Dalīties „Laura Beķere-Puisīte. Sports ir darbs pašam ar sevi“

Laura Beķere-Puisīte. Sports ir darbs pašam ar sevi

Esmu aktīva jau kopš bērnības. Man vienmēr patikušas sporta stundas skolā, bet brīvajā laikā mēdzu kāpt kokos, lekt ar lecamauklu, spēlēt bumbu un citas spēles. Nebiju visātrākā, stiprākā vai izturīgākā un rajona vai valsts līmeņa sacensībās nepiedalījos, bet sporta stundās uzdoto izpildīju ar prieku un nepārdzīvoju, ja kaut kas neizdevās. Bērnībā ļoti vēlējos dejot baletā, diemžēl, baleta nodarbības nebija pieejamas un man tas palika kā nerealizēts sapnis, kuru pavisam nesen ‘izvilku no skapīša’ un aizgāju uz pirmajām baleta nodarbībām pieaugušajiem. Grūti, bet ne neiespējami. Pats gavenais ir nokaņot sevi uz pozitīvās nots un nepārdzīvot, ja kaut kas neizdodas uzreiz, tas ir brīdis, kad esi ar sevi un savu ķermeni, nav nozīmes, ja kāds cits var vairāk un labāk, to pašu es cenšos iemācīt savās grupu nodarbībās: strādāt ar sevi!

Foto: Dace Manfelde
Foto: Dace Manfelde

Šobrīd vadu dažādas grupu nodarbības, tie ir spēka un izturības treniņi, kuros pārsvarā lieku strādāt ar savu svaru vai vieglo inventāru: hanteles, nūjas, bumbas, gumijas lentas. Grupu nodarbības apmeklē dažādu sagatavotības līmeņu vingrotāji, tāpēc vigrinājumiem ir vieglākas un grūtākas pakāpes. Pats galvenais, pirmajā nodarbībā nemēģināt izpildīt grūtāko variantu, tikai tāpēc, ka to dara blakus esošais apmeklētājs, jo tā var tikai gūt nevēlamas traumas, pārslodzi un veicināt nevēlēšanos turpināt apmeklēt treniņus.

Pirmās reizes sporta zālē, grupu nodarbībās var šķist kā vienas vienīgas mocības, ja nekas tāds iepriekš nav darīts. Var rasties psiholoģisks diskomforts – vingrinājumi sveši, apkārt daudz fiziski sagatavotāki vingrotāji, inventārs, kas nekad iepriekš nav pat redzēts un pielietots! Mans ieteikums būtu, pirms treniņa pienākt pie trenera un informēt, ka tā ir jūsu pirmā reize sporta klubā un pastāstīt par savu fizisko sagatavotību, kā arī par iepriekš gūtām traumām un veselības stāvokli kopumā. Nekautrēties, ja treniņa laikā kaut kas nesanāk, tas ir tikai normāli. Es atceros savu pirmo grupas nodarbības treniņu – visi gāja pa labi, es pa kreisi, kur nu vēl vienlaicīgi celt hanteles un pildīt pietupienus. Tas viss nāk ar laiku, sev uzstādītiem mērķiem un pacietību. Es ļoti priecājos, ja man pēc nodarbības cilvēks pienāk klāt un pajautā papildus jautājumus par kādu no treniņa vingrinājumiem un tā pareizu izpildi, ja kaut kas nav sanācis.

Bieži tiek uzdots jautājums: „Vai ir kāds ‘super’ vingrinājums, kas spētu palīdzēt nomest lieko svaru no vēdera vai citām problēmzonām?” Diemžēl, nav tāda viena vingrinājuma, ir jātrenē viss ķermenis, kā viens vesels un jāizvēlas treniņi, kuros ir iekļauti gan spēka, gan kardio vingrinājumi, kā arī noteikti neslinkot un kārtīgi izstiepties pēc katra treniņa.

Līdzīgi ir ar uzturu! Diemžēl, nav tāda brīnumprodukta, līdzekļa, vitamīna, kas spētu īsā laikā, nesabojājot veselību, ļauj iegūt vēlamo rezultātu. Ir jāēd sabalansēti: olbaltumvielas, ogļhidrāti, taukvielas. Internetā ir pieejama plaša informācija par uzturu, diētām un lasāmi dažādi pieredzes stāsti,  bet pirms ķerties klāt un eksperimentēt, iesaku rūpīgi izvērtēt un konsultēties ar uztura profesionāli. Mans ieteikums ir vairāk gatavot pašiem un mazāk izvēlēties pusfabrikātus un neizsakāmas izcelsmes un satura ēdienus, kā arī neuzķerties uz produktiem, kuru etiķeti rotā vārds fitness, vai low fat. Papētot šādu produkta sastāvdaļas, bieži vien redzams, ka produkts satur daudz cukura un pavisam maz vērtīgo vielu.

Sports ir mana ikdiena, mans brīvais laiks, mana kaislība! Tas ir veids kā uzlabot ne tikai savu pašsajūtu, bet arī darba spējas, palīdz atbrīvoties no ikdienas spriedzes un stresa un dod spēku jauniem izaicinājumiem un mērķiem.

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Saistītie raksti

Nākamais raksts:

Ellijas Gouldingas personīgais treneris: šeit ir fantastiska publika!

Skaties tālāk, lai uzzinātu vairāk