Dalīties „Olimpiskie sporta centri – ikvienam sportotājam“

Olimpiskie sporta centri – ikvienam sportotājam

Latvijā kopumā ir deviņi olimpiskie centri. Tajos savus panākumus kaļ ne tikai augsta līmeņa sportisti un olimpieši, bet ikviens, kura ikdiena ir aktīvs dzīvesveids.

Liepājas Olimpiskais centrs

Dibināts: 2003. gadā.

Šeit trenējas: FK Kurši florbola klubs, BK Liepāja vīriešu un sieviešu basketbola komandas, FK Liepāja futbola komanda un HK Liepāja hokeja komanda, basketbolisti Kristaps Porziņģis un Artūrs Žagars, motosportists Pauls Jonass, hokejists Rūdolfs Balcers, futbolists Jānis Ikaunieks, bobslejists Matīss Miknis, kanoe airētāji Aivis Tints un Gatis Pranks, vieglatlēti Jānis Leitis, Lauma Grīva, Māra Grīva, Gunta Vaičule un Līga Velvere.

Populārākais sporta veids:  basketbols, futbols, hokejs, florbols.

Atšķirīgais: apvieno un apsaimnieko gan sporta un kultūras, gan izglītības un atpūtas Eiropas līmeņa infrastruktūru.

Lepnums: unikālā infrastruktūra. LOC sastāvā ir LOC Olimpiskais centrs, LOC Baseins&SPA, LOC ledus halle, LOC manēža, LOC tenisa halle, stadioni un LOC atpūtas bāze Draudzība.

OC dienā apmeklē: visās LOC struktūrvienībās kopā ap 6000 cilvēku.

Gada lielākais pasākums: Prāta vētras «Skārda bungu tūre» Liepājā 20.07.2019.

Olimpiskais centrs Limbaži 

Dibināts: 2000. gadā.

Šeit trenējas:  smaiļotāji Kristaps Zaļupe un Aleksejs Rumjancevs, kanoists Dagnis Vinogradovs, kā arī vieglatlēts un bobslejists Jānis Jansons.

Populārākais sporta veids: dažādi komandu sporta veidi – volejbols, basketbols, florbols, futbols, kā arī kanoe airēšana un smaiļošana.

Atšķirīgais: Limbažu Olimpiskajam centram ir Starptautiskās Kanoe federācijas (ICF) sertifikāts airēšanas distancei, kas ļauj rīkot starptautiskas sacensības.

Lepnums: Olimpiskā centra Limbaži airēšanas bāze ir viena no labākajām Baltijā.

OC dienā apmeklē: ap 350 cilvēku.

Gada lielākais pasākums: ģimeņu sporta diena 11. maijā un Olimpiskā diena septembra beigās.

Cēsu Olimpiskais centrs

Slēpošanas un biatlona centrs CĒSIS

Dibināts: trase izveidota 90. gadu sākuma, bet Olimpiskais centrs dibināts 2002. gadā.

Šeit trenējas:biatloniste Baiba Bendika, distanču slēpotāja un biatloniste Inga Paškovska, biatloniste Annija Keita Sabule.

Populārākais sporta veids: slēpošana, biatlons, vasaras biatlons, rollerslēpošana, nūjošana, MTB riteņbraukšana, diskgolfs.

Atšķirīgais: vienīgā sertificētā slēpošanas trase, kurā var rīkot starptautiskas sacensības, kā arī vienīgā slēpošanas trase, kur var notikt šaušana.

Lepnums: slēpošanas trases garuma un augstuma attiecības ir atbilstošas augsta līmeņa sacensību organizēšanai. Trase ir ļoti dinamiska. Tas nozīmē – tā nav garlaicīga, un katram kāpumam seko nobrauciens, kas tas ļauj treniņa procesā lieliski uzlabot fizisko izturību. Trase ir piemērota arī ikdienas slēpotājam, jo ir iespējams izvēlēties vienu no 9 iespējām atbilstoši savam sagatavotības līmenim.

