Dalīties „MĀRTIŅŠ KAPZEMS: JAUNS SPORTA TĒRPS PIEŠĶIR PAPILDUS ENERĢIJU“

MĀRTIŅŠ KAPZEMS: JAUNS SPORTA TĒRPS PIEŠĶIR PAPILDUS ENERĢIJU

TV personība un pasākumu vadītājs Mārtiņš Kapzems ir cilvēks, kas mīl sportu un kustību. Viņš ir uz “tu” gan ar regulāriem spēka treniņiem sporta zālē, gan dažādām sportiskām aktivitātēm dabā – sērfošanu, slēpošanu un pat motokrosu. Bet tikpat ļoti viņam patīk pastaigas pa mežu kopā ar mīļoto sievieti un abiem suņiem.

– Ar kādām fiziskām aktivitātēm tu ikdienā aizraujies un nodarbojies?

– Manuprāt, visam pamatā ir jābūt fiziskai sagatavotībai, kas kalpo kā bāze ikvienam sporta veidam un aktivitātei – slēpošanai, sērfošanai, riteņbraukšanai. Tieši tādēļ es regulāri apmeklēju treniņus sporta zālē. Ārpus tā man ļoti patīk sērfot, veikot, slēpot, nodarboties ar snovbordu un motokrosu.

– Tās tiešām ir daudz un dažādas aktivitātes, kas katra pieprasa atbilstošu ekipējumu. Pēc kādiem kritērijiem tu izvēlies apģērbu treniņiem un brīvā laika aktivitātēm?

– Manuprāt, apģērbam ir liela nozīme – tam ir jābūt ērtam un praktiskam, kā arī atbilstošam attiecīgajam sporta veidam. Man ir svarīgi, lai apģērbs pildītu savu galveno funkciju, bet tai pat laikā būtu vizuāli estētisks. Izvēloties sporta apģērbu, es ievēroju principu “less is more” jeb “mazāk ir vairāk”, kas nozīmē, ka apģērbu kvalitātei ir lielāka nozīme kā to daudzumam manā skapī.

– Izklausās, ka esi viens no tiem cilvēkiem, kurus motivē jauns un skaists sporta apģērbs un inventārs…

– Noteikti! Es patiesībā nezinu nevienu cilvēku, kuru tas nemotivētu. Manuprāt, jauns un skaists sporta tērps iedod papildus enerģijas lādiņu un svaiguma sajūtu ikvienam treniņam un nodarbei.

– Tu esi sociāli ļoti aktīvs cilvēks, kura ikdiena ir piepildīta ar daudz un dažādiem notikumiem. Kā šajā aizņemtajā dzīves ritmā rodi motivāciju regulāriem treniņiem?

– Protams, ne vienmēr ir tā, ka motivācija plūst pāri malām, īpaši tad, ja runājam par fiziskās sagatavotības treniņiem. Bet esmu pārliecināts, ja treniņš būs pietiekami interesants, tad nebūs nekādu problēmu ar motivāciju. Tajā brīdī, kad darām kaut ko neinteresantu, mums vienkārši trūkst motivācijas to darīt. Ja runājam par kalnu vai distanču slēpošanu, sērfošanu un citiem sporta veidiem brīvā dabā, tad tur man motivācijas nekad nav trūcis – nevaru jau sagaidīt nākamo braucienu, kad atkal varēšu to izbaudīt. Pie tam pēc aktīvas sportošanas vienmēr esmu uzlādēts un ieguvis papildus enerģijas līmeni.

– Tavā Instagram profilā var pamanīt, ka arī tava draudzene ir aktīva dzīvesveida piekritēja. Vai sportojat arī abi kopā?

– Protams! Manuprāt, trenēties kopā ar savu mīļoto cilvēku ir lielisks laika pavadīšanas veids. Mēs gan kopā dodamies uz treniņiem sporta zālē, gan slēpojam un sērfojam kopā, mūs aizrauj arī klinšu kāpšana un akrojoga. Mums patīk baudīt dzīvi kopā, un sportiskas aktivitātes ir viens no veidiem, kā to darīt.

– Kā tev vēl patīk atpūsties un nomierināt savu prātu?

– Mani uzlādē garas pastaigas ar mūsu suņiem. Ar diviem suņiem patiesībā nemaz nevar būt nekustīgs dzīvesveids, jo neatkarīgi no motivācijas vai laikapstākļiem aiz loga, suņi būs jāved pastaigā katru dienu. To arī darām – dodamies uz mežu vai kādu pilsētas parku vai pludmali.

– Tu esi aktīvs sociālo tīklu lietotājs – kādēļ tev ir svarīgi dalīties savos ikdienas notikumos un iespaidos?

– Pirmkārt, es savā dzīvē vados pēc principa, kādēļ gan nedalīties ar foršām lietām? Otrkārt, man seko daudz jauni cilvēki, un es to redzu kā iespēju arī viņus motivēt nodarboties ar sportu un padarīt savu ikdienu aktīvāku un aizraujošāku.

Teksts: Liene Pālēna.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Saistītie raksti

Nākamais raksts:

ZANDA ZARIŅA-REŠETINA: MĪLESTĪBA PRET SPORTU MAN IR GĒNOS IELIKTA

Skaties tālāk, lai uzzinātu vairāk