Dalīties „Nedēļas nogalē gaidāma spraiga cīņa starp labākajiem garo distanču skrējējiem Latvijā“

Nedēļas nogalē gaidāma spraiga cīņa starp labākajiem garo distanču skrējējiem Latvijā

Jau ikgadēji neilgi pirms vasaras saulgriežiem, garo distanču skrējēji dodas uz Ventpils Piedzīvojumu parka maratonu. Tā arī šogad 17., 18. jūnijā Kurzemes lepnums – Ventspils – uzņems vairākus tūkstošus pasākuma dalībnieku savās mājās.

Baltijā lielākā skriešanas seriāla Bigbank Skrien Latvija 4. posms notiks divas dienas. Pasākuma pirmajā dienā, 17. jūnijā 14:55 tiks dots starts Sadraudzības skrējienam dalībniekiem ar kustību traucējumiem, bet piecas minūtes vēlāk, pulksten 15:00 – Bērnu skrējienam. Tā dalībnieki, ņemot vērā vecuma grupu, veiks 300m, 600m un vienu kilometru garas distances. Visi pirmās dienas dalībnieki savus starta numurus varēs izņemt sacensību centrā, Piedzīvojumu parkā, sākot no pulksten 14:00.  Taču pēc veiksmīgiem un gandarījuma pilniem finišiem, dalībniekus sagaidīs un sveiks bērnu popstudijas “Jūras akmentiņi” jaunie mākslinieki, kuri koncertēs no pulksten 15:00 līdz pat apbalvošanas ceremonijai pulksten 16:00. Piektdienas pēcpusdienā sacensību centrā būs arī izklaidējošas aktivitātes bērniem, kur pasākuma jaunākie dalībnieki varēs iesaistīties četrās dažādās darbnīcās. Taču dienas otrajā pusē no pulksten 17:00 līdz 21:00 norisināsies EXPO jeb dalībnieku numuru izsniegšana   5, 10 kilometru, kā arī pusmaratona un maratona distances dalībniekiem. Ventspils piedzīvojuma parka lielo startu priekšvakars arī šoreiz neiztiks bez tradicionālā Pasta party, kur skrējēji baudīs vakaru, piepildot to ar aizraujošām sarunām un nemainīgi teicamo makaronu maltīti.

Savukārt pasākuma galvenajā dienā, sestdien, 18. jūnijā rosība sacensību centrā sākies jau no pulksten 8:00, kad turpināsies numuru izsniegšana. Savus starta numurus dalībnieki varēs saņemt līdz pat pulksten 12:50. Pirmie trasē kā allaž dosies garāko distanču dalībnieki – pulksten 10:00 tiks dots starts 4 apļu garajai maratona distancei un 2 apļu skrējienam – pusmaratonam. Pasākuma organizatori īpaši padomājuši par sīkstākajiem pasākuma dalībniekiem – tādējādi pirmie 100 maratona distances finišētāji saņems bezmaksas oficiālo Piedzīvojuma parka maratona T-kreklu, savukārt visiem 42km  garās distances dalībniekiem paredzēta īpaša, ogļhidrātiem bagāta maltīte finiša zonā. Taču, lai ātrākos maratonistus motivētu jaunām virsotnēm, ar pilsētas uzņēmumu atbalstu VK Tranzīts un Bioventa sagādātas naudas prēmijas – 700 eiro liela balva par trases rekorda labošanu, bet 500 eiro – par Latvijas rekorda labošanu. No spēcīgākajiem Latvijas maratonistiem uz starta līnijas Ventspilī stāsies valsts rekordists Valērijs Žolnerovičš, Jānis Girgensons, Anita Kažemāka, Lelde Neimande. Taču pasākuma galvenais organizators Andris Valerts atklāj, ka naudas balvas latviešiem ar  lielāko prieku ir gatavi nocelt Baltkrievijas labākie garo distanču skrējēji, kuri arī apstiprinājuši dalību pasākumā.

Kad pusmaratona un maratona distances uzvarētāji jau būs noskaidroti, trasē dosies 10,55km un 5,3km distanču dalībnieki – viņi starta līniju pēc pistoles šāviena gaisā šķērsos pulksten 13:00. Tuvojoties pasākuma kulminācijai, pulksten 14:00 muzikāli izklaidēs Edvards Grieze ar grupu, savukārt ātrākie 2017. gada Ventpils Piedzīvojuma parka finišētāji tiks paziņoti un apbalvoti pulksten 15:00. Noslēdzoties apbalvošanas ceremonijai notiks dalībnieku kuponu izloze, kur 18. jūnija veiksminieki tiks pie dažādām vērtīgām balvām.

