piecu kilometru skriešanas un nūjošanas distances dalībniekiem, kuri svētdien trasē dosies pulksten 13:00. Pasākuma programmai tuvojoties kulminācijai, pulksten 14:30 notiks tradicionālais Bērnu skrējiens – tā ietvaros ar laika intervālu starti tiks dots atbilstoši vecuma grupām. Savukārt Liepājas pusmaratona izskaņā pulksten 15:30 tiks apbalvoti ātrākie 10 un 5 kilometru distancēs. Liepājas pusmaratona balss, kas uzmundrinās un izklaidēs visas dienas garumā Armands Simsons, bet par muzikālo atmosfēru rūpēsies Gregors Mažis un DJ Ventos.

Tiem, kas vēl šaubās, vai doties uz Liepāju, vērts ieklausīties liepājniekā Rolandā Štreherā, kurš ir aktīvs skrējējs, vairāku Liepājas skriešanas pasākumu iniciators, tostarp iknedēļas skriešanas koptreniņu “Skrienam Liepājā” vadītājs: “Tā kā pie mums Liepājā būs pirmais un vienīgais Bigbank Skrien atklāšanas posms, jārēķinās, ka nokavējot sākumu, pēc tam nāksies ķert rokā tos, kas sezonu jau būs atklājuši. Bet uzsākt to Lielā Dzintara ēnā, pašā vēju pilsētas sirdī un izrauties vadībā būs iespējams tikai šeit, Liepājā.

 

Vairāk informācijas un reģistrācija pasākumam – www.bigbankskrienlatvija.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Saistītie raksti

Kā sagatavoties skriešanai ziemā?

Cilvēka organisma pielāgošanās spējas aukstajam laikam ir labākas, nekā mums dažkārt šķiet. Izvēloties pareizo apģērbu, apavus un tempu, skriešanas treniņus…

Nākamais raksts:

ADIDAS SKRIEŠANAS APAVI SIEVIETĒM – IEPAZĪSTIETIES AR ULTRABOOST X

Skaties tālāk, lai uzzinātu vairāk