Dalīties „Liepājas pusmaratons – ieraus skriešanas sezonā un nelaidīs vaļā“

Liepājas pusmaratons – ieraus skriešanas sezonā un nelaidīs vaļā

Jau pavisam drīz, 26. martā, tiks dots 2017. gada pirmais starta šāviens lielākajam skriešanas seriālam Baltijā –  Bigbank Skrien Latvija. Tā pirmais posms skrējējus vedīs uz Liepāju – pēc dažu gadu pārtraukuma atkal ļaujot sajust finiša gandarījuma garšu tieši šeit skriešanas seriāla ietvaros.

Atgriešanās skriešanas seriālā

Liepājas pusmaratonam šis ir īpašs gads. Pēc 3 gadu pārtraukuma tas atgriežas Bigbank Skrien Latvija sastāvā. Tādējādi izaicinājums un adrenalīns ne vien organizatoriem, bet arī skrējējējiem, kuri pēdējos gadus bija ieraduši skriešanas seriāla sezonu atklāt mēnesi vēlāk un pavisam otrā Latvijas galā – Rēzeknē.

Liepājnieki gatavi uzņemt un likt pacīnīties

Liepājnieki gatavošanos dalībnieku uzņemšanai sākuši jau pagājušā gada nogalē un pilsētas mērs Uldis Sesks ir gandarīts, ka tieši viņa vadītajā pilsētā notiks seriāla atklāšana, kā arī uzskata, ka liepājnieki nodrošinās labu konkurenci pārējiem: “Varam būt patiesi lepni, ka aktīvs dzīvesveids un skriešana Liepājā ir cieņā. Domāju, nekļūdīšos, ja sacīšu, ka Liepājā skrien, ja ne katrs, tad katrs otrais vai trešais liepājnieks.”

Un Uldis Sesks nekļūdās. Organizatori atzīst, ka uzreiz pēc Liepājas pusmaratona reģistrācijas atvēršanas tieši liepājnieki bija tie, kas aktīvi sāka pieteikšanos skrējienam. Pirmie divi dalībnieki, kas pie pārstāvētās pilsētas norādīja Liepāju bija Katrīna un Ričards Balči. Būt pirmajiem viņiem ir tradīcija – 2015. gadā, kad abi bija nolēmuši piedalīties savās pirmajās skriešanas sacensībās, viņi uzvarēja sporta aktivitāšu aplikācijas Endomondo konkursā un tādējādi tika pie iespējas startēt Liepājas pusmaratonā no pirmajām rindām – kopā ar elites skrējējiem. Ričards stāsta, ka šogad, tāpat kā iepriekš, skries pusmaratonu, bet Katrīna turēsies pie tradicionālās 5 kilometru distances. Viņš bijis pirmais, kas sācis skriešanu iekļaut savā ikdienā un nepagāja ilgs laiks, kad arī Katrīna pievienojās šai idejai. Tāpēc arī Ričards iedrošina visus tos, kuri vēl šaubās, vai startēt Liepājā: “Noteikti iesaku pārkāpt sev pāri un stāties uz starta līnijas kad būs noskriets Liepājā, gribēsies skriet vēl un vēl un piedalīties arī nākošajos posmos. Viņš arī uzsver, ka “forši būs atbraukt uz Liepāju tiem, kas vēl nav redzējuši pilsētas jauno koncertzāli Lielais Dzintars, jo tieši šeit būs izvietots sacensību centrs, kā arī Liepāja ir skaista pilsēta, uz kuru vienmēr ir vērts atbraukt.”

Jaunā skriešanas sezona jāatklāj spēcīgi

Liepājnieki apzinās uzticēto atbildību, ka viņu rokās nodots kas īpaši nozīmīgs – skriešanas seriāla Bigbank Skrien Latvija 7. sezonas atklāšana, tāpēc rūpēsies, lai svētku atmosfēra un jaudīga starta sajūta nākošajiem 7 skrējieniem sasniegtu ikvienu dalībnieku. Liepājas pusmaratons uz starta līnijas pulcēs piecu un desmit kilometru distanču dalībniekus, kā arī pusmaratonistus. Tāpat būs padomāts arī par jaunākajiem sportistiem – notiks Bērnu skrējiens, kā arī par tradīciju kļuvusī – rāpošana mazuļiem.

Dienu pirms skrējiena, 25.martā, dalībnieki varēs saņemt savus starta numurus EXPO ietvaros, kas norisināsies sacensību centra mājvietā – pie Lielā Dzintara. EXPO laikā būs iespējams uzzināt visu aktuālo informāciju par sacensību dienu, kā arī reģistrēt dalību jebkurā no skrējiena distancēm.

Savukārt svētdien, 26. martā, gaidāms starts visām distancēm.

Liepājas pusmaratona programma

 

 

Izskriet un apskatīt Latviju

1Septītajā skriešanas seriāla Bigbank Skrien Latvija sezonā tāpat kā iepriekšējos gadus no agra pavasara līdz pat oktobra krāsainajām lapām, ikvienam būs iespēja pabūt skaistākajās un skriešanas tradīcijām bagātākajās Latvijas pilsētās – Liepājā, Rēzeknē, Daugavpilī, Ventspilī, Kuldīgā, Valmierā un Siguldā. Tie būs astoņi spraigi mēneši un astoņi skrējieni, kuru laikā tiks izdzīvota vesela dzīve – tiks noskaidroti ātrākie skrējēji individuālajā un komandu ieskaitēs, jaunie Latvijas čempioni pusmaratona distancē, atklāti jauni talanti un nostiprināta pārliecība par neuzvaramajiem.

Vairāk informācijas un reģistrācija pasākumiem – bigbankskrienlatvija.lv

Bigbank Skrien Latvija 2017. gada sezona:

26.marts –  Liepājas pusmaratons

7.- 8. aprīlis Rēzeknes pusmaratons

30.aprīlis – Daugavpils pusmaratons

17.-18. jūnijs – Ventspils Piedzīvojumu Parka maratons

22.jūlijs – Jelgavas nakts pusmaratons

12.augusts – Kuldīgas pusmaratons (LČ pusmaratonā)

17.septembris – Valmieras maratons

7.oktobris – Siguldas pusmaratons

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Saistītie raksti

Kā sagatavoties skriešanai ziemā?

Cilvēka organisma pielāgošanās spējas aukstajam laikam ir labākas, nekā mums dažkārt šķiet. Izvēloties pareizo apģērbu, apavus un tempu, skriešanas treniņus…

Nākamais raksts:

“Sporto visa klase” projekta dalībnieki aktīvi gatavojas Liepājas pusmaratonam

Skaties tālāk, lai uzzinātu vairāk