Dalīties „Maini savu dzīvi sportojot!“

Maini savu dzīvi sportojot!

Aktīviem cilvēkiem pieder pasaule. Nav noslēpums, ka, pievēršoties aktīvam dzīvesveidam, cilvēks ne tikai uzlabo savas ķermeņa formas, mazina tauku līmeni organismā, bet arī kļūst dzīvespriecīgāks un laimīgāks. Sports var mainīt dzīvi, tāpēc uzrunājām vairākus Latvijā iedvesmojošus atlētus, kuri, pateicoties aktīvam dzīvesveidam, ne tikai mainījušies paši, bet palīdz to darīt arī citiem!

Dmitrijs Serjogins pērn uzvarēja valsts lielākā skriešanas seriāla “BigBank Skrien Latvija” kopvērtējumā. Viņš, pievērsies fiziskām aktivitātēm jau agrā vecumā, uzsver, ka sports – tas ir dzīvesstils.

“Tas nenozīmē staigāšanu sporta tērpā vai speciāla pulksteņa nēsāšanu. Tā ir nedaudz citādāka pasaules uztvere. Kad līdz dzelzceļa stacijai ir palicis pusotrs kilometrus, bet tu tāpat zini, ka paspēsi uz vilcienu, pat ja tev ir tikai piecas minūtes laika… Pateicoties aktīvam dzīvesveidam, varu uz aci noteikt, cik šķīvī ir olbaltumvielu, ogļhidrātu un tauku. Kopumā tā ir pavisam cita attieksme pret daudzām sadzīviskām lietām,” uzsver Dmitrijs.

Viņš gan nenoliedz, ka sportot nav sācis veselības vai izskata uzlabošanas nolūkos. “Toties, bez šaubām, sports manu dzīvi padarījis daudzveidīgāku, bet redzesloku – plašāku. Nodarbošanās ar sportu rosināja manī interesi paplašināt un padziļināt savas zināšanas fizioloģijā, anatomijā, uzturzinātnē, psiholoģijā…”

Pateicoties tādiem seriāliem kā “BigBank Skrien Latvija”, Dmitrijs labāk iepazinis dzimteni, turklāt skriešanas sacensības notiek arī ārzemēs, kas viņam ļāvis apceļot daudzas valstis, iepazīties un nodibināt kontaktus ar domubiedriem no dažādam pasaules malām, kā rezultātā uzlabot arī svešvalodu zināšanas.

Tikmēr viena no Latvijas vadošajām skrējējām Anita Kažemāka uz sportošanu paskatās no nedaudz cita skatu punkta. Viņa ne tikai skrien pati, bet jau vairākus gadus trenē citus sportot gribētājus.

“Lielākoties pie manis trenējas cilvēki, kuri to dara priekš sevis – vēlas sakārtot veselību, izārstēt traumas, nostiprināt sirdi vai arī vienkārši labi justies. Katrs treniņš ir kā mazs solis uz priekšu, lai būtu stiprāks, turklāt to var redzēt ar katru nodarbību. Sakārtojot miegu, ēšanu un treniņplānu, uzlabojas arī ikdienas darba kvalitāte, ir lielāka pašpārliecinātība, vairāk spēka un enerģijas,” saka Anita, kura gan uzsver –katram sportotājam nepieciešams savs treniņplāns. “Neatkarīgi no tā, cik smaga vai viegla bijusi nodarbība, pēc tās vienmēr ir gandarījuma sajūta, jo vislielākais konkurents esi tikai tu pats sev. Katrs treniņš ir kā sevis pārvarēšana labā nozīmē. Pēc skriešanas koptreniņiem var redzēt, ka cilvēku acis mirdz!”

Cits Latvijas elites skrējējs Jānis Girgensons arī ar skriešanu nodarbojas kopš pamatskolas laikiem, kad viņa iepaticies ar suni skriet pa mežu. Zīmīgi, ka ģimenē viņš ar māsu ir teju vienīgie, kuri ar sportošanu nodarbojas nopietni.

“Skrienot formējas ķermenis, tas pēc izskata kļūst veselīgāks. Samazinās tauku daudzums, tonizējas muskuļi. Arī tas patīkamais nogurums pēc fiziskas slodzes – tu esi to paveicis, noskrējis nospraustos kilometrus. Mazās uzvariņas ar sevi un soli pa solim esmu ticis līdz Latvijas čempiontitulam,” saka Girgensons, kurš, pateicoties tieši skriešanai, piedalījies daudzās sacensībās ārzemēs un iepazinis jaunus cilvēkus, apguvis citu kultūru.

Kā norāda Jānis, aktīva sportošana palīdz piekopt veselīgu dzīvesveidu un ēst sabalansēti, jo arī tas ir viens no veidiem, kā uzlabot savus rezultātus.

“Aktīvs dzīvesveids padara dzīvi laimīgāku. Laime rodas no aktivitātes. Ja cilvēks ir mazaktīvs, tas ietekmē psiholoģiju, un cilvēks kļūst nomākts un depresīvs. Tas ir pierādīts pētījumos. Līdz ko esi kustīgāks un aktīvāks, kļūsti dzīvespriecīgāks. Izdalās hormoni, kas veicina laimes sajūtu. Arī labs uzturs palīdz nebūt nomāktam un depresīvam. Kļūsti patīkamāks cilvēks gan sev, gan citiem,” uzsver Jānis.

Vienam no labākajiem “BigBank Skrien Latvija” skrējējiem Renāram Rozem bērnībā pievērsties sportošanai likušas veselības likstas. Sākotnējā izvēle bijusi starp handbolu un orientēšanās sportu, un viņš izvēlējies otro, bet pēdējos gados Renārs ir viens no spēcīgākajiem valsts elites skrējējiem.

“Skriešana ir laiks, kad vari sakārtot savas domas. Šis process iedveš mieru. Tāpat, pateicoties aktīvam dzīvesveidam, radušies jauni draugi un paziņas, tāpat iepazītas daudzas vietas,” atklāj Renārs.

Tiesa, Renārs sevi pie veselīga uztura piekopējiem nepieskaita, lai gan kopumā viņš cenšas sekot līdzi tam, ko ēd. Viņš gan nosauc citu ieguvumu, kas tieši šajā aspektā ir aktīvu dzīvesveidu piekopjošiem cilvēkiem. “Ir našķi, ko varu atļauties, jo zinu, ka tāpat tos nākamajā treniņā noskriešu. Pateicoties sportošanai, svars man nepalielinās, tāpēc varu sevi ik pa laikam palutināt ar kādu uzkodu.”

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Saistītie raksti

Nākamais raksts:

Starptautiskais drifts Biķerniekos un bezceļi Kandavā - nedēļas apskats autosportā

Skaties tālāk, lai uzzinātu vairāk