Dalīties „KAIMIŅU CĪŅA BŪS VĒL KARSTĀKA“

KAIMIŅU CĪŅA BŪS VĒL KARSTĀKA

Nav ko slēpt, igauņi volejbolā ir spēcīgāki par latviešiem, tāpēc mači ar kaimiņiem vienmēr ir īpaši aizraujoši. Nu pie Latvijas vīriešu volejbola izlases vadības grožiem ķēries pieredzējušais igauņu speciālists Avo Kēls, kas kaimiņu stīvēšanos padarīs vēl aizraujošāku.

 

– Teju desmit gadu bijāt Igaunijas volejbola izlases galvenais treneris. Kas jūs pamudināja izvirzīt savu kandidatūru uz šo pašu amatu Latvijas vīriešu volejbola izlasē?

– Ir pagājuši četri gadi, kopš vadīju Igaunijas izlasi, un vēlējos jaunus izaicinājumus. Liels paldies Latvijas Volejbola federācijai par to, ka man šī iespēja ir dota.

– Hokejā un basketbolā mēs, latvieši, izlašu līmenī esam spēcīgāki par igauņiem, bet volejbolā aina ir pavisam cita. Arī apvienotajā čempionātā Igaunijas klubi ieņem visas pirmās vietas. Kāpēc igauņi ir tik veiksmīgi un talantīgi tieši volejbolā?

– Kādreiz Latvija volejbolā bija Igaunijai tālu priekšā… Tagad situācija ir tāda, kāda tā ir, un kas to zina, kāda tā būs pēc 5–10 gadiem. Hokejā tā droši paliks nemainīga arī pēc 10 gadiem, bet volejbolā un basketbolā… Kas attiecas uz volejbolu, es domāju, ka igauņu treneri savā darbā ir mazliet veiksmīgāki.

– Igauņi smej, ka latviešiem ir seši pirksti, varbūt tas mums traucē spēlēt volejbolu tik labi?

– Godīgi sakot, es pat nezinu, no kurienes šis joks ir nācis. Tādas replikas kaimiņu starpā gan jau ir visā pasaulē. Mēs, igauņi, taču arī esam pazīstami kā karstie un ātrie igauņu puiši.

– Jūs savulaik esat spēlējis arī pludmales volejbolu un pārzināt arī šo sporta veidu labi. Vai mūsu labākie pludmales volejbolisti nebūtu labs papildinājums Latvijas volejbola izlasē?

– Latvijas pludmales volejbols ir ļoti spēcīgs. Acīmredzot treneri veic ļoti labu darbu. Noteikti tur ir pāris tādu spēlētāju, kuri mani interesētu. Esmu pats kādreiz esmu aicinājis Jāni Šmēdiņu uz Selveru (agrāk Avo Kēla vadībā bija vadošais Igaunijas klubs, kas bāzējās Tallinā – red. piez.). Tas bija viņa pludmales volejbola karjeras sākuma gados. Kaut gan zināju, ka viņš nenāks, bet es vismaz mēģināju. Viņš pieklājīgi man atteica un, kā laiks ir rādījis, darīja pareizi.

– Latvijas volejbola izlasei būs arī spēles pret Igaunijas izlasi. Ja jūsu vadībā Latvija uzvarēs Igauniju, jūs nebaida, ka Igaunijas volejbola fani būs uz jums dusmīgi?

– Absolūti nebaida. Labprāt ar mieru paciestu to naidu un dusmas. (Smejas.) Igauniju uzvarēt ir liels izaicinājums. Tāpat redzu un jūtu, sazinoties ar izlases kandidātiem, ka spēlētājiem ir psiholoģiskā gatavība un vēlēšanās uzvarēt Igaunijas izlasi. Un tas arī ir pats svarīgākais.

– Kā jums šķiet, uzvarēt Igauniju jūsu vadībā būs viegli? Galu galā zināt visus spēlētājus, viņu stiprās un vājās puses.