Dalībnieku labsajūtai trasē paredzēti 3 ūdens punkti, kā arī divi medpunkti un komfortablas dušas pēc finiša. Ventpils piedzīvojuma parka maratona absolūts jaunums šogad ir ievērojama kultūras programma pilsētas centrā starp Lielo prospektu un Ganību dambi. Šeit skrējiena norises laikā no pulksten 10 līdz pulksten 14:30 uzstāsies Ventspils mūzikas skolas grupa un vairāk kā 20 dejotāji. Tāpat trasē par enerģisku noskaņu, kā jau katru gadu, rūpēsies bundzinieki. Lai pasākuma dalībnieku un pilsētas viesu brīvdienas Ventspilī būtu vēl emocijām bagātākas, uzrādot dalībnieka numuru 17., 18. un 19. jūnijā atpūta Ventpils Pludmales akvaparkā būs par īpašu cenu – EUR 1,50.

Pasākuma galvenais organizators Andris Valerts aptiprina, ka Ventpils ir pilnā gatavībā gada centrālajam skriešanas pasākumam pilsētā un gaida skrējējus uz aktīvu nedēļas nogali, kā arī veiksmīgiem startiem. Pilsētā par drošību rūpēsies desmitiem policistu, bet par pasākuma norisi – organizatoriem talkā nāks ap 100 brīvprātīgo palīgu. A. Valerts katram novēl noskriet Ventspilī savu distanci ar tādu sajūtu, ka skrējienā izdarīts viss iespējamais. Viņš uzskata, ka vislielākā bauda ir finišēt ar jaunu personisko rekordu un ir pārliecināts, ka Piedzīvojumu parka maratona trase tam ir ļoti piemērota, jo nepārsteidz ar reljefiem un kāpumiem, bet ir līdzena un ātra.

Vairāk aktuālās informācijas un reģistrācija pasākumam:

 www.bigbankskrienlatvija.lv

Komentāri

 1. Mārtiņš

  Rūjienā

 2. Arturs

  Rūjienā

 3. Kristaps

  Rūjienā .

 4. Laura

  Rūjienā

 5. ivanda.biteniece

  Valmiera

 6. Kristeris

  Rūjienā

 7. ivanda.biteniece

  Viņš dzīvoja Valmierā līdz 14gadiem

 8. Elvis

  Rūjienā

 9. ivanda

  Valmierā

 10. Megija Lelde

  Rūjienā

 11. Alise

  Rūjienā

  1. Ilze

   Rūjienā

 12. Aigars

  Rūjiena

 13. Niks

  Rūjienā

 14. Juris

  Rūjienā

 15. Rimants

  Rūjienā

 16. Krista

  Rūjienā

 17. Aleksandrs

  Rūjienā

 18. Kristers

  Rūjienā

 19. Diāna

  Rūjienā

 20. Niks

  Rūjienā! 🙂

 21. Jānis

  Rūjiena

 22. Dāvis

  Rūjienā

 23. Emīls

  Rūjiena

 24. Gundega

  Rūjienā

 25. Arturs

  Rūjiena

 26. Ugis Br

  Rūjiena

 27. Artis

  Rūjiena

 28. Jānis

  Rūjiena

 29. Mārtiņš

  Rūjienā

 30. Anda

  Rūjiena

 31. Oskars

  Rūjienā

 32. Ketija

  Rūjienā!

 33. Uģis

  Dāvis līdz 14.gadiem dzīvoja Rūjienā!

 34. Raitis

  Rūjiena

 35. Elvis

  Rūjiena

 36. SANTA

  Rūjiena

 37. Alise

  Rūjienā

 38. Guntars

  Rūjienā

 39. Elvis

  Rūjienā

 40. Uldis

  Rūjiena

 41. Gatis

  Rūjiena

 42. Elīna Krūmiņa

  Rūjienā

 43. Kristaps

  Rūjienā

 44. Atis

  Rūjiena

 45. Ansis

  Rūjiena

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Saistītie raksti

Kā sagatavoties skriešanai ziemā?

Cilvēka organisma pielāgošanās spējas aukstajam laikam ir labākas, nekā mums dažkārt šķiet. Izvēloties pareizo apģērbu, apavus un tempu, skriešanas treniņus…

Nākamais raksts:

TROĻĻU CĪŅAS HELLĀ

Skaties tālāk, lai uzzinātu vairāk