Dalīties „Funkcionālie treniņi bērniem“

Funkcionālie treniņi bērniem

Fiziskā forma un stabila stāja ir pamats, ko ikvienam bērnam vajadzētu iegūt arī tad, ja mērķis nav sportista karjera.

Mēs nepiedzimstam gatavi. Un, pat ja daba mūs ir apveltījusi ar labāku ķermeņa uzbūvi nekā citus, arī pirmajos dzīves gados mums ir visas iespējas šo kredītu dzēst, sēžot sakumpušiem pie datora vai guļot dīvānā pie TV, skatoties multfilmas. Tieši tāpēc par mazā cilvēka ķermeņa stabilitāti ir jārūpējas savlaicīgi. Būtībā tas ir viens no vecāku pienākumiem, jo ķermenis ir sabiedrotais, ar kuru bērni strādās un dzīvos visu dzīvi. Bet, ja sports bērna dzīvē jau ir vai tikai vēl būs, funkcionālie treniņi dos stipru pamatu turpmākajam.

Viena no vietām, kur bērniem un jauniešiem apmeklēt funkcionālās nodarbības, ir Crossfit Rīdzene zāle. Te bērniem nodarbības sadalītas trijās grupās: 3–4, 5–6 un 7–9 gadus veciem bērniem. CrossFit Rīdzene piedāvā arī nodarbības tīņu vecumam – 10–12 gadus un 13–17 gadus veciem jauniešiem. Šajās nodarbībās treniņi palēnām, bet ļoti uzraudzīti un pakāpeniski sāk līdzināties funkcionālā fitnesa ievirzei. ­Nodarbības ilgums 45 minūtes. Šo nodarbību pamatdoma ir radīt interesi par treniņiem caur rotaļām, attīstot koordināciju un iekšējo muskulatūru, kurai savukārt ir noteicoša nozīme lokanībā un līdzsvarā.

Arī šiem treniņiem, kuru mērķauditorija ir bērni, ir sava filozofija. Proti, liela daļa vecāku jau ļoti agrā vecumā bērnus cenšas virzīt kādā konkrētā sporta veidā. Taču bieži vien sports bez ķermeņa un muskulatūras nostiprināšanas rada disbalansu, jo treneru noslogotības dēļ tiem nav laika pievērst individuālu uzmanību katram no bērniem. Spilgts piemērs ir hokejs. Ja bērns treniņus dienu dienā pavada saliecies uz to pusi, kurā tur hokeja nūju, ar laiku viņa ķermenis kļūst asimetrisks – nosliecas uz vienu pusi, un ķermenis attīstās nepilnvērtīgi. Bet vēlāk, kad treniņos ienāk svaru zāle, ar savu šķībo muguru un ierobežoto lokanību bērns sevi satraumē vēl vairāk.

Funkcionālie treniņi ir arī pamats tiem bērniem, kuri savu dzīvi negrasās saistīt ar profesionālām sporta gaitām. Iegūtā bāze noderēs arī tad, ja ilglaicīgi jāatrodas sēdus – mācoties skolas solā vai pie rakstāmgalda. Mugura būs nostiprināta, tās negatīvais ieliekums neveidosies, bet auguma stāja saglabāsies stalta, ne sakumpusi. Un, kā zināms, stāja ir puse no pārliecības par sevi.

Teksts: Ralfs Dravnieks

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Saistītie raksti

Nākamais raksts:

Ikdiena kā funkcija

Skaties tālāk, lai uzzinātu vairāk