Dalīties „Paldies, kapteini!“

Paldies, kapteini!

Visam reiz pienāk gals. Šonedēļ Latvijas futbola izlasē noslēdzās tās kapteiņa Kaspara Gorkša ēra, kurš pirmdien paziņoja par karjeras beigām valstsvienībā. Nu komandai ir jāmeklē jauns kapteinis, bet Gorkšs, visticamāk, no futbola nekur nepazudīs.

Gorkšs Latvijas izlasē debitēja pret eksotisku komandu – 2005.gada decembrī pret Taizmes futbola valstsvienību. Bet ar laiku viņš kļuva par vienības neatņemamu sastāvdaļu, cementējot tās aizsardzību un 2010.gadā no pussarga Vitālija Astafjeva izpelnoties kapteiņa apsēju. Gorkšs bija līderis gan laukumā, gan ģērbtuvē. Lai arī pēdējos gados viņa sniegums vairs nebija tik augstvērtīgs kā tolaik, kad viņš vēl spēlēja Anglijā, Kaspars izlasē kopumā aizvadīja 89 spēles un guva piecus vārtus. Savukārt noslēdzošo maču valstsvienībā viņš nospēlēja 2017.gada 7.oktobrī izbraukumā pret Fēru salu izlasi, kur nopelnīja dzelteno kartīti un sakrāto brīdinājumu dēļ nevarēja piedalīties Rīgā notikušajā Pasaules kausa kvalifikācijas noslēdzošajā cīņā pret Andoru.

“Spēlēt savas valsts izlasē bija mans lielākais bērnības sapnis. Tagad tas ir mans lielākais karjeras sasniegums. Katra diena izlasē bija īpaša,” saka Gorkšs. “Savulaik teicu, ka, pieliekot punktu spēlēšanai Latvijas izlasē, es atstāšu tajā daļu savas sirds. Pēc ilgām un smagām pārdomām, sarežģītām un emociju pilnām sarunām ar saviem bērniem un sev tuviem cilvēkiem esmu nolēmis, ka ir pienācis laiks pielikt punktu savai spēlētāja karjerai Latvijas izlasē. Šis nav impulsīvs lēmums, bet gan radies ilgu un grūtu pārdomu rezultātā.”

Kopā ar Latvijas izlasi Gorkšs trīs reizes (2008., 2014. un 2016.gadā) triumfēja Baltijas kausa izcīņā. 2009. un 2010.gadā viņš tika atzīts par labāko futbolistu valstī. Savukārt 2012.gadā aizsargs piepildīja vienu no saviem karjeras sapņiem un “Reading” komandas rindās debitēja Anglijas premjerlīgā, kļūstot par piekto un pagaidām pēdējo Latvijas futbolistu, kurš spēlējis šajā čempionātā.

Visticamāk, 35 gadus vecā Gorkša aiziešana no izlases nozīmē arī viņa profesionālās karjeras beigas. Šo sezonu viņš pavadīja “SynotTip” Latvijas futbola virslīgas komandā “Riga”. Sezona kopumā vienībai bija neveiksmīga, jo tā par spīti ambīcijām tā arī reāli neiesaistījās cīņā par Latvijas zeltu, kas otro gadu pēc kārtas negaidīti nonāca Jūrmalas “Spartaks” rīcībā. Arī Gorkša sniegums nebija tuvu savulaik redzētajam, turklāt pats futbolists nenoliedz, ka nākotnē vēlas iesaistīties valsts futbola dzīves pilnveidošanā. Pavasarī viņš būs viens no kandidātiem uz Latvijas Futbola federācijas (LFF) prezidenta amata kandidātiem.

“Es aizeju no laukuma, bet neaizeju no futbola. Es aizeju, lai nāktu atpakaļ citā kapacitātē. Esmu gatavs ziedot sev visdārgāko, lai spētu dod Latvijas futbolam vēl vairāk ilgtermiņā. Futbols ir mana dzīve. Man bija tas gods būt kapteinim futbola laukumā. Tagad ir pienācis laiks novirzīt savu enerģiju, lai Latvijas futbolam palīdzētu sasniegt tos mērķus, kurus man neizdevās īstenot savas profesionālās karjeras laikā,” uzsvēra Gorkšs.

Nu jau bijušais Latvijas izlases kapteinis ilgāku laiku apgūst zināšanas, lai būtu veiksmīgs futbola administrācijā.

Latvijas futbola valstsvienība savu nākamo spēli aizvadīs 13.novembrī izbraukumā pret Kosovas izlasi. Šajā mačā komandai būs jauns kapteinis un tas, visticamāk, būs ilggadējais vienības pamatvārtsargs Andris Vaņins.

Foto: Latvijas Futbola federācija

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Saistītie raksti

Prasmju jauda

Coerver Coaching ir futbola tehniskās apmācības programma jaunajiem futbolistiem, kas īpaši piemērota bērniem vecumā no 4 līdz 16 gadiem. Šī metode ir…

11 vilki dosies kaujā!

No 1. marta Latvijas futbola valstvienībai ir jauns galvenais treneris – pieredzējušais slovēņu speciālists Slaviša Stojanovičs. Kāds būs viņa skatījums…

Nākamais raksts:

12 sabiedrotie, kas sasildīs tevi aukstajā laikā

Skaties tālāk, lai uzzinātu vairāk