Dalīties „LORA SAINT: ES PATI SEV ESMU LIELĀKĀ MOTIVĀCIJA“

LORA SAINT: ES PATI SEV ESMU LIELĀKĀ MOTIVĀCIJA

Fitnesa trenere un veselīga dzīvesveida vēstnese Lora Saint jeb Loreta Paškeviča atzīst, ka vairs nespēj iedomāties savu dzīvi bez sporta un fiziskām aktivitātēm. Sports ir viņas kaislība, kas sniedz gan enerģiju, gan pārliecību pašai par sevi.

– Kā sākās tava ciešā draudzība ar sportu un fitnesu?

– Ar sportu sāku aizrauties salīdzinoši nesen – pirms vairāk kā diviem gadiem. Līdz tam ar sportu biju uz “jūs”. Vidusskolas laikā biju pilnībā pārstājusi apmeklēt sporta stundas, un domāju, ka ar sportu nekad dzīvē nenodarbošos, taču kādu dienu sapratu, ka mans ne visai veselīgais dzīvesveids ir jāmaina. Ar draugu viens otram apsolījām pieņemt ķermeņa attīrīšanās izaicinājumu – 30 dienas neēst dzīvnieku valsts produktus, nesmēķēt un sākt sportot. Pirmo reizi mūžā pieteicu savu sprota zāles abonementu un jau no pirmās dienas apņēmīgi gāju trenēties vismaz trīs reizes nedēļā. Solījums paliek solījums, un abi viens otru arī ļoti motivējām. Protams, biju iespaidojusies arī no redzētā Instagram un ļoti vēlējos iegūt formīgas ķermeņa aprises. Kad sāku sportot, svēru vien 48 kilogramus un biju ļoti vāja. Pēc 30 dienu ilgā izaicinājuma bijām jau pieraduši pie sava jaunā dzīves ritma un azartiski turpinājām iesākto. Smēķēt vairs nebija ne mazākās vēlmes, un izaicinājuma laikā bijām daudz lasījuši par vegānu un veģetāru uzturu, tādēļ nolēmām to arī turpināt ievērot.

– Tu esi teikusi, ka tava mīļākā sievietes forma ir “peach” jeb persika. Ļoti sievišķīgs jautājums, bet kādēļ, tavuprāt, sievietei piestāv šādas formas sēžamvieta?

– Uzskatu, ka tvirta un formīga sēžamvieta sievieti padara tikai skaistāku. Un pats labākais, ka to var  iegūt ar regulāru treniņu palīdzību un pareizu uzturu. Manuprāt, nav nepieciešamas nekādas operācijas un implanti, tikai – gribasspēks un pacietība. Man ir prieks, ka formīga sēžamvieta pašlaik ir izpelnījusies popularitāti, jo tas iedvesmo sievietes vairāk pievērsties sportam. Turklāt sēžas muskuļiem ir svarīga loma cilvēka ķermenī, tie stabilizē iegurni ejot, skrienot, lecot. Pavadot vairākas stundas mazkustībā, piemēram, sēžot, šie muskuļi novājinās, kas var novest pie dažādām veselības problēmām. Nostiprinot sēžas muskuļus, ir iespējams uzlabot stāju un atbrīvoties no dažādām muguras, ceļu un iegurņa sāpēm.

– Mūsdienās jēdzienam “veselīgs dzīvesveids” ir daudz un dažādi skaidrojumi – ko tas nozīmē tev?

– Veselīgu dzīvesveidu, manuprāt, raksturo regulāri treniņi, uztura paradumi un pozitīvs skatījums uz dzīvi. Šobrīd ikdienā jūtos laimīga un enerģijas pilna – ja salīdzinu, kā jutos agrāk pirms sāku sportot, tad varu novērot ievērojamu atšķirību. Senāk pēc darba gāju mājas nogurusi, gāju gulēt nogurusi un cēlos nogurusi. To visu ietekmē gan diēta, gan fiziska slodze, gan arī domāšanas veids un skatījums uz dzīvi.

– Kāda šobrīd izskatās tava ikdienas treniņu rutīna?

– Šobrīd cenšos pieturēties pie programmas un trenēties pati trīs reizes nedēļā svaru zālē, kā arī vadu grupu nodarbības sešas reizes nedēļā, kas paņem daudz spēka, jo tiešām cenšos pozitīvi uzlādēt visas Booty&Abs grupas dalībnieces. Tāpat ikdienā piedomāju pie uztura, katru dienu cenšos pagatavot kaut ko interesantu un atšķirīgu, lai ēdiens neapniktu. Gatavoju tikai augu valsts ēdienus, tāpēc uzturā iekļauju daudz augļus un dārzeņus. Kopš nodarbojos ar sportu, mana pašpārliecība arī ir ievērojami augusi. Daudz “veselīgāk” raugos pati uz sevi, nekritizēju un nesalīdzinu vairs sevi ar citiem. Jūtos labi savā ķermenī un priecājos par saviem darba “augļiem”.

– Kur tu smelies motivāciju regulāriem treniņiem?

– Es pati sev esmu lielākā motivācija. Kādreiz iedvesmojos no Instagram fitnesa modelēm, taču tagad treniņi ir mana sirdslieta. Tā stunda dienā, ko veltu tikai sev, man ir ļoti svarīga. Treniņi palīdz man fiziski un arī garīgi uzlādēties. Arī grupu nodarbībās cenšos visas meitenes pozitīvi uzlādēt un motivēt, jo svarīgs ir ne tikai rezultāts, bet arī pats process. Tas ir mans visskaistākais ieguvums – spēt iedvesmot apkārtējos.

– Aplūkojot tavu Instagram profilu, var pamanīt, ka tev ir visai plaša sporta apģērbu kolekcija. Kādi ir tavi personīgie kritēriji, izvēloties apģērbu brīvā laika aktivitātēm, sporta treniņiem?

– Apģērbs man vienmēr ir bijis svarīgs. Uzskatu, ka tā savā ziņā ir katra cilvēka reklāma, kurā viņš pats var radoši izpausties. Ja man patīk tas, kas man ir mugurā, es jūtos daudz labāk un pārliecinātāka. Taču pats svarīgākais priekšnoteikums, izvēloties sporta apģērbu, man ir tā materiāls. Lai cik skaists sporta tērps arī nebūtu, ja tas nav ērts, es nespēšu pilnībā atbrīvoties. Tam ir jābūt elastīgam, elpojošam un sviedru noturīgam. Tālāk seko katra paša gaumes jautājums – es izvēlos sev piesaistošākās krāsas un pievēršu uzmanību dažādām interesantām detaļām.

Teksts: Liene Pālēna.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Saistītie raksti

Nākamais raksts:

MĀRTIŅŠ KAPZEMS: JAUNS SPORTA TĒRPS PIEŠĶIR PAPILDUS ENERĢIJU

Skaties tālāk, lai uzzinātu vairāk