– Igaunijai ir stipra komanda. Mana pēdējā spēle ar Igaunijas izlasi bija 2014. gada janvārī.  Četru gadu laikā mainās katra komanda. Dabīgi, ka es, būdams 10 gadu Igaunijas galvenais treneris, pazīstu igauņu vīrus vairāk nekā kāds cits treneris. Bet noteikti mums kopā ar Borisu (Boriss Kolčins – trenera asistents – red.) un Gunti (Guntis Atars – trenera asistents – red.) būs jāpieliek daudz pūļu, lai vēl labāk iepazītu igauņu spēli.

– Pastāstiet, kad ir gaidāma tuvākā kaimiņu spēle?

– Ar Igauniju spēlēsim 19. augustā Arēnā Rīga. Zinu, ka igauņu fani sola ieņemt Rīgu un nokrāsot to zilā krāsā. To nekādā gadījumā nedrīkst pieļaut! No Igaunijas noteikti ieradīsies 3000 vai vairāk fanu. Tā vārdā Tallinā jau tiek veikts darbs. Mums būtu jāspēj savākt vēl vairāk fanu – vismaz četri vai pieci tūkstoši, pretējā gadījumā Rīga var tikt nokrāsota zilā krāsā. Tas noteikti būs grandiozs pasākums, un Latvijas izlasei būs nepieciešams katra Latvijas iedzīvotāja atbalsts. Mēs šo spēli saucam par gadsimta cīņu, jo gan Latvijai, gan Igaunijai šogad ir simts gadu jubileja. Padarīsim šo par tādu notikumu, lai par to runā arī citur, ne tikai Baltijā!

– Ar Igaunijas uzveikšanu nekas nebeigsies. Kādi jums, kā galvenajam trenerim, ir mērķi saistībā ar Latvijas izlasi? 

– Visaugstākais mērķis ir tikt uz Eiropas čempionāta finālturnīru. Man ir bijis liels prieks kā trenerim tur būt divas reizes. Pavasarī ir nosprausts mērķis tikt arī uz Eiropas Sudrabas līgas finālturnīru, bet tas ir blakus mērķis. Galvenais ir Eiropas čempionāta finālturnīrs.

– Vai esat apguvis arī kādus vārdus latviski?

– Alus, pirts, iela, saldējums, johaidī – vismaz no Aivja Eidas (bijušais volejbolists) mutes to esmu dzirdējis… Pamazām nāk! Esmu apsolījies iemācīties Latvijas himnas pirmo pantu, lai pirms spēles sākuma ar izlasi varētu kopā dziedāt. Tas ir pašsaprotami, ka izlases dzied himnu. Un tā būs arī Latvijas izlasē. Dziedāsim skaļi, kaut vai nepareizi, bet dziedāsim visi no sirds!

Latvijas vīriešu volejbola izlases 2018./2019. gada kalendārs

EIROPAS SUDRABA LĪGA

2018. gads

19. maijs Austrija–Latvija (Klāgenfurte)

23. maijs Latvija–Maķedonija (Daugavpils OC)

26. maijs Latvija–Kosova (Daugavpils OC)

30. maijs Kosova–Latvija (Priština)

3. jūnijs Maķedonija–Latvija (Skopje)

6. jūnijs Latvija–Austrija (Jelgava, Zemgales OC)

15.–16. jūnijs Final four turnīrs (Maķedonija, Skopje)

Eiropas čempionāta kvalifikācija

2018. gads

15. augusts Izraēla–Latvija (Telaviva)

19. augusts Latvija–Igaunija (Arēna Rīga)

2019. gads

5. vai 6. janvāris Igaunija–Latvija (Tallina)

9. janvāris Latvija–Izraēla

 

 

Teksts: Artis Kamals

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Saistītie raksti

LATIŅA IR AUGSTA

Lai gan Latvija ir ziemeļvalsts, pasaulē mūs uzskata par pludmales volejbola lielvalsti. Latvijas Volejbola federācijas ģenerālsekretārs EDGARS ZAIŽENIJS uzskata, ka mūsu…

Nākamais raksts:

Tas ir Fakts

Skaties tālāk, lai uzzinātu vairāk