OC dienā apmeklē: brīvdienās ap 600 cilvēku.

Gada lielākais pasākums: ik gadu slēpošanas un biatlona centrā CĒSIS notiek viens no Latvijas un Baltijas čempionāta posmiem biatlonā un Latvijas čempionāta posms, kā arī FIS sacensības slēpošanā.

Daugavpils Olimpiskais centrs

Dibināts: 2005. gadā.

Šeit trenējas: cīkstone Anastasija Grigorjeva, daiļslidotājs Deniss Vasiļjevs, svarcēlājs Vadims Koževnikovs, vieglatlēts Dmitrijs Jurkevičs, volejboliste Anastasija Kravčenoka.

Populārākais sporta veids: vingrošana un brīvā cīņa.

Atšķirīgais: sporta kompleksā atrodas specializēta paukošanas zāle – vienīgā šādā veidā izveidotā sporta zāle Latvijā un Baltijas valstīs, kas atbilst Starptautiskās Paukošanas federācijas prasībām. Tā ir aprīkota ar 10 specializētajiem paukošanas celiņiem. Sporta zāli var izmantot ne vien paukotāji, bet arī modernās pieccīņas pārstāvji.

Lepnums: aktīvā dalība Latvijas labāko sportistu sagatavošanā un reģiona sporta dzīves veidošanā.

OC dienā apmeklē: ap 700 cilvēku.

Gada lielākie pasākumi: Latvijas meistarsacīkstes grieķu-romiešu cīņā (08.03.–09.03.2019.), Latvijas čempionāts basketbolā (19.04.–21.04.2019.), Latvijas čempionāts volejbolā (13.04.2019.).

Elektrum Olimpiskais sporta centrs Rīgā 

20180815 Riga. Olimpiskais sporta centrs. Foto / Ilmars Znotins

ATKLĀTS:  2005. gadā.

ŠEIT TRENĒJAS:  treniņprocesu aizvada bokseris Mairis Briedis, ­vieglatlētes Līga Velvere un Anete ­Kociņa, ­pludmales volejbolisti ­Aleksandrs ­Samoilovs, Jānis ­Šmēdiņš, Mārtiņš Pļaviņš, Edgars Točs, Latvijas rekordiste peldēšanā Gabriela Ņikitina un daudzi citi.

POPULĀRĀKAIS SPORTA VEIDS: ikdienu 1000 aktīvā dzīvesveida ievērotāju apmeklē ūdens aerobikas, bērnu un pieaugušo peldētapmācības nodarbības, kā arī veic individuālos treniņus lielajā 50 m un divos mazajos peldbaseinos. Ievērojams skaits mazo, amatieru un profesionālo sportistu ikdienas treniņus un turnīrus aizvada lielākajā futbola manēžā ar kvalitatīvāko mākslīgā zāliena segumu telpās.

ATŠĶIRĪGAIS: Elektrum Olimpiskais centrs ir mājvieta gandrīz 100 sporta komandām un organizācijām, nodrošinot infrastruktūru valsts un starptautiska mēroga basketbola, volejbola, ­rokasbumbas, futbola, vieglatlētikas, vingrošanas – kopā vairāk nekā 27 sporta veidu – sacensībām un ­treniņu procesam.

LEPNUMS: kopš 2018. gada janvāra Elektrum Olimpiskajā centrā ir plašākais un mūsdienīgākais peldbaseinu komplekss Rīgā.

OSC DIENĀ APMEKLĒ: 3500–4000 cilvēku.

GADA LIELĀKAIS PASĀKUMS: šogad – NBA Eiropas vasaras nometne un U19 Pasaules kausa finālturnīrs telpu futbolā. Aizvadītajā 2018. gadā Elektrum Olimpiskajā sporta centrā norisinājušies vairāk nekā 850 dažādi vietēja un starptautiska mēroga pasākumi. Īpašu uzmanību raisīja sieviešu basketbola izlases sagatavošanās cikls pirms ­pasaules kausa izcīņas, kā arī ­Pasaules kausa posms špagā junioriem Rīga 2018 un daudzi citi.

