Dalīties „Futbols. Būs aizraujoša sezona“

Futbols. Būs aizraujoša sezona

19Jaunā Virslīgas sezona solās būt īpaši aizraujoša, un savu roku, lai tā patiešām varētu teikt, ir pielicis katrs klubs. Turklāt reālo komandu spēku parādīs tikai pirmās kārtas, tāpēc pirms sezonas sākuma kaut ko zīlēt ir bezcerīgi. Šo sezonu tik interesantu padara ne tikai tas, ka komandu spēks ir ļoti izlīdzinājies. (Svarīgi – tās visas kļuvušas nevis vājākas, bet spēcīgākas.)


Protams, vislielāko intrigu sezonai piešķīrušas divas vienības –
Riga un Liepāja. Pirmā – jo pastiprinājusi savu sastāvu ar tādām vietējā līmeņa pirmā kalibra zvaigznēm kā Valērijs Šabala, Kaspars Gorkšs, Artūrs Zjuzins, Antons Kurakins, Vitālijs Smirnovs un Boriss Bogdaškins, bet otrā – jo spējusi piesaistīt bijušo leģendārā FC Skonto galveno treneri gruzīnu Tamazu Pertiju.

Bez šaubām, tas vēl nenozīmē, ka abas pērnās sezonas turnīra tabulas vidusdaļas komandas šogad noteikti cīnīsies par medaļām. Taču visi priekšnoteikumi tam neapšaubāmi ir. Reabilitēties par iepriekšējās sezonas relatīvo neveiksmi – trešo vietu – vēlēsies arī Ventspils, nosargāt čempiona titulu gribēs Spartaks, uz pirmo vietu tēmēs Jelgava un RFS, bet medaļnieku pulkam pietuvoties vēlēsies Metta/LU. Visticamāk, arī Babīte nevēlēsies samierināsies ar pastarītes lomu un spēs iekost arī spēcīgākajiem pretiniekiem.

 

FK Spartaks (Jūrmala)

Sastāva papildinājumu ziņā pērnās sezonas čempioni atpaliek no vairākuma savu konkurentu. Jā, komandai ir pievienojies pērnais liepājnieks Ņikita Bērenfelds, taču būtībā no skaļākajām pārejām tas ir arī viss. Ir izdevies nosargāt pagājušās sezonas dimantu Jevgēniju Kazačoku, taču komandu pametis pamatvārtsargs Vladislavs Kurakins. Lielais jautājums Spartakam, kā jau katru gadu, ir – vai būs izdevies trāpīt ar leģionāriem? Ja ir, tad nekas netraucēs jūrmalniekiem čempiona titulu paņemt atkārtoti. Ja nebūs, var izrādīties, ka runājam par komandu, kas turnīra tabulā cīnīsies par piekto vai sesto vietu. Daudz ko var izšķirt arī tas, kā klubam pirmo reizi tā pastāvēšanas vēsturē klāsies Čempionu līgas kvalifikācijas spēlēs.

 

FK Ventspils (Ventspils)

Ventspilnieki šajā transfēru periodā nav īpaši aizrāvušies, un par komandas skaļāko papildinājumu var uzskatīt veterānu un bijušo Latvijas valstsvienības futbolistu Igoru Savčenkovu. Savukārt zaudēti ir vairāki būtiski spēlētāji – Alans Sineļņikovs un krievu leģionārs Jevgēnijs Postņikovs. Vai Ventspils galvenais treneris Pols Ašvorts spēs atrast pareizās zāles, lai paceltu savu komandu nākamajā līmenī? Tomēr skaidrs ir tas, ka vēl vienu neveiksmi (un ventspilnieku pērnās sezonas trešo vietu par tādu noteikti var uzskatīt) kluba vadība anglim nepiedos – no viņa tiek gaidīts tikai un vienīgi čempiona tituls.

 

FK Liepāja (Liepāja)

Liepājniekiem šī būs lielo atbilžu sezona. Komandai ir pievienojies gruzīnu treneris Tamazs Pertija, un viņa rokraksts ir visiem zināms. Savulaik, strādādams pie Skonto stūres, viņš pierādīja, ka no minimāliem resursiem spēj izspiest maksimumu, un skaidrs, ka, pieņemot viņu komandā, Liepājas vadība rēķinās: tā tas būs arī šajā gadījumā. Skaļi sastāva papildinājumi liepājniekiem nav bijuši – par tiešām būtisku var uzskatīt vienīgi Artjoma Osipova un Raivja Jurkovska pievienošanos. Tas nozīmē: akcents atkal tiks likts uz veterāniem, kam būs jāspēj turēt līdzi Pertijas piedāvātajam tempam. Būt var visādi, taču skaidrs, ka šī būs pavisam cita Liepāja nekā pērn, un diezgan droši var prognozēt, ka vēl interesantāka un daudzšķautņaināka.

