Dalīties „Paziņos skrējiensoļojuma Rīga-Valmiera saziedotos līdzekļus jaunietes Lāsmas Zukures ārstēšanai“

Paziņos skrējiensoļojuma Rīga-Valmiera saziedotos līdzekļus jaunietes Lāsmas Zukures ārstēšanai

Lāsma Zukure slimo ar bērnu cerebrālo trieku un spastisko tetraparēzi. Burtnieku novadā dzīvojošā jauniete nevar nostāvēt bez pieturēšanās un pārvietoties bez staiguļa palīdzības, tāpēc viņas lielais sapnis ir staigāt bez palīgierīcēm.

2017.gada 1.aprīlī tika aizvadīts skrējiensoļojums Rīga-Valmiera, kura dalībnieki un brīvprātīgie 107 kilometru sacensību laikā vāca līdzekļus, lai Lāsma varētu vārda tiešā nozīmē “iziet” ārstniecības kursu uz gaitas robota rehabilitācijas centrā Poga.

Četru nedēļu rehabilitācijas kurss maksā 2625 eiro. Latvijas Vieglatlētikas savienības jaunievēlētā prezidente Ineta Radeviča un Ziedot.lv vadītāja Rūta Dimanta skrējiensoļojuma Rīga-Valmiera preses konferencē paziņos, vai skrējējiem ir izdevies iepriecināt savu sacensību sargeņģeli Lāsmu, kura bija visu dalībnieku iedvesmotāja.

Pirms skrējiena apkopotā informācija liecināja, ka šim mērķim saziedoti 1515 eiro, taču īpašā ziedojumu kastīte trasē atradās 19 stundas un Lāsma netika piemirsta ne mirkli. Vairāki skrējēji pēc finiša atzina, ka domas par finišā gaidošo sacensību iedvesmotāju motivējušas kustēties visus 107 kilometrus.

Iepriekš ultrataka.lv vēstīja par jaunu sieviešu rekordu 107 kilometru garajā distancē, par kuru parūpējās lietuviete Viktorija Tomaseviciene, Sīmaņa baznīcas Kliņķi sasniedzot 10 stundās, 31 minūtē un 7 sekundēs. Ātrākā Latvijas pārstāve Antra Lukševica (11:27:09) vēl 30 kilometrus pirms finiša ieņēma ceturto vietu, taču sarkano paklāju Valmierā sasniedza otrajā pozīcijā. Tikmēr Elīna Krūkle (11:37:15) bija ne tikai ātrākā valmieriete, bet kļuva par pirmo sievieti visā sacensību vēsturē, kas finišē ceturto reizi.

Vīriešu konkurencē triumfēja komandas “VSK Noskrien Rieksti” pārstāvis Didzis Glušņevs, trasē pavadot 8 stundas, 27 minūtes un 32 sekundes, tuvāko konkurentu Pēteri Grīviņu (8:32:11) apsteidzot par nepilnām piecām minūtēm, kaut pirmspēdējā kontrolpunktā abi pie brīvprātīgo klātā galda atradās līdzās. Ātrākā valmierieša godu izcīnīja Ritvars Kalniņš (9:45:36), par stundu atpaliekot no kaimiņnovada Kocēnu pārstāvja Dmitrija Ničipora (8:45:58).

No pusnaktī pie Brīvības pieminekļa startējušajiem 128 dalībniekiem finišu sasniedza 96 ultrasoļotāji. No 30 dāmām 107 kilometrus 1.aprīlī pieveica 19 daiļā dzimuma pārstāves. Jāpiebilst, ka astoto reizi finišu sasniedza teju 74 gadus vecais trases rekordists Georgs Jermolajevs, kura 1992.gada iespētais rezultāts – 8 stundas, 1 minūte un 38 sekundes nav pārspēts 25 gadus. Sacensības apkalpoja vairāk nekā 60 brīvprātīgo.

Sacensības atbalsta Valmieras pilsētas dome, Ziedot.lv, Latvijas Universitāte, “Gjensidige”, “Sportland”, “Lexus”, “Liepkalni”, “Dobeles dzirnavnieks”, “Smiltenes piens”, “Cido”, “Valmiermuiža”, “Mangaļi”, “Coca-Cola”, “Mapon”, “Samsung”, “Eži”, “Sajūtu parks”, “Valmieras teātris”, “Sporta laboratorija”, un citi skrējēju draugi.

Skrējiensoļojums Rīga-Valmiera tika atjaunots 2014.gadā pēc 21 gadu pārtraukuma un pēdējo četru gadu laikā ikreiz tajā bijuši citi uzvarētāji, kas apliecina ultramaratonu neprognozējamību. Sākotnējiskrējiens notika trešās atmodas laikā no 1989.gada līdz 1993.gadam.

Leģenda vēsta, ka tas tapa kā divu vīru derības, par ko vairāk skrējiena preses konferencē pastāstīs viens no sacensību idejas autoriem Jānis Motivāns.

Skrējiensoļojuma Rīga-Valmiera preses konferencē būs iespēja uzdot jautājumus gan sacensību sargeņģelim Lāsmai Zukurei, gan uzvarētājiem, gan brīvprātīgajiem, gan dāsnākajiem ziedotājiem.

Ielūdzam arī preses pārstāvjus uz Ziedot.lv un skrējiensoļojuma Rīga-Valmiera preses konferenci ceturtdien, 6.aprīlī plkst.18:00 rehabilitācijas centrā “Poga”, Rīgā, Indrānu ielā 13.

Vairāk informācijas Ziedot.lv un ultrataka.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Saistītie raksti

Nākamais raksts:

7 lietas, ko man iemācīja kalni

Skaties tālāk, lai uzzinātu vairāk