Dalīties „FITNESA ABC“

FITNESA ABC

Iespējams, populārākā grupu nodarbība Rīgā šobrīd ir TRX – piekares sistēmas treniņš. Tajā slodzi veido katra sportotāja ķermeņa svars. Vingrojumi tiek izpildīti, turoties pie speciālajiem rokturiem, kas iekārti sienās. Pateicoties daudzajām vingrojumu variācijām, TRX nekļūst par rutīnu. Šīs nodarbības pašlaik pieejamas lielākajā daļā Rīgas sporta klubu.

Veselības fabrika

Body Pump ir 55 minūšu spēka nodarbība, kurā izmanto svaru stieni ar maināmiem svariem un stepa platformu. Nodarbība piemērota visiem sagatavotības līmeņiem – gan sievietēm, gan vīriešiem. Uzlabo spēka izturību, veido proporcionālu muskuļu reljefu, kā arī dedzina liekās kalorijas.

Veselības fabrika. Body Pump. Foto: Māris Lapiņš
Veselības fabrika. Body Pump. Foto: Māris Lapiņš

Synergy 360 ir kā pilna servisa treniņu centrs ar iebūvētiem inventāra uzglabāšanas plauktiem, treniņu zonām un aksesuāriem: TRX piekares sistēmu, svaru bumbām, TRX Rip Trainer sistēmu, boksa maisu, lēkšanas platformu, vilkšanas blokiem, līdztekām, trošu sistēmām, espanderiem u. c. Šīs sistēmas koncepts un izmantojamais inventārs ļauj ne tikai īstenot gan grupu nodarbības, gan personāltreniņu, bet arī veikt simtiem dažādu vingrinājumu. Vienotā sistēmā integrētas jaunas funkcionālā treniņa metodes, piekares un pretestības treniņš, dinamiski un statiski vingrinājumi, ātruma un eksplozivitātes, dziļo un lielo muskuļu grupu treniņš, izaicinoši rotaļu elementi un daudz kā cita, tādējādi padarot treniņu daudzveidīgu un funkcionālu.

Veselības Fabrika. Synergy360. Foto: Māris Lapiņš
Veselības Fabrika. Synergy360. Foto: Māris Lapiņš

Sporta kluba Veselības fabrika nodarbību grafiks

MyFitness

Tabata treniņa komplekss sastāv no 4 minūšu cikliem, kas secīgi iedalās 20 sekunžu intensīvā darbā un 10 sekunžu pauzēs. Intervāli veido astoņus piegājienus, kuru laikā ķermeņa muskuļi ir nepārtrauktā tonusā. Šī treniņa rezultātā palielināsies ķermeņa izturība. Vielmaiņa darbosies pastiprinātā režīmā ne tikai nodarbības laikā, bet arī ilgstoši pēc tās. Liels uzsvars tiek likts uz sirds un asinsvadu sistēmas trenēšanu, muskuļu tonizēšanu.

Port de bras ir jauns fitnesa virziens, kas līdz ar fitnesu iekļauj sevī arī klasiskās horeogrāfijas elementus. Metodikas autors ir Krievijas horeogrāfs Vladimirs Sņežiks. Nodarbība ne tikai attīsta vispārējo fizisko sagatavotību un lokanību, bet arī palīdz cīnīties ar sasprindzinājumu un uzlabo garastāvokli. Nodarbības nosaukums veidojies no horeogrāfijas termina Port de bras, kas tulkojumā no franču valodas nozīmē roku un ķermeņa kustība. Metodika māca plūstošu un harmonisku kustību chill out mūzikas pavadībā, kas nodarbībās rada īpašu gaisotni, ļauj sajust un kontrolēt savu ķermeni.

Sporta kluba MyFitness nodarbību grafiks.