Olimpiskais centrs Ventspils

Dibināts: 1994. gadā, bet aktīvo darbību uzsāka ar jaunbūvētās sporta bāzes, basketbola halles atklāšanu 1997. gadā.

Šeit trenējas: svarcēlāji Rebeka Koha, Artūrs Plēsnieks, Ritvars Suharevs, Vadims Koževņikovs, vieglatlēti Madara Palameika, Rolands Štrobinders, Lauma Grīva, Jānis Leitis, Rūta Lasmane, šorttrekisti Roberts un Kārlis Krūzbergi, BMX frīstailists Viktors Kronbergs. Olimpiskais centrs Ventspils ir mājvieta basketbola klubam Ventspils un futbola virslīgas klubam Ventspils, kas ir septiņkārtējs Latvijas kausa ieguvējs. 

Populārākais sporta veids: futbols, basketbols, vieglatlētika, svarcelšana.

Atšķirīgais: OC Ventspils sporta bāzes izvietotas kompakti centrālajā kompleksā, ietverot arī viesnīcu un tādējādi nodrošinot ērtu un efektīvu treniņu procesu. OC Ventspils rīcībā ir ne tikai nacionālās sporta bāzes, bet arī iecienīti aktīvās atpūtas objekti – piedzīvojumu parks ar slēpošanas kalnu, ūdens piedzīvojumu parks, kā arī pludmales akvaparks. OC Ventspils kopā apsaimnieko 15 struktūrvienības.

Lepnums: OC Ventspils ir pirmais olimpiskais centrs Latvijā un visus šos gadus ir paplašinājies un saglabājis lielākā un pieredzes bagātākā olimpiskā centra statusu. Šeit tiek realizēta augstas klases sportistu sagatavošanas programma, ikdienā sporta bāzes izmanto ap 1200 sporta skolas Spars audzēkņu un 30 sporta klubi, kā arī gadā norisinās vairāk nekā 20 starptautiskas treniņnometnes.

OC dienā apmeklē: visas 15 OC apsaimniekotās struktūrvienības kopā dienā apmeklē vidēji 5000 cilvēku.

Gada lielākais pasākums: Piedzīvojumu parka maratons 16. jūnijā. Starptautiskais ielu kultūras un sporta festivāls GG Fest (Ghetto Games) no 26. līdz 28. jūlijam.

Vidzemes Olimpiskais centrs Valmierā 

Dibināts: 2005. gadā.

Šeit trenējas: Peldētāji Jānis Siliņš un Kristofers Dāgs Breģis, Valmiera Glass/ViA basketbolisti, FBK Valmiera florbolisti, Valmiera Glass/ViA futbolisti – visas komandas spēlē savu sporta veidu virslīgās.

Populārākais sporta veids: komandu sporta veidi – basketbols, florbols, hokejs, futbols – ir vienlīdz labi pārstāvēti.

No citiem OC atšķiras ar: infrastruktūru radošu izmantošanu, organizējot dažādus pasākumus, piemēram, tematiskos pasākumus uz ledus, izklaides pasākumus mūsu zālēs vai brīvā dabā, fitnesa pasākumus, Vidzemes čempionātu hokejā, iecienīto Maģisko sajūtu nakti un citus.

Lepnums: OC jaunā struktūrvienība Sporta veselības centrs, kas aprīkots ar augstas klases aprīkojumu, tajā piesaistīti zinoši sporta veselības speciālisti, lai nodrošinātu kvalitatīvus sporta veselības pakalpojumus sportistiem un jebkuram aktīvam cilvēkam. Šeit uzmana un rūpējas par ikviena Valmieras jaunā sportista veselību un kvalitatīvu, pareizu vispārējo fizisko attīstību.

