Dalīties „PLUDMALES VOLEJBOLISTS EDGARS TOČS: SACENSĪBU LAIKĀ IZSLĒDZU VISU LIEKO“

PLUDMALES VOLEJBOLISTS EDGARS TOČS: SACENSĪBU LAIKĀ IZSLĒDZU VISU LIEKO

 

Pludmales volejbolists Edgars Točs, kurš ar savu pārinieku Mārtiņu Pļaviņu jau izcīnījis Latvijai Tokijas olimpisko spēļu ceļazīmi, rudenī atpūšas starp sezonām un pavada laiku ar ģimeni, baudot dabu un labu ēdienu.

 

Sportland jaunās kampaņas galvenais vēstījums ir par to, kā, izmantojot dažādas tehnoloģijas apģērba un apavu ražošanā, varam tajos justies komfortabli dažādos apstākļos. Kas ir tās lietas, kas tavu dzīvi padara ērtāku?

Auto, labs uzturs, fiziskās aktivitātes, labi draugi un kvalitatīva atpūta. Paliekot vecākam, es arvien vairāk piedomāju pie mazajām lietām – ko ēdu, ko velku mugurā, kā sevi noslogoju. Labāk izvēlos apēst mazāk, bet kvalitatīvāku ēdienu, iepērkos retāk, bet vienā reizē visu nepieciešamo. Tādā veidā vairāk laika atliek man pašam. Sacensību laikā maksimāli izslēdzu visu lieko, mēģinu koncentrēties tikai un vienīgi konkrētajam notikumam. Man ir svarīgi, lai neviens netraucē, lai varu kārtīgi izgulēties, labi paēst un noskaņoties pirms spēlēm, lai viss notiek bez steigas un lieka stresa.

Kā tu Latvijas laikapstākļos un dažādajos gadalaikos saglabā komforta sajūtu?

Piekrītu teicienam, ka nav nepiemērotu laikapstākļu, ir tikai nepiemērots apģērbs. Tāpēc vienmēr izvēlos atbilstošu apģērbu, lai justos komfortabli. Tā kā daudz ceļoju, tad izbaudu Latvijas laikapstākļu dažādību, neskatoties uz to, ka pludmales volejbolam piestāv smiltis saulainā pludmalē.

Kādiem apaviem un apģērbam dod priekšroku rudens sezonā?

Man ir svarīgi, lai kājas vienmēr būtu siltas un sausas. Pievēršu uzmanību tam, lai apavi ir mitrumizturīgi un tos viegli kopt. Tā kā ikdienā daudz pārvietojos no treniņa uz treniņu, tad priekšroku dodu ērtam un garākam apģērbam, kas nosedz muguras daļu. Gan pludmalē, gan rudenī jābūt gatavam jebkādiem laikapstākļiem, tāpēc vienmēr pa rokai turu lietus mēteli.

Šobrīd ar pārinieku esat kvalificējušies Tokijas olimpiskajām spēlēm – kādi ir tuvākie un tālākie mērķi profesionālajā sportā?

Šobrīd ir svarīgi pilnvērtīgi sagatavoties un aizvadīt labu nākamo sezonu. Ja tas tiks izdarīts, tad arī olimpiskajās spēlēs rezultāts neizpaliks.

Kā tev savulaik radās kaislība pret pludmales volejbolu?

Laika gaitā tika izmēģināti dažādi sporta veidi, taču pēc klasiskā volejbola arvien vairāk pievērsos pludmales volejbolam ar cerību, ka kādu dienu būšu tur, kur esmu tagad.

Kā tu pavadi brīvo laiku ar ģimeni? Kas ir tās lietas, ko jums visiem kopā patīk darīt?

Mūsu ģimenes kaislība ir laba ēdiena un dabas baudīšana. Rudens ir gadalaiks, kad varu atpūsties starp aizvadīto sezonu un gatavošanos nākošajai. Tas ir izcils laiks, lai šīm kaislībām nodotos. Šoruden bijām laukos, staigājām pa mežu, purvu, lasījām ābolus sulai, kuru tagad dzeram un joprojām gatavojam ēdienus no rudens veltēm. Vēl plānojam doties ceļojumā ārpus Latvijas, jo sezonas laikā sanāk būt ļoti daudz kur, taču tās ir tikai viesnīcas un pludmales volejbola laukumi, nevis tūrisms un atpūta. Saule tomēr rada atkarību, un vidējam latvietim rudenī to arī gribas vairāk.

Kā, tavuprāt, vislabāk sasildīties laikā, kad aiz loga ir lietains un pelēks?

Laba filma, Xbox spēļu konsole un krāsnī gatavots ēdiens. Vēl mūsu mājās rudens drēgnumā gaišumu un siltumu ienes sveces. Bet, ja pavisam auksti, tad vislabāk uzvilkt vilnas zeķes un ieritināties zem pleda.

Teksts: Liene Pālēna

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Saistītie raksti

Nākamais raksts:

3x3 BASKETBOLISTS KĀRLIS LASMANIS: SPORTS NORŪDA CILVĒKUS

Skaties tālāk, lai uzzinātu vairāk