Dalīties „Elīna Goldmane: Sacensības mūs vieno!“

Elīna Goldmane: Sacensības mūs vieno!

Matīss Vecvagaris: Čau Elīna! Tu strādā Sportland, cik ilgi esi šeit un kā te nokļuvi?

Elīna Goldmane: Čau! Uzņēmumā strādāju vairāk kā piecus gadus. Esmu strādājusi Liepājas Sportland veikalos, pēc tam Sportland Alfa Rīgā un tagad Spicē.

– Tad jau abi esam liepājnieki! Kādi ir Tavi darba pienākumi Sortland?

Elīna: Mani darba pienākumi ir iekārtot veikalus un padarīt tos vizuāli skaistākus, lai klientiem būtu patīkamāka iepirkšanās un vēlme atgriezties.

 

– Tev patīk strādāt Sportland?

 

Elīna: Vārds patīk nav īstais vārds –

es mīlu savu darbu!

 

– Vai ikdienā nodarbojies ar sportu?

 

Elīna: Man ir paveicies, ka tieši blakus darbam ir sporta zāle, tāpēc nevaru noslinkot un neaiziet.

 

– Cik bieži sporto?

 

Elīna: Es cenšos iet uz sporta zāli katru dienu, bet, protams, ir dienas, kad sanāk izlaist treniņu.

 

– Vai Tavi draugi un ģimene arī aizraujas ar fiziskām aktivitātēm?

 

Elīna: Mans draugs arī aktīvi sporto, tāpēc ir forši, ka motivējam viens otru sasniegt mērķus. Mums sanāk arī kopā pasportot, jo bieži ejam kopā skriet.

 

– Vai sports liepājnieci interesēja arī bērnībā, varbūt trenējies profesionāli?

 

Elīna: No sešu gadu vecuma 11 gadus pavadīju deju grupā, kur es sapratu, ka bez sporta nevar justies labi, jo sports padara mani skaistāku!

Sports bija mana ikdiena, jo treniņi notika katru darba dienu, varbūt tāpēc tagad ir tā, ka nespēju nosēdēt uz vietas un ilgstoši neko nedarīt.

 

– Liepājā ir viena no skaistākajām pludmalēm!

 

Elīna: Jā, tā kā es bērnībā dzīvoju Liepājā pie jūras, tad arī skriešana gar jūru bija mana ikdiena.

 

– Vai Tavi sportošanas paradumi mainās atkarībā no gadalaika? Ko vairāk dari vasarā, ziemā, rudenī, pavasarī?

 

Elīna: Sportošanas paradumi noteikti mainās atkarībā no gadalaikiem – ziemā vairāk sanāk iet uz zāli, vasarā biežāk skriešana. Ziemā man patīk paslidot, bet vasarā cenšos savu dienu sakārtot tā, lai pirms darba sanāktu laiks aiziet uz zāli un pēc darbiņa es eju uz skriešanas koptreniņiem, kas norisinās Uzvaras parkā un Mežaparkā.

 

– Pastāsti par NIKE+ Run Club skriešanas koptreniņiem, kāpēc tie Tevi piesaista?

 

Elīna: Koptreniņi ir ļoti laba lieta, jo tur visiem ir viens mērķis – uzlabot savu fizisko sagatavotību.

Tur ir tik laba atmosfēra un labi treneri! Visi ir draudzīgi un motivē viens otru, tur tu vari aiziet viens pats un nejutīsies, ka esi viens!

 

– Ko Tev nozīmē sacensības?

 

Elīna: Sacensības ir neatņemama dzīves sastāvdaļa, ja pietiekami trenējas. Sacensības es vienmēr gaidu ar lielu nepacietību, jo tā ir vieta, kur tu cīnies ar citiem, bet galvenais, tu cīnies pats ar sevi! Un pēc sacensībām ir tā foršā sajūta, ka esi atkal paveicis labu darbu! Man rezultāts nav tik ļoti svarīgs, galvenais ir piedalīties, bet protams, ikviens rezultāta uzlabojums ir patīkams.

 

– Kādi ir Tavi līdzšinējie panākumi?

 

Elīna: Es jau vairākas sezonas piedalos Bigbank Skrien Latvija skrējienos, pagājušā gadā piedalījos visos posmos un savā vecuma grupā izcīnīju 6.vietu. Par to, protams, bija ļoti liels prieks un tad sapratu, ka daudzie treniņi ir attaisnojušies.

 

– Saprati, ka treniņiem ir būtiska nozīme..

 

Elīna: Jā, tāpēc arī šis gads iesākās sportiski un viens liels pasākums – Nike Training Day – jau ir aizvadīts.

 

– Kādi sportiskie mērķi un izaicinājumi plānoti 2017.gada sezonā? Vai vēlies izmēģināt ko jaunu un nebijušu?

