Dalīties „Nauris. Nebeidzamā vasara un viļņu ķeršana“

Nauris. Nebeidzamā vasara un viļņu ķeršana

Es sāku sērfot salīdzinoši vēlu – pirmo vilni noķēru 22 gadu vecumā. Tas bija Taizemē, no rīta, pēc jautra vakara un dejām nakts garumā.  Ar vienu labu vilni pietika, to zina visi, kuri sērfo. Kā ar daudzām lietām dzīvē, ko dari pirmo reizi, arī visi sērfotāji atceras savu pirmo vilni. Aktīvi sērfoju apkārt pa pasauli pēdējos 4-5 gadus un man ļoti patīk.

Foto: personīgais arhīvs
Foto: personīgais arhīvs

Kas ir Tava motivācija darīt to, ko dari un kuras ir tās sajūtas, kāpēc jūti nebeidzamu vēlmi būt okeānā? 

Mana dzīves filozofija ir neņemt visu pārāk nopietni un dzīvot saskaņā ar sevi. Ieklausīties biežāk un sekot tam, kas visvairāk uzrunā. Ja esi savā ZEN stāvoklī, lietas pašas atrisinās un skaisto momentu ir vairāk.

Sērfošana ir laba dvēselei, par to šaubu nav! Es nezinu nevienu sērfotāju, kurš teiktu, ka nejūtas labi pēc okeāna ūdens. Katrs to sauc savādāk, bet sajūtas ir pacilājošas. Prasiet 10 reizes un saņemsiet 10 dažādas atbildes. Izdalās daudz endorfīnu, naturāla eiforija un tu jūties fantastiski! Katrs nākamais vilnis uzlabo garastāvokli, tas ir tik vienkārši. Kad es dodos sērfošanas piedzīvojumā, pakļauju sevi neierobežotam potenciālam dzīvot un mācīties, lietas vai notikumi ko es redzu ceļā, pārsteiguma momenti – tā ir skaista dzīve! Tas viss stimulē personīgo izaugsmi. Izejot no ikdienas komforta zonas ir salīdzinoši liela iespēja redzēt nelielus brīnumus. Ja turpini skatīties un meklēt biežāk, tad gadās arī redzēt lielus brīnumus, skaistas vietas un ja paveicās –  labus viļņus.

Foto: personīgais arhīvs
Foto: personīgais arhīvs

Tu esi viens no retajiem latviešiem, kurš ir sertificēts sērfošanas instruktors!

Šogad esmu oficiāli kvalificējies kā Internacionālās Sērfošanas Asociācijas (ISA) instruktors, kas man deva vienreizēju iespēju pavadīt visu sezonu (6 mēnešus) Jaunzēlandes lielākajā sērfošanas skolā – Raglānā. Sērfotāji par šo vietu zina no leģendārās “The Endless Summer (1966)” filmas. Tā ir peninsula (gandrīz sala) ar 3 episkiem pussalas ragiem, kas savienojas ļoti garos nobraucienos.

 
 
 

No rīta uzsērfo skaistu vilni ar draugiem, vēlāk ar tiem pašiem draugiem novadi paris sērfošanas nodarbības un vakarā jau atkal var sērfot līdz tumsai. Jaunzēlandes vasarā tāpat kā Latvijā tumšs paliek ļoti vēlu. Pāris reizes esmu sērfojis pilnmēnesī, pusnaktī. Tās bija neaprakstāmas sajūtas! Brauc pa vilni un mēness gaisma kā tāds sidraba lietutiņš uz viļņa sejas tev rāda ceļu. Vienreiz pat braucām uz viena viļņa trīs sērfotāji, kas ir ļoti bīstami, taču neaizmirstami!

Foto: personīgais arhīvs / Raglana
Foto: personīgais arhīvs / Raglana

Kuras ir tavas mīļākās sērfošanas vietas?

Godīgi sakot, es neesmu liels Baltijas jūras fans, jo es nenodarbojos ar kaitošanu. Sērfot mūsu jūrā nav īsti manā gaumē. Mūsu jūras “virma” (šo tulkojumu no angļu valodas man ieteica kāds paziņa, jo latviešu valodā nav precīza tulkojuma vārdam – swell) tiek ģenerēta tikai stipra vēja apstākļos un viļņi ir lēzeni, saraustīti un īsi. Izcili sērfošanas apstākļi gadās patiesi reti.

Man ir vairākas mīļas sērfošanas vietas un viļņi dažādos okeānos. Portugāle, Maroka ir ļoti skaistas, Atlantijas piekraste ar pasaules klases sērfošanas iespējām tepat Eiropā. Protams, man patīk tropiskās zonas, kur var sērfot šortos un ķert ātrus un gludus viļņus.

Nesen atgriezos no Jaunzēlandes un varu teikt, ka tas ir mans soul surf drifts. Vēl man ļoti patīk Kalifornijā, kur esmu bijis kopā 10 mēnešus. Tur visi sērfotāji ievēro “iekšējos” noteikumus. Brazīlijā neviens neievēro noteikumus, bet arī tur ir labi. 

Foto: personīgais arhīvs
Foto: personīgais arhīvs / Jaunzēlande

Tu esi sērfošanas instruktors piedzīvojumu aģentūrā “Freedom Routes”, kurp dodaties ķert viļņus?

Tagad jau otro gadu brauksim ar “Freedom Routes” mācīties sērfot un ķert viļņus Portugālē un Marokā. Atsauksmes no aizvadītā gada ir fantastiskas. Cilvēki no grupām ir sajūsmā par servisu ko piedāvājam un vietām ko izvēlamies. Arī rezultāti un progress ir manāms – arvien vairāk latviešu dodas sērfot uz ārzemēm un šis sports un dzīvesstils kļūst arvien populārāks. Šogad sērfot mācīšu jau pēc ISA standartiem. Kā pievienotā vērtība ir instruktora / glābēja klātbūtnē un foto un video analīze pie gardām vakariņām ar vīnu skaistā villā, lai izrunātu sērfošanas tehniku un analizētu pa dienu padarīto. Mierīgā atmosfērā, bez skriešanas, izbaudīsim visu ko mums piedāvā Portugalifornija (Portugāli sērfotāji dēvē par Eiropas Kaliforniju) un Maroku. Klīst baumas, ka jau nākamgad mēs brauksim arī uz Šrilanku un Bali.

Foto: personīgais arhīvs / Portugāle
Foto: personīgais arhīvs / Portugāle

Video no Freedom Routes sērfošanas brauciena uz Portugāli

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Saistītie raksti

Nākamais raksts:

Izpārdošanas fināls!

Skaties tālāk, lai uzzinātu vairāk