Dalīties „Kā būt pamanāmam rudens tumšajā laikā?“

Kā būt pamanāmam rudens tumšajā laikā?

Ik gadu pienāk brīdis, kad dienas gaišā daļa ir tik īsa, ka dažkārt to pat gadās nepamanīt. Tomēr tas mūs neaptur sportot ārā – svaigs, dzestrs gaiss, pielijušo ielu smarža un gandarījuma nogurums pēc laba treniņa, dzen mūs pēc kilometriem laukā. Ja arī tevi skriešana pa sporta zāles skrejceliņu biedē vairāk kā tumšās ielas rudens rītos un vakaros, svarīgi būt labi pamanāmam – vispirms jau drošības dēļ. Bet taj pat laikā – būt košam, spožam, atstarojošam ir šīs sezonas trumpis, ko savā labā aicina izmantot arī TV sejas Armands Simsons un Marta Selecka, aktrise Lelde Dreimane un motosportists Pauls Jonass.

 

TV seja un pasākumu vadītājs Armands Simsons

Esmu pārliecināts, ka viennozīmīgi jāizvēlas košākas krāsas apģērbs. Mēs dzīvojam pārāk pelēki. Bet ar krāsām varam ne vien pacelt sev garastāvokli, bet arī būt pamanāmāki gada tumšajā laikā. Nevajag baidīties no krāsām un savu melno jaku uzdrošināties iemainīt pret dzeltenu, sarkanu vai zilu. Atstarojošie elementi arī man kā autovadītājam palīdz vieglāk ieraudzīt gan tos, kas pārvietojas, gan sporto pa Rīgas un citu Latvijas pilsētu tumšajām ielām. Arī pats Sportlandā esmu iegādājies atstarojošo vesti. Pilnībā pievienojos Karla Lāgerfelda viedoklim : “Tā ir dzeltena, neglīta un nepiestāv nevienam apģērbam, taču tā var izglābt dzīvības.”

TV seja un žurnāliste Marta Selecka

Par tumšo laiku – no šofera viedokļa varu teikt, ka cilvēki tiešām ir grūti pamanāmi un ikvienam svarīgi padomāt par savu drošību tumšajā laikā. Tos, kuri uz ielām ir bez atstarotāja var redzēt tikai 20-30 metru  attālumā, turklāt ar atstarotājiem – pat 200 metru attālumā. Tāpēc arī, manuprāt, ir forši, ka mūsdienās visi lielākie apģērbu ražotāji piedāvā sporta un brīvā laika drēbes un apavus ar jau iestrādātiem atstarojošiem elementiem. Arī manā garderobē viss šāda ekipējums ir ar atstarotājiem. Man šķiet, ka superīgi ir tas, ka  tagad var arī radoši izpausties – iespējams nopirkt gan atstarojošas līmplēves, gan arī dziju. No līmplēves var izgriezt dažādus interesantas formas elementus un piestiprināt pie somām, apģērba vai aplīmēt telefona vāciņu. Bet no dzijas – cepurē vai šallē var ieadīt kādu atstarojošu svītru. Katrā gadījumā, man šķiet, ka tie laiki, kad atstarotāji nav stilīgi, ir pagājuši.

Aktrise Lelde Dreimane

Skrienot cilvēki, tai skaitā es, klausās mūziku austiņās, kas ir riska faktors sadursmei ar jebkādu svešķermeni, tādēļ jābūt fokusētam arī uz vidi, ne tikai treniņu un īpaši svarīgi būt pamanāmam. Noteikti vajadzētu izvēlēties apģērbu, kurā jau ir iestrādāti atstarotāji. Tāpat svarīgi izvairīties no melnas krāsas sporta apģērba, tā vietā dot priekšroku spilgtākam ekipējumam. Man patīk dziedāt līdzi dziesmām, kas skan treniņa laikā – arī tas palīdz būt pamanāmākai 🙂 Ievērojot pareizu elpošanu, tas lieliski trenē iekšējos muskuļus, diafragmu! Tikai tas neattiecas uz ekstrēmo sporta veidu pārstāvjiem, kuri trenējas laukā ziemas laikā. Saelpoties aukstu gaisu nebūs pārāk veselīgi. Sportojot tumsā meitenes var uzklāt atstarojošas acu ēnas un tādā veidā būt labāk redzamas :).

Motosportists Paulss Jonass

Pats parasti cenšos nesportot dienas tumšajā laikā un āra treniņus plānoju rīta pusē. Tad ir arī mazāk satraukuma par drošību. Tomēr labi saprotu, ka cilvēkiem, kas strādā standarta darba dienu ir salīdzinoši grūti iespraukties patrenēties dienas gaišajā daļā un viņiem patiešām ir svarīgi būt pamanāmiem. Protams, arī pašam pa retam sanāk sportot tumsā – tad iespēju robežās skrienu vai minos ar velosipēdu tur, kur ir ielas apgaismojums – tādā veidā esmu ieraugāms citiem. Dzīvi atvieglojuši arī sporta preču ražotāji, jo piedāvā ekipējumu ar atstarojošiem elementiem. Uzskatu, ka skrienot visvairāk nepieciešami atstarotājiem roku daļā – jo aktīvas, izgaismotas roku kustības arī vērsīs uzmanību autovadītājiem un citiem satiksmes dalībniekiem. Savukārt braucot ar velosipēdu, jāpārliecinās par to, vai velosipēdam ir atstarotāji, kā arī vējjakas priekšā un aizmugurē. Vēl sportojot tumšajā laikā ir daudz jāsmaida – zobi atstaros gaismu un uzreiz būsi viegli pamanāms :).

 

Skrien un staro Staro Rīga skrējienā: www.starorigaskrejiens.lv

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Saistītie raksti

Nākamais raksts:

NBA sezona ir klāt!

Skaties tālāk, lai uzzinātu vairāk