Dalīties „SPORTS IR MANA MEDITĀCIJA“

Fitnesa un veselības trenere Nika Linde uzskata, ka šajā laikā ir svarīgi neatmest dienas kārtību un turpināt aktīvi trenēties, lai, beidzoties ierobežojumiem, nebūtu jācīnās ar mazkustības radītajām sekām.

Kā tev un tavai ģimenei ir mainījusies ikdiena šīs ārkārtas situācijas laikā?
Tā kā abi ar vīru esam sporta treneri, tad esošā situācija mūs abus ir ļoti ietekmējusi. Sporta zāles šobrīd nevar būt atvērtas, tādēļ var teikt, ka visa mūsu ikdiena ir apgriezusies kājām gaisā. Nekas cits neatliek, kā pielāgoties esošajai situācijai. Šobrīd klientiem piedāvājam tiešsaistes treniņu programmu, lai viņi turpinātu būt aktīvi un nepazaudētu jau līdz šim sasniegto rezultātu. Lai palīdzētu saviem klientiem un turpinātu arī attālinātu Sport Factory darbību, esam sagatavojuši daudzpusīgu treniņu programmu, kā arī esmu izveidojusi programmu iesācējiem, ko var iegādāties www.nfit.training. Tāpat arī savā Instagram kontā regulāri dalos ar treniņu video.

Kā cilvēki, tavuprāt, fizisko aktivitāšu ziņā tiek galā ar esošo situāciju un pielāgošanos citādākiem treniņu veidiem?
Jau agrāk bija divu kategoriju cilvēki – tie, kam ir motivācija un kas dara, un tie, kas kaut kāda iemesla dēļ nevar atrast motivāciju vai laiku doties uz sporta zāli. Es teiktu, ka aizvien ir šo divu kategoriju cilvēki, kuri kaut kādā ziņā mainās vietām. Tie, kas agrāk uz sporta zāli gājuši vismaz 4-5 reizes nedēļā, šobrīd nereti nespēj atrast motivāciju tādus pašus intensitātes treniņus atkārtot arī mājās, savukārt, tie, kas sporta zāles apmeklējumu regulāri atlika, tagad mājas apstākļos sporto vairāk. Man regulāri Instagram raksta sievietes, kas ir ļoti priecīgas par manā profilā pieejamajiem treniņiem. Tas pierāda, ka daudzi cilvēki ir sapratuši, ka pienācis laiks kaut ko darīt.

Kā ir mainījušies tavi treniņu paradumi? Cik daudz laika tu šobrīd ikdienā atvēli sportiskām aktivitātēm?
Man aizvien sports ir sava veida meditācija, kā laikā es varu atbrīvoties arī no negatīvas enerģijas un iegūt brīvības sajūtu. Šis laiks daudziem nav vienkāršs, arī es jūtu pastiprinātu spriedzi, jo šobrīd no mammas saviem bērniem esmu kļuvusi arī par skolotāju viņiem. Ikdienā izjūtu daudz lielāku stresu, kā agrāk. Ir svarīgi atcerēties, ka stresa hormons ir viens no faktoriem, kas ļoti ietekmē gan imūnsistēmu, gan vielmaiņu, kā arī palēlina tauku dedzināšanas procesus organismā. Stresa hormons ir ļoti spēcīgs, tādēļ ir jāatrod veidi, kā no tā atbrīvoties. Man šo pozitīvo enerģiju palīdz vairot sporta treniņi. Protams, ir dienas, kad arī man sevi ir grūtāk piespiest izpildīt treniņu, bet tad abi ar vīru viens otru pavelkam uz priekšu. Daudzi arī man prasa, kur es rodu motivāciju, bet domāju, ka daudz svarīgāk par motivāciju ir vienkārši darīt.

Viens no populārākajiem jokiem internetā šobrīd ir, ka pēc ārkārtas stāvokļa beigām visi iziesim no mājām mazliet apvēlušies – kādi būtu tavi ieteikumi, kā to nepieļaut?
Svarīgākais ieteikums noteikti būtu kustēties. Tas īpaši svarīgi ir šajā laikā, kad daudz laika pavadām mājās. Sportošana un regulāras fiziskās aktivitātes ietekmē ļoti daudzus procesus organismā – stāju, kopējo veselības stāvokli, vielmaiņu, asinsriti, zarnu trakta darbību, skābekļa pieplūdi šūnās. Esmu pārliecināta, ka pēc šī pandēmijas posma cilvēkiem būs jārisina daudzas veselības problēmas, kas nav saistītas ar konkrēto vīrusu, bet gan mazkustību un jauno dzīves veidu. Tieši tādēļ aktivititātes šajā laikā ir ļoti nepieciešamas. Bet tikpat svarīgi ir arī piedomāt pie ikdienas uztura. Mans uzskats ir, ja cilvēkam mājās ir saldumi un čipsi, tad tas ir tikai tādēļ, ka viņš pats ir izdarījis izvēli tos atnest no veikala. Bieži vien cilvēki pie ledusskapja dodas inerces, nevis fiziska izsalkuma vadīti. Izsalkums vairāk mēdz būt prātā, nekā vēderā. Manā projektā reiz kāda meitene atzīmēja uz lapiņas katru reizi, kā atvēra ledusskapi un secināja, ka dienas laikā to dara nepieklājīgi daudz reižu. Iespējams, šī ideja šajā laikā varētu noderēt vēl kādam.

Kādam aprīkojumam, tavuprāt, jābūt mājās, lai nebūtu attaisnojumu sākt vingrot?
Es pati esmu piemērs tam, ka sava projekta “Vesela un laimīga” ietvaros piedāvāju meitenēm treniņus, kuros nav vajadzīgs īpašs inventārs. Uzskatu – nav inventāra, nav atrunu. Perfekts treniņš var izdoties arī bez īpaša inventāra.

Kas būs pirmā lieta, ko izdarīsi, kad Latvija un pasaule atkal atgriezīsies ierastajā stāvoklī?
Pirmā lieta, kas man nāk prātā – gribu aiziet uz kino. Mēs esam ģimene, kas ļoti bieži gājām uz kino. Tāpat ļoti ilgojos arī pēc ceļošanas – ir mazliet skumji, ka mums nebija iespēja aprīlī doties plānotajā ceļojumā.

Teksts: Liene Pālēna

Foto: no personīgā arhīva

 

❗️IEPĒRCIES E-VEIKALĀ ❗️⁣⁣⁣⁣⁣⁣⁣⁣⁣⁣⁣⁣⁣⁣⁣⁣⁣⁣⁣⁣⁣

Sargā sevi un apkārtējos – iepērcies Sportland e-veikalā ar -25% ATLAIDI! Bezkontakta iepirkšanās ⁣neizejot ārā no mājām ar piegādi Tev ērtā pakomatā vai ar kurjeru līdz pat mājas durvīm!⁣⁣⁣⁣⁣⁣⁣⁣⁣⁣⁣⁣⁣⁣⁣

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Saistītie raksti

Nākamais raksts:

Kā izvēlēties skriešanas apavus?

Skaties tālāk, lai uzzinātu vairāk