Dalīties „Jaunums Latvijas bērnu futbolā – “Sportland” kauss“

Jaunums Latvijas bērnu futbolā – “Sportland” kauss

Latvijas bērnu futbolā šogad ir jaunums – “Sportland” kauss, kur jaunie censoņi var pārbaudīt savas prasmes uz vienaudžu fona, vienlaikus arī pilnveidojot savu meistarību spēlētprasmē. Kausa izcīņa notiks vairākās vecuma grupās un trīs līmeņos.

Pirmā “Sportland” kausa sezona sadarbībā ar Latvijas Futbola federāciju sākās jau februāra sākumā. Miniturnīros piedalās komandas vecuma grupā no U-7 līdz U-12, bet šobrīd tās vēl var saukt par tādām kā priekšsacīkstēm, jo lielais turnīrs sāksies septembrī. Līdz pat aprīļa beigām teju katru nedēļas nogali tiek rīkoti turnīri, lai saprastu komandu spēku samēros un pēcāk septembrī saliktu tās pēc spēku samēriem. Vēl gan līdz galam turnīra formāts nav skaidrs, jo šobrīd tajā piedalās Latvijas lielāko klubu jaunatne, piemēram, censoņi no Latvijas čempiones Jūrmalas “Spartaka”, “Jelgavas” un RFS, kā arī citi “Sportland” partneri. Uzsvars tiek likts uz Rīgas un tuvākās apkārtnes klubiem, bet kausa mači tiek spēlēti “Elektrum” olimpiskajā centrā.

Kā saka viens no šo sacensību rīkotājiem Norberts Spriņģis, šāds kauss izveidots, jo neesot apmierinājusi līdzšinējā jaunatnes futbola vide, kur liels uzsvars tiek likts uz sasniegumiem, medaļām un izcīnītajām vietām.

“Gribam mainīt jaunatnes turnīru domāšanu, jo nevēlamies, lai bērnu komandas tiktu gradētas pēc izcīnītajām vietām, jo psiholoģiski mazajam futbolistam tas var būt trieciens. Nav runa par tiem, kas visu laiku uzvar, bet gan tiem, kas zaudē, bet tik un tā tiek pie medaļas. Jaunatnes vecumā pilnīgi visas turnīrā spēlējošās komandas tiek pie godalgām, pat tās, kas visiem zaudē. Vēlākos gados jau šīs medaļas vairs netiek dotas, un to komandu spēlētāji, kuri zaudē un netiek pie balvām, nereti arī atstāj futbolu, jo viņiem ir iemācīts, ka tieši šo lietu dēļ ir jāspēlē. Tā tas nedrīkst būt. Medaļas ir lieta, kas jānopelna,” uzskata Norberts.

“Jābūt nevis medaļām, bet vienkāršām balvām. Par kausiem var cīnīties no U-13 vecuma grupas. Visam, kas ir līdz šim vecumam, jābūt tikai kā apmācības procesam. Nevar taču braukt ar septiņgadīgo komandu uz turnīru tikai ar domu sacensties. Ir jāmāca bērni spēlēt futbolu,” pauž viens no “Sportland” kausa rīkotājiem. “Piemēram, Zviedrijā liela daļa jauniešu turnīru jau ir atteikušies no apbalvošanas ceremonijām. Līdzīgi piemēri ir arī Vācijā.”

Norberts norāda, ka “Sportland” kauss iestājas par vairākām vērtībām. Viena no tām ir ģimene, tāpēc šī turnīra ietvaros sacensību diena neilgst vairāk par pāris stundām, lai vecāki ar atvasi sestdienā varētu doties, piemēram, arī izbraucienā uz kalnu vai vakariņās. Ierastā praksa liecina, ka jauniešu sacensības nedēļas nogalē bieži vien ir teju visas dienas garumā, kas bērnam liedz kvalitatīvi pavadīt laiku kopā ar sev tuvajiem. Tā vietā dienā jānospēlē tikai trīs spēles, starp kurām ir pārāk ilgi pārtraukumi.

“Savukārt bērnam šādos turnīros ir jāapzinās trīs vērtības. Pirmā – treneris man uzticas, ir iekļāvis sastāvā. Līdz ar to es jau esmu guvis mazo uzvaru. Otrā – vecāki man apmaksā treniņus un ir sagādājuši bučus un formastērpu, un es varu spēlēt futbolu! Trešā – es esmu vesels, neesmu slims un spēlēju šajā turnīrā, kamēr cits sēž mājās!” saka Norberts.

“Sportland” kausa ietvaros norisinās sacensības trīs segmentos – “Pirmais spēriens”, “Draudzības kauss” un “Izaicinājuma kauss”, kur piedalās vecākie bērni. “Draudzības kauss” radīts, lai ļautu bērniem iemīlēt futbolu un vecākos radītu

Komentāri

  1. Mariuss

    ”Līdz pat aprīļa beigām teju katru nedēļas nogali tiek rīkoti turnīri, lai saprastu komandu spēku samēros un pēcāk septembrī saliktu tās pēc spēku samēriem. ” Gramatiski pareizi būtu , lai saprastu komandu spēku samērus. Bet izskatās, ka Sportlands turpina tēlot karali, kaut ir švaks un neizglītots.

  2. Valters

    Vai shim var vel pieteikt komandu?

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Saistītie raksti

Prasmju jauda

Coerver Coaching ir futbola tehniskās apmācības programma jaunajiem futbolistiem, kas īpaši piemērota bērniem vecumā no 4 līdz 16 gadiem. Šī metode ir…

Nākamais raksts:

10 iedvesmas Liepājā

Skaties tālāk, lai uzzinātu vairāk