Dalīties „Brīvdienas jūlijā, kas jāpiedzīvo katram“

Brīvdienas jūlijā, kas jāpiedzīvo katram

Jau sen aiz muguras laiki, kad uz skriešanas sacensībām sportisti brauca tikai pēc jauniem rekordiem un medaļām. Šodien vārds pusmaratons visbiežāk tiek attiecināts uz nedēļas nogali, kas piepildīta ne vien ar sportiskām aktivitātēm, bet arī izklaidēm visai ģimenei un bagātīgu kultūras programmu. Šādas brīvdienas Baltijā lielākais skriešanas seriāls Bigbank Skrien Latvija būs sarūpējis jau pēc 4 nedēļām Jelgavas nakts pusmaratona ietvaros.

Skriešanas seriāla piektais posms šogad notiks 22.jūlijā, piedāvājot vairākiem tūkstošiem aktīva dzīvesveida cienītāju pārbaudīt spēkus vienīgajā nakts pusmaratonā Latvijā. Kamēr izturīgākie kilometrus skaitīs 21 kilometra distances jaunajā trasē, citi mērosies spēkiem piecu, desmit kilometru skrējienā vai izaicinās sevi nūjojot. Līdzīgi kā iepriekšējos gadus, arī šoreiz pasākuma centrs atradīsies vienā no Jelgavas krāšņākajām vietām – Pasta salā. Šeit dienu pirms starta norisināsies tradicionālais EXPO, bet pasākuma dienā tiks izvietotas reģistrācijas un numuru izsniegšanas teltis, tirdzniecības un atpūtas zonas, radošās darbnīcas bērniem. Tāpat arī tieši Pasta salas teritorija jau ikgadēji būs bērnu Putu ballītes norises vieta, bet uz estrādes skatuves kāps mākslinieki un dīdžejs Magnuss Eriņš. Rosība sacensību centrā norisināsies ne vien uz sauszemes, bet arī ūdenī, kur notiks jau par tradīciju kļuvušie ūdens motociklu paraugdemonstrējumi. Jelgavas Sporta servisa centra pārstāve, skriešanas treniņu līdzorganizatore un aktīva skriešanas seriāla dalībniece Aļona Fomenko atzīst, ka Jelgavas nakts pusmaratons kļuvis par neatņemamu sastāvdaļu pilsētas sporta dzīvē: “Šis pasākums jelgavniekiem ir lieli svētki, kurus mēs ar nepacietību visi gaidām. Ņemot vērā, ka skrējiena trase izveidota, iekļaujot daudzus pilsētai nozīmīgus kultūras objektus, esmu pārliecināta, ka ikviens jelgavnieks varēs lepoties ar savu piederību Jelgavai.” Tā kā pasākuma programma ar apbalvošanas ceremoniju un koncertiem noslēgsies vien pēc pusnakts, dalībniekiem būs iespēja nakšņot Telšu pilsētiņā, tādējādi maksimāli izbaudot vasaras nakti Jelgavā.

Viena no Jelgavas nakts pusmaratona ievērojamākajām novitātēm ir jaunā desmit un divdesmit viena kilometra trase. To izstrādājuši tādi Latvijas labākie garo distanču skrējēji kā Jānis Girgensons, Kaspars Gabaliņš – Briška, daudzu titulētu skrējēju treneris Juris Beļinskis, kā arī ar idejām iesaistījusies Jeļena Prokopčuka.Trase jo sevišķi interesanta būs dalībniekiem, kas piedalījušies visus iepriekšējos gadus. Šogad desmit kilometru aplis aptvers arī Lielupes labo krastu un vedīs skrējējus Rīgas virzienā līdz pat Zemgales Olimpiskajam sporta centram.

Nav noslēpums, ka bez laba laika pavadīšanas, liela daļa uz Jelgavu dosies arī pēc ātriem un īpaši veiksmīgiem rezultātiem. Tādiem, lai varētu sev un konkurentiem teikt, ka treniņos ieguldītais darbs un sevis pārvarēšana ir attaisnojusies. Lai  sagatavošanās process būtu ne vien spēcīgs, bet arī aizraujošs, pasākuma organizatori 4. jūlija vakarā ikvienu aicina uz īpašu tematisko treniņu Pasta salā Jelgavā. Pulksten 18:00 kopā ar Latvijas izcilākajiem garo distanču skrējējiem notiks treniņskrējiens pa pilsētas ielām, bet pēc tā būs iespēja saņemt ekspertu padomus un piedalīties seminārā par aktuālām tēmām, kas saistītas ar skriešanu.

Vairāk aktuālās informācijas un reģistrācija Jelgavas nakts pusmaratonam – www.bigbankskrienlatvija.lv

Komentāri

  1. Andris

    Jā es būšu.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Saistītie raksti

Kā sagatavoties skriešanai ziemā?

Cilvēka organisma pielāgošanās spējas aukstajam laikam ir labākas, nekā mums dažkārt šķiet. Izvēloties pareizo apģērbu, apavus un tempu, skriešanas treniņus…

Nākamais raksts:

Kas jāņem vērā, skrienot naktī?

Skaties tālāk, lai uzzinātu vairāk