 

Elīna: Arī šogad plānoju noskriet visus Bigbank Skrien Latvija posmus un Stirna buka skrējienus, kuri gan man būs jaunums, bet gaidu ar nepacietību.

Protams, nekur neizpaliks Stipro skrējiens, kurā tiešām varu pierādīt sev, cik stipra esmu patiesībā. Piedalīšos Sieviešu skrējienā, kurš ir viens no, manuprāt, labākajiem skrējieniem, jo tajā piedalās tūkstošiem sievietes, tikmēr vīrieši atbalsta savas dāmas, kā vien spēj.

Nekad neesmu piedalījusies Lattelecom Rīgas maratonā, bet šogad tur plānoju skriet pusmaratonu. Rudens pusē noteikti skriešu We Run Riga. Noteikti piedalīšos Rīgas triatlonā un ceru, ka šogad man neizpaliks arī Showel race sacensības – šļūkšana pa bobsleja trasi ar lāpstu – ļoti ekstrēms pasākums, bet adrenalīna kāpums un lieliskas emocijas garantētas.

 

– Pastāsti par Sportland komandu, vai tas ir pozitīvi, ka kolēģi ir blakus gan darbā, gan brīvdienās? Bieži esat redzēti vienoti un smaidīgi..

 

Elīna: Sportland komanda ir viena liela ģimene! Ir patīkami piedalīties sacensībās un startēt kopā kā komanda.

Sportland darbinieki ir pozitīvi, sportiski un atvērti cilvēki, tāpēc es domāju, ka tas ir liels ieguvums, ka tiekamies arī ārpus darba – sacensības mūs vieno vēl vairāk.

 

– Cik svarīgi ir sacensībās startēt kopā ar saviem kolēģiem?

 

Elīna: Pagājušā gadā uz Bigbank Skrien Latvija posmiem parasti braucām visi kopā vienā autobusā.

Tas ir ļoti pozitīvi, jo vari vairāk iepazīt savus kolēģus un tas noteikti mūs visus saliedē vēl vairāk.

 

– Vai esi kādu iedvesmojusi sākt domāt par savu veselību un sportot?

 

Elīna: Es bieži lieku instagramā bildes un video no treniņiem un sacensībām. Domāju, ka cilvēkam, kuram gribas sportot, bet nav vēl saņēmies sākt, šādas iedvesmojošas bildes ir kā motivācija un mazs solītis uz priekšu – ceļā uz veselīgu dzīvesveidu,

jo ikviens no mums taču vēlas izskatīties lieliski!

 

– Tad jau esi paraugs sportā saviem sekotājiem interneta sociālajos tīkos!

 

Elīna: Es ļoti ceru, ka esmu iedvesmojusi cilvēkus nodarboties ar sportu.

Man ir viena laba draudzene, kura manis iedvesmota, sāka skriet un tagad piedalās visās skriešanas sacensībās, un parasti plūc uzvaras laurus. Viņa ir kļuvusi par ļoti labu skrējēju!

 

– Pastāsti par savu ikdienu, kāda ir viena tipiska diena Tavā dzīvē?

 

Elīna: Man visas dienas ir ļoti līdzīgas, diena sākas ar rīta rosmi, kas ir pastaiga ar sunīti un palīdz man pamosties un lēnām sagatavoties darba dienai. Rīta rituāla neatņemama sastāvdaļa ir ūdens glāze ar citronu. Protams, brokastis – vārītas olas vai auzu pārslu putra.

Darba diena parasti paskrien ātri, jo darbiņš ļoti patīk.

Seko vakara treniņš un došanās uz mājām. Vakars parasti noslēdzas pastaigā ar sunīti. Man ir paveicies, ka dzīvoju blakus mežam, tāpēc mūsu pastaigas parasti ievelkas, jo svaigais meža gaiss ir tik patīkams, ka mājās iet negribas.

 

– Visbeidzot atklāj savas figuras noslēpumu un pastāsti par savu ēdienkarti!

 

Elīna: Mana ēdienkarte sastāv no piecām ēdienreizēm – es ēdu pēc speciāli izveidotas ēdienkartes, ko man sastādīja fitnesa entuziaste Paula Freimane. Galvenās ēdienu sastāvdaļas ir olas, putra, vista, rīsi, griķi, tuncis, dārzeņi, biezpiens, grieķu jogurts un augļi. Un, protams, daudz ūdens dzeršana. Gadās dienas, kad sanāk nedaudz “nočītot”, bet es cenšos nenašķoties un neēst saldumus.

 

– Elīna, paldies par sarunu un veiksmi sportiskajā sezonā!

 

Elīna: Paldies Tev!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Saistītie raksti

Nākamais raksts:

Marhele, Višķers, Leitis, Jesko, Latiševa- Čudare stāsta par savu pirmo skrējienu

Skaties tālāk, lai uzzinātu vairāk