Dalīties „Piecas aktivitātes, kas šajā ziemā jāizmēģina“

Piecas aktivitātes, kas šajā ziemā jāizmēģina

Beidzot ziema mūs ir aplaimojusi ar sev raksturīgiem laikapstākļiem, jo beidzot mugurā jāvelk ne tikai biezākas jakas, bet arī siltas cepures un cimdi! Tiesa, brangāks sniegs vēl nedaudz jāpagaida, bet tā nav problēma mūsu slēpošanas un snovošanas vietās, kur tas jau ir uzbērts.  Līdz ar to Sportland Magazine ķeras vērsim pie ragiem un saviem lasītājiem piedāvā 5 aktivitātes, kas šoziem jāizmēģina!

Snovo Ozolkalnā!

Slēpošanas un atpūtas parks “Ozolkalns” atrodas Cēsīs – 95 kilometrus no Rīgas, bet savu šīs sezonas darbu tas uzsāka janvāra vidū, izmantojot aukstās dienas un saražojot nepieciešamo sniegu. Ozolkalnā kalnu slēpošanas un snovborda piekritējiem ir pieejamas piecas dažādas sarežģītības trases, no kurām garākās sasniedz pat 500 metrus. Tik garu trašu nav nekur citur Latvijā, turklāt šajā parkā tiešām ir sajūta kā kalnos! Ja arī tev pašam nav savs dēlis vai slēpes, tu to varēsi noīrēt turpat parkā – vienas dienas cena pieaugušajiem snovborda vai slēpošanas pilnam komplektam ir vien 17 eiro, bet pacēlēja cena visai dienai kādā no nedēļas nogales dienām – 20 eiro, bet darba dienās ir lētāk. Skolēnu un studentu grupām darba dienās ir īpašas atlaides.

Slēpo Smeceres silā!

Vēl viena ainaviska vieta, kur ļauties ziemas priekiem, ir sporta un atpūtas centrs “Smeceres sils”, kas atrodas Madonas novada Lazdonā. Tā ir īsta distanču slēpošanas paradīze, kas darbojas arī laikā, kad sniega ir mazāk vai tā nav vispār! Tādā gadījumā tik un tā ir iespēja slēpot pa divus kilometrus garu trasi, kas ir noklāta ar sapūstu sniegu, bet sniegotu laikapstākļu gadījumā var doties meža trasēs, kas jau ir krietni garākas. Nesen orientēšanās sacensībās vienas trases garums sasniedza pat 40 kilometru.

Arī cenas ir ļoti draudzīgas – pieaugušajiem 2 eiro, kamēr bērniem un pensionāriem 1 eiro. Tāpat iespējams sev pagādāt sezonas abonementu, kas pieaugušajiem būs 15 eiro, bet bērniem un pensionāriem – 10 eiro. Šī sezona Smeceres silam sākās jau decembra sākumā un vajadzētu ilgt līdz pat aprīlim. Loģiski, ka šajā vietā iespējama arī slēju noma, kas par vienu dienu nesasniedz pat 10 eiro.

Publiskās slidotavas

Arī slidošana vienmēr bijusi viena no populārākajām aktivitātēm, kad iestājas kārtīgāka ziema. Turpinoties šādiem laikapstākļiem, drīz ar slidošanu varēs nodarboties arī uz upēm un ezeriem, bet tagad pieejamas ir publiskās slidotavas. Īsti pirms Ziemassvētkiem darbu uzsāka slidotava pie Kongresa nama, kas rīdziniekiem kļuvusi par iecienītu brīvā laika pavadīšanas veidu. Tā ir bezmaksas, taču, ja nav savas slidas, tās par pāris eiro turpat var iznomāt.

Savukārt janvāra vidū durvis vēra arī slidotava Grīziņkalna parkā, turklāt ir slidotavas arī sporta centros “Sarkandaugava” un “Ķengarags”, kā arī Uzvaras parkā. Kā ierasts, slidot var arī “Lido” atpūtas centrā.

Nošļūc ar lāpstu!

Jau kopš 2012.gada Siguldas bobsleja un kamaniņu trasē tiek darīts kaut kas pavisam ekstremāls – šļūkšana pa reni ar lāpstu! Pašreizējā sezona vairākos posmos ilgs līdz pat marta sākumam, un katrs sevi izaicināt gribošais var reģistrēties posmam interneta vietnē Showelrace.lv. Turklāt dalībniekiem iespējas tikt arī pie balvām. Dalības maksa vienam posmam ir 30 eiro. Šī noteikti ir viena no populārākajām sportiskajām aktivitātēm ziemas periodā.

 

Saģērbies silti un dodies pārgājienā

Lai arī šobrīd iestājusies pamatīgāka ziema, šis var būt arī lielisks laiks pārgājienu veikšanai, jo daba sevi parāda jaunā veidolā. Vajag tikai silti saģērbties, ieliet termosā ko siltu un mesties svaigā gaisā! Izejiet pastaigā, piemēram, pa Līgatnes dabas takām, gar Amatas upi vai Gaujas ieteku jūrā, jas ziemā ir īpaši skaista vieta. Tomēr, ja daudz kas Latvijā jau izstaigāts, varat atklāt ko mazāk tradicionālu, piemēram, Kazu gravu pie Priekuļiem vai Saulrieta taku, kas sākas Saulkrastos. Noteikti dodaties tur, kad saulriets nav tālu, jo pavērsies brīnīšķīgs skats uz Vidzemes jūrmalas piekrasti. Lieliska vieta ziemīgām pastaigām ir Pokaiņu mežs vai mazāk zināmā Vedzes dabas taka, kas ir mazliet mežonīgāka un atrodas Mazozolu pagastā.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Saistītie raksti

LATVIJAS SKELETONA NĀKOTNE

Vai un kāda aug skeletona jaunā paaudze Latvijā, stāsta Bobsleja un skeletona federācijas ģenerālsekretārs Zintis Ekmanis. Jau desmit gadu sporta…

Nākamais raksts:

NIKE TRAINING CLUB IZAICINĀJUMS 01.02. – 09.03.2018.

Skaties tālāk, lai uzzinātu vairāk