Dalīties „Garās distances IRONMAN –  izaicinājums drosminiekiem“

Garās distances IRONMAN –  izaicinājums drosminiekiem

Garās distances IRONMAN ir sacensības, kur visi, kas tiek līdz finišam, var sevi ar pilnām tiesībām dēvēt par dzelzs vīriem vai dzelzs sievām. Šā mērķa piepildīšana daudziem liek raudāt aiz laimes.

Šajā triatlonā tiek veikta 3,8 km peldēšanas distance, 180 km velo distance un 42,2 km skrējiens. Visā pasaulē gada laikā notiek 43 IRONMAN sacīkstes, Austrumeiropā IRONMAN pasākumu rīkotāja ir Polija. Baltijas valstīm vistuvākās sacensības notiek Zviedrijā, Norvēģijā un Dānijā, kā arī Centrāleiropā.

Šogad garās distances IRONMAN pirmo reizi notika Baltijā – Igaunijas galvaspilsētā Tallinā, turklāt Tallinas sacensības ir tikai otrs galvaspilsētā notiekošais posms līdz ar Kopenhāgenu.

Tallinas IRONMAN nav tikai tautas sporta pasākums. Būtībā tas ir pasaules kausa posms, kuru pabeidzot dažādu vecuma klašu dalībnieki var kvalificēties oktobrī notiekošajai pasaules kausa izcīņai Havaju salās, kas ir daudzu triatlonistu sapnis. No Tallinas tur šogad tika 40 sportistu. 

 Neatlaidība ved uz mērķi 

IRONMAN ir izteikti starptautiskas sacīkstes. Piemēram, Tallinā 80% dalībnieku bija ārzemnieki, kas ieradās no vairāk nekā 50 valstīm. Visvairāk ārvalstnieku ieradās no Krievijas (323) un Somijas (238), bija pārstāvēti arī Latvijas un Lietuvas triatlonisti – attiecīgi 31 un 15 sportisti.

IRONMAN dalībnieku vidū ir gan augstas klases profesionāļi, gan amatieri, kā arī gluži parasti cilvēki, kas vēlas sevi pārbaudīt. Ja vēlies piedalīties IRONMAN sacīkstēs, jāņem vērā, ka bez iepriekšējas sagatavošanās distancē doties nedrīkst, šis izaicinājums jāuztver nopietni. Jātrenējas soli pa solim, jāklausa savam ķermenim. Katrs sporta veids prasa savu pieeju, tāpēc vēlams sākt ar īsākām distancēm. Amatieri, kas savā laikā noskrējuši maratonu, varētu būt jau pietiekami sagatavoti, lai varētu sākt domāt par IRONMAN garo distanci. Ja peldētprasme ir apgūta un ir laiks treniņiem, tad var ķerties klāt.

Sacensība pašam ar sevi 

IRONMAN nav sacensība tik daudz ar citiem, kā pašam ar sevi, par to arī tiek rakstīts, ka tas ir ceļojums pašam uz sevi. Lai kāds būtu līmenis, šī cīņa pašam ar sevi būs visai ilga. Tas, kā tiksi galā ar šo izaicinājumu, kā arī sajūta, kas pārņem pēc finiša, vēlāk palīdz citās dzīves grūtībās. Ļoti daudzi ir teikuši, ka tā bijusi pieredze, kas izmainījusi visu dzīvi un devusi spēku pieņemt arī citus izaicinājumus. Šāda pieredze bagātina dzīvi un padara mūs labākus.

Kāpēc gan nepieņemt šo izaicinājumu un nepamēģināt piedalīties garās ­distances IRONMAN?

Tallinas IRONMAN skaitļos

  • Finišēja 1075 individuālie sportisti un 56 komandas.
  • Rekorda visu uzdevumu izpildes ilgums bija vairāk nekā 17 stundu.
  • Tika apēsts 960 kg banānu un 400 kg sālītu gurķu.
  • Glābšanas komandā strādāja 105 cilvēki.
  • Nākamās IRONMAN sacīkstes Tallinā notiks 2019. gada 3. augustā.

Teksts: Merilina Pīrsalu

Foto: no publicitātes materiāliem

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Saistītie raksti

Nākamais raksts:

Sporta dzērieni un sporta pārtika – kam un kāpēc?

Skaties tālāk, lai uzzinātu vairāk