Dalīties „Brīvdienās Rīgā valda skrējēji – pasaules skriešanas seriāls We Run Riga pulcē vairāk nekā 9000 dalībnieku“

Brīvdienās Rīgā valda skrējēji – pasaules skriešanas seriāls We Run Riga pulcē vairāk nekā 9000 dalībnieku

Nedēļas nogalē, 9. un 10. septembrī, rudens skrējiens We Run Riga pulcēja vairāk nekā 9000 dalībnieku. Pirmo reizi astoņos gados, kopš skrējiens notiek, tas risinājās pašā Rīgas sirdī – pilsētas centrā, dalībniekiem skrienot pār vairākiem pilsētas tiltiem, izskrienot nebijušus trases līkločus, baudot vērienīgus gaismas, skaņas un pirotehnikas efektus, kas gaisā jaušamo skrējēju enerģiju padarīja teju vai taustāmu.

We Run Riga ir daļa no lielākā pasaules skriešanas seriāla “We Run City”, ko organizē sporta inventāra un inovāciju grands Nike. Var teikt, ka jau astoto gadu ne tikai Rīga, bet arī visa pasaule šajā laikā pieder skrējējiem. Rīga ir viena no skrējienu seriāla pieturvietām, kur kopīgā startā šajā rudenī sevi vienojās izaicināt vairāk nekā 9000 skrējēju un sporta entuziastu. Seriāla pasākumi notiek arī citviet Eiropā, Āzijā un Latīņamerikā.

Foto: Mareks Gaļinovskis

Ikvienu skrējēju ar savu piemēru un sportisko noskaņojumu iedvesmoja šī gada We Run Riga vēstneši – mūziķi Miks Dukurs un Aminata, vieglatlēte Laura Ikauniece – Admidiņa, sprintere Sindija Bukša, blogeres Linda Ķuze un Paula Roze, dziedātāja Paula Dundere, jūtūbere Sindija Lozgačova jeb SindijaLo un sociālo mediju guru Artūrs Mednis, skrituļslidotājs Nils Jansons, TV seja Armands Simsons un Sergejs Timoņins – kinoblogeri.lv dibinātājs.

Pilsētas centrs burtiski eksplodēja no skrējēju radītā enerģijas lādiņa, sākot jau no 9. septembra vakara, kad trasē devās Nike nakts skrējiena dalībnieki 5 km distancē. Rīga burtiski eksplodēja no emociju gammas, kas valdīja trasē un ārpus tās: kopīgs izaicinājums, vēlme skriet, piedalīties, sasniegt sevis izvirzītos mērķus – tas viss virmoja gaisā, radot unikālas sajūtas un vēlmi izbaudīt ik mirkli. Unikālā trase pašā pilsētas centrā ļāva izskriet nebijušu skrējienu maršrutu, padarot šo skrējienu par vēsturisku.

Foto: Mareks Gaļinovskis

Pirms skrējiena dalībnieki kopīgi iesildījās ar Nike+ Run Club treneriem un baudīja muzikālā spēka trieciendevu, ko bija sagādājuši Miks Dukurs un Aminata. Arī paši vēstneši pēc uzstāšanās devās distancē un godam to pieveica saskaņā ar saviem izvirzītajiem mērķiem. 5 km distancē labākos rezultātus uzrādīja Reinis Hartmanis no Sportland/ Nike komandas, finišējot 14:41. Viņam cieši uz pēdām mina un ar rezultātu 14:46 finišēja aizputnieks Artūrs Niklāvs Medve

ds. Savukārt trešais labākais rezultāts šajā distancē pieder Jānim Mežielam no ASK PATRIA – 15:10. Pēc skrējiena dalībnieki baudīja pelnītu atpūtu un kopā priecājās “Just Do It Afterparty”. Auto zīmols Renault bija sarūpējis pārsteiguma balvu ātrākajam no sacensību vēstnešiem, un to saņēma Miks Dukurs, kuru sagaida ekskluzīva nedēļas nogale ar Renault automašīnu.

Savukārt, svētdien, 10. septembrī, trasē devās 10 km skrējēji, nūjotāji un soļotāji, kā arī pusmaratona (21 km) skrējēji un Bērnu un Ģimenes skrējienu dalībnieki. Par dažādu distanču dalībnieku pienācīgu iesildīšanos visas dienas garumā rūpējās Nike+ Run Club un My Fitness treneri. Savukārt pasākuma dalībnieku un līdzjutēju uzmundrinājumu muzikālā formātā nodrošināja dažādi mūziķi un grupas: “Cryin White”, pasākuma vēstnese Paula Dundere, “Fae” un “Nando”. Kamēr trasē lija sviedri, asaras, skanēja smiekli un uzmundrinājuma saucieni, skrējējiem tuvojoties finišam, mazuļi izbaudīja rāpošanas sacensību garu, tā gatavojoties jau nākamā gada We Run Riga bērnu distancēm.

10 km distancē skriešanas disciplīnā labākos rezultātus uzrādīja Dmitrijs Jurkevičs (Sportland/ Nike komanda, 0:32:16), koknesietis Jānis Mežiels (ASK PATRIA, 0:32:55) un Kristaps Vējš – Āboliņš (Sportland/ Nike komanda, 0:33:04).  10 km nūjošanas/ iešanas distancē laurus plūca dāmas. Pirmajā vietā – Alla Petrenko (AS Olainfarm komanda, 1:13:53), otrajā – Krista Lorence (AS Olainfarm komanda, 1:15:02). Savukārt godpilnā trešā vieta Larisai Silovai no Daugavpils nūjotāju biedrības – 1:17:58.

Pusmaratona jeb 21 km garo distanci visātrāk pieveica dobelnieks Jānis Girgensons no SK Metroons/ Nike komandas ar laiku 1:08:11. Godpilnajā otrajā vietā ierindojās Dmitrijs Serjogins no Nike/ Sportland komandas ar rezultātu 1:10:17. Savukārt trešo vietu ieguva Kristaps Kaimiņš (1:12:13) no komandas Adidas.

Fotogalerijas no pasākuma atrodamas pasākuma vietnē http://werunriga.lv.

Sekojiet We Run Riga aktualitātēm arī sociālajos tīklos: Instagram @werunriga un Facebook @WeRunRiga, mirkļbirkas: #skrienarmums #werunriga

Foto: Artūrs Pavlovs

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Saistītie raksti

Nākamais raksts:

Cilvēks enerģijas lādiņš. Radošā uzņēmēja Linda Ķuze.

Skaties tālāk, lai uzzinātu vairāk