OC dienā apmeklē: 1000–1200 cilvēku.

Gada lielākais pasākums: tradicionāli – Valsts prezidenta balva vieglatlētikā, bet 2019. gadā – Eiropas čempionāts BMX.

Rēzeknes Olimpiskais centrs

Dibināts: 2011. gadā.

Šeit trenējas: Eiropas čempions starp vecmeistariem peldēšanā Iļja Koļesņikovs, futbola klubs Spartaks Jūrmala.

Populārākais sporta veids: tagad futbols un peldēšana, nākotnē – hokejs, daiļslidošana un šorttreks, basketbols, volejbols, teniss, telpu futbols, florbols, trenažieru un aerobikas zāles.

Atšķirīgais: āra peldbaseina komplekss, kas ir vienīgais āra peldbaseins Baltijā. Atklātais baseina komplekss pieejams vasaras periodā zem klajas debess. Kompleksā ietilpst 25 m garš peldbaseins ar 6 peldēšanas celiņiem, divas burbuļvannas, pirts un bērnu baseins ar slidkalniņu. Ir arī izvietotas tribīnes, lai skatītājiem būtu ērti vērot sacīkstes, baseins aprīkots ar profesionālu laika fiksēšanas sistēmu, kas ļauj rīkot augsta mēroga sacensības.

Lepnums: Rēzeknes Olimpiskais centrs lepojas ar viesnīcu Restart, kas 2018. gadā saņēma Latgales tūrisma Gada balvu Labākā naktsmītne pilsētā 2018.

OC dienā apmeklē: ap 230 cilvēku.

Gada lielākais pasākums: āra peldbaseina vasaras sezonas atklāšanas pasākums Peldēties atļauts! Līdz šim viens no lielākajiem pasākumiem – Latvijas Peldēšanas federācijas kausa izcīņa brīvdabas peldbaseinā 2017. gadā.

Zemgales Olimpiskais centrs Jelgavā 

Dibināts: 2003. gadā, savukārt atklāts – 2010. gadā.

Šeit trenējas: olimpietis šorttrekists Roberts Jānis Zvejnieks, paraolimpietis Edgars Berga, vieglatlēte Anna Ševčenko, kanoe airētāji Roberts Lagzdiņš un Matīss Ozols, mākslas vingrotāja Karolīna Mizūne. Vispārējās sagatavotības treniņus Zemgales Olimpiskajā centrā aizvada futbola kluba Jelgava un hokeja kluba Zemgale/LLU sportisti, kuru vidū ir vairāki Latvijas nacionālo izlašu spēlētāji – Artis Lazdiņš (futbols), Gints Freimanis (futbols), Kaspars Ikstens (futbols), Rihards Cimermanis (hokejs) u. c.

Populārākais sporta veids: futbols.

Atšķirīgais: jaunākais un modernākais sporta centrs Zemgales reģionā.

Lepnums: šeit regulāri notiek pilsētas, Latvijas un Eiropas līmeņa notikumi sportā, kurus kuplā skaitā apmeklē jelgavnieki un pilsētas viesi. Tāpat tiek rīkoti dažādi kultūras pasākumi – pilsētas svētki, koncerti, televīzijas šovi, izstādes, korporatīvās balles u. c. Multifunkcionāls centrs spēj ātri pielāgoties dažādu pasākumu nodrošināšanai.

OC dienā apmeklē: ap 700 cilvēku.

Gada lielākais pasākums: VIII Latvijas Jaunatnes olimpiāde (5.–7. jūlijs). Kopumā Latvijas Jaunatnes olimpiādē piedalīsies ap 3000 jauno sportistu no visas Latvijas.

Teksts: Kate Beresņeva, foto: publicitātes materiāli.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Saistītie raksti

Nākamais raksts:

Jūtūbere Eņģeļmeitene: Īstie draugi un domubiedri vienmēr atrod viens otru

Skaties tālāk, lai uzzinātu vairāk