F1

Fat Burner ir aerobikas nodarbība, kuras laikā tiek uzturēta ilgstoša un vienmērīga fiziskā slodze. Vērsta uz ķermeņa masas samazināšanu, vispārēju muskulatūras stiprināšanu un locītavu kustīguma trenēšanu. Dažādiem sagatavotības līmeņiem.

 30 + 30 ir vidējas intensitātes aerobikas nodarbība, kurā slodze dozēta divās daļās: aerobā un spēka. Spēka treniņā ar speciāliem vingrojumiem nostiprina ķermeņa muskulatūru. Dažādiem sagatavotības līmeņiem.

F1. Publicitātes foto
F1. Publicitātes foto
F1. Publicitātes foto
F1. Publicitātes foto

Sporta kluba F1 nodarbību grafiks.

MeviGym

CrossFit Workout ir daudzveidīgs augstas intensitātes funkcionāls treniņš. Nodarbības mērķis ir visu muskuļu grupu noslogojums. Treniņš katru reizi ir citāds, tāpēc neiestājas rutīna. Piemērots jebkuram sagatavotības līmenim, jo slodzi var piemērot savām vajadzībām.

 Pilates Spirals ir jauna prāta, ķermeņa kustības dimensija – pilates sistēmā balstīta deju programma. Nodarbības mērķis ir lokanības attīstīšana un līdzsvarota ķermeņa veidošana ar dejotprieku.

 Body Art ir treniņa un relaksācijas apvienošana, kas virzīta uz ķermeņa apzināšanos un veselību. Šā treniņa galvenā prioritāte ir trenēt cilvēku kā funkcionālu kopumu, tiek sasniegta fiziskas un garīgas spriedzes mazināšanas sinerģija. Pamatā balstās uz jogas pozām. Treniņa mērķis ir ar funkcionālu spēka un stabilizēšanas treniņu nodrošināt visa ķermeņa pareizu funkcionēšanu.

Sporta kluba Mevy Gym nodarbību grafiks.

Panatta

HIIT ir augstas intensitātes intervālais treniņš (High Intensity Interval Training – HIIT), kas ieguvis lielu popularitāti visā pasaulē, pateicoties tā spējai dedzināt vairāk kaloriju īsākā laikā. Treniņš ir bez horeogrāfijas elementiem. Tas ir piemērots gan vīriešiem, gan sievietēm jebkurā sagatavotības līmenī un ir ideāls veids svara koriģēšanai, izturības attīstīšanai un kopējās fiziskās formas uzlabošanai. Treniņu veido vairāki spēka un kardioslodzes vingrinājumu atkārtojumi (4 minūšu slodze mijas ar 1 minūtes atpūtu), kas, strauji uzlabojot vielmaiņu, turpina savu iedarbību arī pēc treniņa.

RIP treniņā izmanto svaru stieņus un stepa platformas. Tā ir pirmā fitnesa programma pasaulē, kas savieno muskuļu izturības un tonusa treniņu ar aerobo slodzi. Stiprina ķermeņa reljefu, uzlabo muskuļu tonusu un palīdz atbrīvoties no liekā svara. Nodarbība ir efektīva un vienkārša, tādēļ piemērota ikvienam sagatavotības līmenim.

RW (Race Walker) ir vidējas intensitātes nodarbība, kurā imitē kalnā kāpšanu. Nodarbība notiek uz speciālām iešanas un skriešanas trenažiera platformām mūzikas pavadījumā. Nodarbība paredzēta dažādiem sagatavotības līmeņiem, katrs dalībnieks individuāli var regulēt slodzi. Nodarbības uzlabo sirdsdarbību, elpošanas un asinsrites sistēmu darbību, palīdz atbrīvoties no liekā svara un lieliski cīnās ar celulītu.

Sporta kluba Panatta nodarbību grafiks.

 

 

 

 

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Saistītie raksti

Nākamais raksts:

ALENA ELDMANE. Kā dzīvē, tā sportā - viss notiek soli pa solim

Skaties tālāk, lai uzzinātu vairāk