Dalīties „Dvīņu Macu dubultdribls tribīnēs“

Dvīņu Macu dubultdribls tribīnēs

– Nav noslēpums, ka Latvijas un Lietuvas fani ārpus laukuma ir ļoti draudzīgi. Vai kaut kas mainīsies spēles laikā?

Normunds: – Domāju, ka nē. Lielākā daļa latviešu, kas saprot basketbolu, apzinās – Lietuva ir TOP pasaules komanda. Iedomājies, ja mēs šo jautājumu uzdotu hokeja kontekstā, – būtu grūti pateikt, ko Lietuva varētu izdarīt Latvijai. Domāju, ka viss būs ļoti labi un draudzīgi. Jādomā arī Bagijs (Ainārs Bagatskis – aut.) nevēlēsies izpumpēt latviešu čaļus tik ļoti. Tomēr bumba ir apaļa.

Nauris: – Lietuvai šis ir sagatavošanās posms. Latvija, Beļģija, Ukraina, Igaunija sitīsies katrā spēlē. Arī šodien latvieši sitīsies, lai uzvarētu. Lietuva pasaules reitingā tūlīt būs trešā, turpretī Latvija ir 36. vietā. Tā tomēr ir milzīga starpība. Bet latvieši bija baigie malači, arī vakar spēlē pret Beļģiju. Lietuvieši pārdzīvo Latvijas dēļ, tāpēc mums tādas spēles ar brāli īsti nepatīk. Basketbolā mēs esam par Lietuvu, hokejā – par Latviju. Normāli cilvēki saprot, ka tā ir tikai spēle, tā neko nemaina. Galvenais – lai komandas tiktu tālāk!

– Vakar Lietuva Ukrainu uzvarēja tikai par vienu punktu. Tas neuztrauc?

Normunds: – Es pat teiktu, ka tas ir ļoti labi, jo šodien Lietuva būs daudz bīstamāka. Ukraina ir tādā pašā līmenī kā Latvija, katrā ziņā grupā komandas ir līdzīgas. Varbūt igauņi ir vājāki, bet Beļģija, Ukraina, Latvija, Čehija ir līmenī. Lietuvieši saprot, ka vakardienas scenārijs var atkārtoties. Būs baigā cīņa!

Nauris: – Kazlausks (Lietuvas izlases treneris – aut.) vakar izmantoja tikai septiņu spēlētājus. Daudzi lietuvieši jautā – kāpēc tā? Laikam arī viņš domāja, ka būs viegli. Bet nebija. Kam tagad ir viegli?! (Smejas.)

Normunds: – Viegli lietuviešiem nebūs arī šodien, tas ir skaidrs! Latvieši metīs trīnīšus, un lietuvieši to labi zina. Beļģi, somi – visi tagad met trīnīšus!

Nauris: – Piemēram, Somijas un Francijas spēlē vakar bija pagarinājums. Neticami! Savukārt Gruzija zaudēja Nīderlandei. Tā notiek, ja nenovērtē pretinieku.

Normunds: – Bet pirmās spēles vispār neko nenozīmē – uzvara vai zaudējums. Viss vēl priekšā.

Nauris: – Mēs ar brāli lepojamies, ka dzīvojam te. Latvijā esam dzimuši, man te ir sieviņa un mazie. Man ļoti patīk Latvijas hokejs, no sirds patīk.

– Kā noprotu, uzskatāt, ka laukumā šodien pārāka būs Lietuva, bet kā būs tribīnēs?

Normunds: – Nav ne jausmas. Latviešu ir skaitliski vairāk, bet atceros, kad mēs bijām Venecuēlā, arēnas ietilpība bija 18 000. Mēs, lietuvieši, bijām drusku pāri simtam, bet viņi nevarēja mūs pārbļaut, viņi nesaprata to ritmu. Nezinu, kā būs šeit, kurš būs skaļāks, bet būs super!

– Pēc šīs spēles lietuvieši atbalstīs Latvijas izlasi citās spēlēs?

Normunds: – Protams, Lietuvieši vienmēr atbalsta Latviju!

Nauris: – Jūs redzējāt, kas šeit darījās vakar (Lietuvas fanu zonā Latvijas–Beļģijas spēles laikā – aut.)? Visi fanoja par Latviju! Visi! Lietuvieši ļoti mīl latviešus, viņi atbalsta viņus jebkurā situācijā. Šobrīd tā būs viena spēle, kura neko – ne Lietuvai, ne Latvijai – nedos. Ir jāmāk arī zaudēt. Un vēl – ja šeit nebūtu Lietuvas fanu, nebūtu svētku! Jūs taču redzat, ko Lietuva šeit pienes?!

Normunds: – Igauņi fanu teltī ir ieviesuši ieejas maksu un prasa dokumentus. Ja tu esi no citas valsts, tu nedrīksti ieiet teltī, vai? Tas ir smieklīgi! Tomēr ir jāciena cilvēki, kas atbrauc ciemos, cieni kultūru.

Nauris: – Viņi ieguldīja milzīgas naudas, lai uztaisītu savu “pundurvalsti” ar apsardzi. Man tikko Lietuvas žurnālisti parādīja bildes no telts. Tā ir tukša. Lietuva un Latvija, mēs esam brialukai, brālīši! Mums ir līdzīga valoda, mēs esam līdzīgi. Igauņi tomēr vairāk līdzinās somiem.

Asākie mirkļi no Latvijas – Lietuvas spēles

Teksts: Roberts Šteinbergs, Foto: Ilmārs Znotiņš

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Saistītie raksti

Nākamais raksts:

Mirkli pirms atelpas

Skaties tālāk, lai uzzinātu vairāk