Dalīties „Basketbola izlase – klusībā par medaļām“

Basketbola izlase – klusībā par medaļām

Latvijas basketbola izlase pirmdien noslēdza gatavošanos Eiropas čempionāta finālturnīram, bet jau trešdien no rīta tā dosies uz Stambulu, kur piektdien pret titulēto Serbiju aizvadīs pirmo maču. Par konkrētiem mērķi neviens skaļi nerunā, taču skaidrs, ka tam jābūt cīņai par medaļām.

 

Vien noslēdzošajā treniņā izlases sastāvā atgriezās tās lielākā zvaigzne Kristaps Porziņģis, kurš pilnvērtīgi ar komandu nebija trenējies kopš spēles ar Lietuvu. Viņam bija radušās problēmas ar ceļgalu, taču pats spēlētājs pēc nodarbības bija pilnībā pārliecināts, ka Eiropas čempionāta pirmajā spēlē pret Serbiju dosies laukumā.

“Ja mēs esam jauni, ātri un labi metam no distances, mums tas ir jāizmanto. Mums jāskrien ar galvu – jāspēlē ātrs un agresīvs, bet gudrs basketbols,” komandas spēles stilu Eiropas čempionāta ieskicēja tās galvenais treneris Ainars Bagatskis. “Ja mēs aizmirsīsim par to, ka ir arī divpunktu metieni, mēs uzvarēsim vienu kauju, bet ne visu karu.”

Šogad izlase ir teju spēcīgākajā sastāvā, jo tās rindās ir ne tikai Porziņģis, bet arī otrs Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) spēlētājs Dāvis Bertāns, kā arī mūsu labākie Eiropas līgu basketbolisti. Vienīgais jūtamais iztrūkums varētu būt centrs Anžejs Pasečņiks, kuru šogad draftēja Filadelfijas “76ers” un kurš šovasar vēlējās veltīt uzmanību individuālajai treniņiem.

Tieši spēcīgais sastāvs raisījis ne tikai līdzjutējos, bet arī ekspertos cerības, ka Latvijas izlase šogad Eiropas čempionātā var pacīnīties par ko vairāk nekā tikai vienkārši iekļūšanu ceturtdaļfinālā. Pēc pēdējā treniņa Bagatskis it kā jokojoties izmeta, ka vēlētos spēlēt finālmačā. Lai arī skaļi to neviens nesaka, var noprast, ka komanda ir noskaņojusies. Ja ne finālam, tad cīņai par medaļām gan.

“Izlasē visiem ir nosprausti visaugstākie mērķi, tomēr visu sapratīsim, kad sāksies čempionāts. Uz priekšu jāiet spēli pa spēlei un nedrīkstam domāt, ka esam pelnījuši spēlēt finālā, jo katrs mačs būs maksimāli grūts. Ja katrai cīņai būsim koncentrējušies un izdarīsim to, kas jādara, iespējams ir viss,” tikmēr pēc noslēdzošās nodarbības teica Porziņģis. “Galvenais ir uzvarēt kā komandai. Mēs nebraucam atpūsties, bet gan cīnīties par medaļām. Mērķi ir visaugstākie.”

Latvijas izlasei Eiropas čempionātā grupā ir gana spēcīgi pretinieki, kas sevi neļaus apspēlēt ar pusspēku. Pretī stāsies Serbija, Beļģija, Lielbritānija, Krievija un mājiniece Turcija, pret kuru atmosfēra arēnā noteikti būs neaprakstāma. Tomēr šobrīd komanda koncentrējas vien savam pirmajam pretiniekam turnīrā, kas ir olimpisko spēļu vicečempione Serbija.

Bagatskis atzina, ka serbus kā pretiniekus vērtē divejādi. “Pret viņiem ir viegli un grūti vienlaicīgi. Viegli tāpēc, ka visi šīs izlases basketbolisti Eiropā ir labi zināmi. Bez sava līdera Miloša Teodosiča tā ir citādāka komanda – smagnējāka. Visi šīs komandas spēlētāji ir fiziski spēcīgi un atlētiski, turklāt pieredzējuši. Šai izlasei piemīt pašpārliecinātība, ko tā izmanto spēļu laikā, jo kritiskos brīžos nestreso un neskatās uz rezultātu. Tomēr visām komandām ir vājās vietas, un tādas ir arī Serbijai. Esam tās noskaidrojuši, mums  tikai jāprot tās izmantot.”

Līdz pirmajai spēlei Eiropas čempionātā atlicis pavisam nedaudz, un, kā norādīja Bagatskis, izlasei tagad ir nedaudz jāatbrīvojas, jo nav šaubu, ka uz turnīra sākumu komanda būs emocionāli uzvilkta. “Šo gadu laikā esam kļuvuši pieredzējušāki, nosvērtāki, bet vienalga – joprojām esam jauni un nedaudz traki.”

Pirmdien pēc treniņa Bagatskis “paldies” par darbu pateica centra spēlētājam Iļjam Gromovam, pēc kura atskaitīšanas tad arī kļuva zināms Latvijas izlases sastāvs Eiropas čempionātā. Stambulā Latvijas godu aizstāvēs Jānis Strēlnieks, Jānis Timma, Dairis Bertāns, Jānis Blūms, Kristaps Janičenoks, Aigars Šķēle, Žanis Peiners, Dāvis Bertāns, Andrejs Gražulis, Rolands Šmits, Mārtiņš Meiers un Kristaps Porziņģis.

 

Foto:Basket.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Saistītie raksti

Nākamais raksts:

Šonedēļ sākas šī gada pēdējais Grand Slam čempionāts – “U.S. Open”

Skaties tālāk, lai uzzinātu vairāk