Dalīties „Ventspilnieks 55 gadu vecumā skries savu pirmo maratonu“

Ventspilnieks 55 gadu vecumā skries savu pirmo maratonu

“Bigbank Skrien Latvija” ceturtais posms Ventspilī vairākiem skrējējiem paliks atmiņā, kā pirmais maratons vai piecdesmitais pusmaratons. Arī pārējiem skrējējiem sacensības neliks vilties, sola sacenību rīkotājs Andris Valerts. Tikmēr bezkompromisa cīņā par sezonas punktiem dosies seriāla kopvērtējuma līderi, savukārt paši ātrākie sadalīs ievērojamās naudas balvas.

Imants Auziņš starp diviem Arņiem

Katrs savu pirmo reizi atceras visu atlikušo dzīvi. 18.jūnijs būs pagrieziena punkts arī 55 gadus vecā Imanta Auziņa dzīvē, jo svētdien viņš kļūs par maratonistu. Ventspilnieks ar skriešanu aizraujas kopš 2013.gada un pērn novembrī izlēma sākt gatavoties 42,195 kilometru distancei.

Imants Auziņš noskrien.lv lapā sameklēja grūtāko maratona treniņplānu un to izdrukāja. Skrējējs četros treniņos nedēļā izpildīja plānu – divreiz nedēļā apmeklēja “Matisons runner’s club” izglītojošos koptreniņus, savukārt Ventspils maratona kluba rīkotajos sestdienas treniņos ticies ar skriešanas slavenībām – tādējādi var teikt, ka koptreniņi bija labāki nekā individuālie, spriež Imants, kurš pēdējos gados mainījis dzīvesveidu un atteicies no alkohola, gaļas, zivīm, olām un piena produktiem.

Garākie skrējieni pirms maratona aizvadīti svētdienās un tie sasnieguši 32 kiometru garumu. Lai arī viss ir izdarīts, maratona nedēļā skrējējs “Sportland Magazine” atzīst, ka ir pārskrējies un nobijies: “Kad rudenī pieteicos, tad šķita, ka tas ir tālu, bet nu jau maratons klāt.” Četras stundas ir Imanta Auziņa sapņu rezultāts pirmajā maratonā, jo piezagusies arī nedrošība un neziņa par nākamajiem startiem pēc šī gatavošanās posma: “Kas to zina, vai vēl būs cita iespēja”.

Vaicāts par pēdējiem treniņiem pirms atbildīgā starta, 55 gadus veicais Imants atbild kā pēc grāmatas: “Šnedēļ pēdējie trīs treniņi pa astoņiem kilometriem.”

Sportland Magazine jau vēstīja, ka savu piekto maratonu skries talantīgā hokejista Uvja Balinska tēvs Sandris.

Pusmaratonu kolekcionāra Daiņa Žubura pēdās “Bigbank Skrien Latvija” ceturtajā posmā ies liepājnieks Mārcis Standzenieks, pārkāpjot 100 noskrieto pusmaratonu robežai. 50 pusmaratonu slieksni Ventspilī atzīmēs vietējā Maratona kluba censoņas Guntis Grīnvalds un Toms Kaufmanis.

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Saistītie raksti

Nākamais raksts:

20 lietas, kurām obligāti jābūt līdzi Jāņos

Skaties tālāk, lai uzzinātu vairāk