Dalīties „Mežaparka alejās vairāk kā pieci tūkstoši aktīvu sieviešu“

Mežaparka alejās vairāk kā pieci tūkstoši aktīvu sieviešu

Ierasto septiņu kilometru distances vietā šogad dalībniecēm bija iespēja sevi pārbaudīt un pierādīt kādā no piecu un desmit kilometru disciplīnām – skriešanā, iešanā vai nūjošanā. Piecu kilometru skrējiens visveiksmīgākais izrādījās Karīnai Helmanei- Soročenkovai (00:17:33), sportistei, kura jau iepriekšējās sezonās konkurentes pārliecinājusi par savu pārākumu. Otrā finišā atgriezās Lelde Kalniņa (00:19:09), bet trešā – Baiba Ažušele (00:19:50). Taču divu apļu garajā 10 kilometru trasē neuzveicama bija gulbeniete Linda Boldāne (00:38:49), aiz sevis atstājot fitnesa treneri Zandu Zariņu – Rešetinu (00:38:50) un vienu no vadošajām pusmaratonistēm Latvijā – Daigu Grickus (00:39:06).

Distanču maiņa bija tikai viens no šī gada Sieviešu skrējiena jauninājumiem. Pavisam citādu gaisotni jau tradicionālajam pasākumumam piešķīra arī cita sacensību centra atrašanās vieta. Līdz šim tā bija Mežaparka Lielajā estrādē, taču šoreiz centrālā pulcēšanās vieta un kņada notika Mežaparka Zaļajā teātrī. Šeit visas dienas garumā no pasākuma atklāšanas līdz pat apbalvošanas ceremonijas un grandiozajam izlozes noslēgumam par spraigu un košu atmosfēru rūpējās Intars Busulis un Armands Simsons. Pie dīdžeja pults par dalībnieču noskaņojumu rūpējās Magnuss Eriņš, bet muzikāli izklaidēja mūziķi – Miks Galvanovskis un grupas JEEB un The Citizens.

Kā ierasts Sieviešu skrējiens ir pasākums visai ģimenei. Tā arī šoreiz bija padomāts par vismazākajiem. Viņi svētdienas rītā bija pirmie, kas iemēģināja trasi, sacenšoties Mazuļu rāpošanas sacensībās. Ātrākie rāpotāji tika apbalvoti, un kopā ar savām māmiņām kāpa arī uz goda pjedestāliem. Stundu vēlāk, četrās dažādās vecuma grupās, notika Bērnu skrējieni, bet dienai iesilstot, pulksten 13:00, tika dots starts piektā Sportland Sieviešu skrējiena 5 kilometru disciplīnām. Gaisā paceļoties simtiem sarkanu balonu, meiteņu pūlis šķērsoja sarkanos starta koridorus, bet pārējās gatavojās 10 kilometru startam, kas pēc Intara Busuļa pistoles šāviena gaisā, tika dots pulksten 14:00. Saulainajās Mežaparka takās vairāk kā pieci tūkstoši aktīvu sieviešu skrienot, ejot gan ar, gan bez bērnu ratiņiem, kā arī nūjojot apliecināja spēku, kas rodas atbalstot vienai otru, kustoties plecu pie pleca kopā, bet pats svarīgākais – veltot laiku sev, atstājot ikdienas steigu un pienākumus mazliet tālāk kā citas reizes. Par pieveikto distanci ikviena saņēma pasākuma atbalstītāju sarūpētu finiša paku un piemiņas medaļu. Uz tās vēlreiz tika atgādināts šī gada Sieviešu skrējiena sauklis, kas svētdien Mežaparkā izskanēja simtiem reižu – Nekas mani nespēj apturēt. Un šis ir vairāk kā tikai uz priekšu dzenošs aicinājums, – neapturama – tāda ir katra.

Sacensību rezultāti un foto – sieviesuskrejiens.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Saistītie raksti

Nākamais raksts:

Reini Nitišu Hokenheimas pusfinālā aptur salauzta pusass

Skaties tālāk, lai uzzinātu vairāk