 

FK Jelgava (Jelgava)

Jelgavai ir jauns galvenais treneris – bijušais Moldovas valstsvienības vadītājs Aleksandrs Kurteijans –, un tieši uz viņu tiek liktas cerības kā uz vīru, kas pirmo reizi komandu aizvedīs līdz čempiones titulam. Sastāva ziņā jelgavnieku ieguvumi ir pielīdzināmi zaudējumiem – klāt nākuši Alans Siņeļņikovs, Rītis Leliūga, Maksims Rafaļskis un Andrejs Kiriļins, bet prom devies Igors Savčenovs, Vitālijs Smirnovs, Andrejs Kovaļovs un Boriss Bogdaškins. Tāpat ir nosargāts vārtsargs Kaspars Ikstens. Sastāvs šoreiz nav sliktāks kā pērn, taču, vai ar to pietiks medaļām, – to rādīs tikai sezona.

 

RFS (Rīga)

RFS ir ļoti nopietni pastiprinājusies, un kā svarīgākie jaunpienācēji jāmin nesenie Latvijas izlases futbolisti Aleksandrs Fertovs, Roberts Savaļnieks un Renārs Rode. Arī ziemā rādītais futbols ir bijis ļoti labs, un rīdzinieki nešaubīgi ir skaļi pieteikuši savas ambīcijas ja ne uz čempionu titulu, tad uz medaļām pavisam nopietni. Turklāt domājams, ka komandas īpašnieki vēl vienu neizdevušos sezonu nepieļaus – ja kaut kas noies greizi sezonas pirmajā daļā, visticamāk, starpsezonā varam gaidīt būtiskas pārmaiņas RFS sastāvā.

 

FC Riga (Rīga)

Komanda, kas veidojas par Latvijas mēroga superkomandu. Sastāvu, protams, nevar salīdzināt ar agrākajiem Skonto sastāviem, taču tas noteikti ir viens no labākajiem, kas jebkad bijis kādai Latvijas komandai. Vai kopā savāktās zvaigznes spēs kļūt par vienotu dūri, kas spējīga nokautēt jebkuru pretinieku, pagaidām spriest grūti. Taču ar tik spēcīgu sastāvu ir jāpietiek čempionu titulam – Riga pavisam noteikti uz to arī ies. Kļūdas komandas īpašnieki šoreiz vairs nepieļaus.

 

FK Metta/LU (Rīga)

Pagājušais gads noteikti apklusināja Metta/LU kritiķus. Komanda aizvadīja savu līdz šim labāko sezonu Virslīgā, rādīja skatāmu futbolu, un, lai arī zaudēts pērnās sezonas līderis Roberts Uldriķis, nekas neliecina, ka komanda šogad varētu būt kļuvusi vājāka. Gluži otrādi – ir pamats domāt, ka šosezon studenti beidzot varētu izrauties no mūžīgās priekšpēdējās vietas un sākt risināt arī nopietnākus uzdevumus.

 

SK Babīte (Babīte)

Babīte ir šīs sezonas melnais zirdziņš. Sastāva papildināšanas ziņā tā nav veikusi pārāk skaļus darījumus, bet, gatavojoties jaunajai sezonai, pamanījās iekulties skandālā, kas saistīts ar spēļu sarunāšanu. Vienībai tika izteikts nopietns brīdinājums. Tāpēc cerams, ka Virslīgas leģendas Mihaila Miholapa vadītie vīri sezonas laikā neko līdzīgu nepieļaus un pierādīs, ka pārliecinošā iekļūšana Latvijas futbola augstākajā sabiedrībā bija likumsakarība, nevis nejaušība.

Metta/LU un Olaine/Super Nova komandas aizvada izšķirošo spēli par vietu SynotTip Latvijas futbola Virslīgā pērn novembrī.

 

Prognozē futbolu un saņem balvas!

Sportland Eiropas futbola čempionāta 2016 prognožu aplikācija ir vieta, kur aktīvākajiem līdzjutējiem prognozēt spēļu rezultātus. Lai piedalītos, tev jāielādē savā viedtālrunī šī lietotne un jāizsaka sava prognoze par turnīra spēļu gala iznākumu. Tu krāj punktus par precīzām vai daļēji precīzām prognozēm. Balvas tiek izdalītas katras dienas precīzākajam un pēcāk kopvērtējuma līderiem.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Saistītie raksti

Prasmju jauda

Coerver Coaching ir futbola tehniskās apmācības programma jaunajiem futbolistiem, kas īpaši piemērota bērniem vecumā no 4 līdz 16 gadiem. Šī metode ir…

Nākamais raksts:

Volejbols. Reportāža no Hurgadas

Skaties tālāk, lai uzzinātu vairāk