Dalīties „POPULĀRĀKĀS TRENIŅU PROGRAMMAS 2016. GADĀ“

POPULĀRĀKĀS TRENIŅU PROGRAMMAS 2016. GADĀ

Aizvadot 2016. gadu, apskatīsim treniņu programmas, kas pagājušajā gadā iemantojušas augstu popularitāti sportot gribētāju vidū. Treniņu sistēmas piedāvā aktivitātes dažādām gaumēm, sākot no mierīgiem, statiskiem vingrojumu kompleksiem līdz pat dejošanai, kas kārtīgi paaugstina sirdsdarbību un stimulē ķermeņa izturību.

KONKURSS IR NOSLĒDZIES!!!

Apsveicam konkursa uzvarētāju Zani Šilinsku, kura iegūst divas bezmaksas dalības pasākumā lielākajā fitnesa pasākumā Latvijā NTC DAY!

1. HIIT (High-Intensity Interval Training) jeb augstas intensitātes intervālu treniņš savu popularitāti saglabājis jau vairākus gadus. Tas sevī slēpj spēju saīsināt treniņu, tajā pašā laikā nemazinot tā efektivitāti. Izpildot intensīvos vingrinājumus ir jādod 100% atdeve, lai kardiovaskulārā sistēma tiktu attiecīgi aktivizēta un tonizēta. Ņemot vērā, ka vingrinājumi treniņa laikā ir dinamiskām kustībām pilni, prātam ir nepieciešama pilnīga fokusēšanās uz notiekošo, neļaujot ķermenim atslābt. Neuztraucies, starp intervāliem paredzētas arī īsas ūdens pauzes, kurās var atvilkt elpu. HIIT treniņu aktualitāte nemainās salīdzinoši īsā treniņu laika dēļ, kā arī spējas to darīt ne tikai sporta zālē, bet arī mājās vai jebkurā sev vēlamā vietā. Sporta zāles nereti piedāvā arī grupu nodarbības HIIT treniņa stilā – Tabata. Galvenie plusi HIIT treniņam: 1. uzlabo vielmaiņu un fizisko stāvokli; 2. ātrs un efektīgs.
2. Nike+ Training Club ir fitnesa kopiena, kas izveidojusi treniņu programmas visām sagatavotības pakāpēm, sākot no iesācēja līdz pat fitnesa guru. Vingrojumus iespējams atrast mobilajā aplikācijā, ko ērti pārvaldīt, izvēloties nodarbināmās muskuļu grupas, ekipējumu (ar vai bez), kā arī konkrēto vingrojumu kompleksu. Tiek piedāvāti arī īsi video materiāli, kas kalpo kā pamācības pareizai vingrojumu izpildei. NTC aplikācija ir viena no populārākajām fitnesa lietotnēm mobilajos telefonos. Pateicoties NTC ir radīts sporta pasākums Nike Training Day, kurā fitnesam tiks veltīta vesela diena. 2017. gadā tā norisināsies 11. februārī Arēnā Rīga – ārzemju treneru pavadībā dalībniekiem būs iespējams pārbaudīt savas fiziskās spējas vairāku stundu garumā un izbaudīt sportisko piedzīvojumu kopā.

3. Pilates. Šo fizisko vingrinājumu sistēmu radīja vācietis Dž. Pilatess, kurš pats bērnībā bija vājš, slimīgs bērns, gadu gaitā ar sporta palīdzību radot savu ķermeni pilnīgi no jauna. Vingrinājumi notiek lēnās, kontrolētās kustībās, atsevišķi izolējot konkrētu ķermeņa muskuli. Kustību izpildes procesā muskuļi savu spēku izpauž koncentriskā, eksentriskā un izometriskā režīmā. Pilates maksimāli samazina iespēju gūt traumas, šos vingrinājumus izpildot, tiek sekmēti atjaunošanās procesi.
4. CrossFit tika dibināts 2000. gadā un tā galvenā mītne ir Santa Krūza, Kalifornija. Kopš tā brīža pasaulē atvērtas vairāk kā 10 tūkstoši CrossFit sporta zāļu visā pasaulē. CrossFit treniņi apvieno kardiotreniņu, svarcelšanu un vingrošanu. Katrs treniņš satura ziņā atšķiras, neļaujot iestāties rutīnai. Šāda pieeja liek ķermenim katru reizi “pieslēgt” citas muskuļu grupas vai pielāgoties jaunai kustībai. CrossFit treniņos slodze tiek individuāli piemērota katram, lai arī visbiežāk nodarbībā piedalās vairāki dalībnieki reizē. Oriģinālajā izpratnē katram uzdevumam tiek noteikts konkrēts izpildes laiks, pēc kura dalībnieki mainās bāzēm un trenera uzraudzībā turpina nākamo uzdevumu.
5. bodyArt koncepcija ietver sevī dažādas treniņu programmas, kas padara šo vingrošanas sistēmu unikālu. Programmas sadalās divos virzienos – spēka un enerģētikas (stiepšanās, atbrīvošanās, plūstošu kustību komplekss). bodyArt spēka treniņi ir balstīti uz 5 Ķīnas tradicionālās medicīnas elementiem. Cilvēks tiek trenēts kā vienots ķermeņa, prāta un dvēseles kopums. Visi vingrinājumi ir izveidoti, lai apvienotu spēku, lokanību un līdzsvaru. Tie pozitīvi ietekmē stabilitāti, koordināciju, pašsajūtu un stāju. Ar šo treniņu palīdzību lieliski iespējams pasargāt sevi arī no muguras sāpēm, novērst tās un samazināt stresu. bodyArt enerģētikas treniņa fokuss ir plūstošas kustības, ķermeņa muskulatūras stiepšana un relaksācija, kā rezultātā locītavas kļūst mobilākas, tiek sekmēti atjaunošanās procesi. Šogad bodyArt treniņu programmas pamatlicēju Robertu Šteinbaheru būs iespēja arī skatīt vaigā – viņš vadīs treniņus iekš Nike Training Day.

6. Funkcionālais treniņš – treniņa laikā tiek nodarbināta vairāk kā viena muskuļu grupa, tā specifika nosaka vingrinājumus, kas palīdz uzlabot spēku, līdzsvaru, koordināciju un vispārējo fizisko sagatavotību. Vingrinājumi radīti, lai trenētu ķermeni kādai konkrētai funkcijai. Šo treniņu rezultātā tiek uzlabots ķermeņa fiziskais stāvoklis, lai veiktu dažādas darbības, piemēram, nodarboties ar svaru celšanu vai kādu konkrētu sporta veidu.
7. Ķermeņa svara treniņš – interese par treniņiem, kas iekļauj tikai ķermeņa svaru ir aktualizējusies, pateicoties tam, ka šos treniņus var veikt jebkurā sevis izvēlētā vietā bez papildus ekipējuma. Ķermeņa svara treniņš ir lieliski piemērots iesācējiem, kā arī ir saudzīgs sportot gribētāju maciņam. Šī treniņu programma nav inovācija – ar to cilvēks saskaras jau kopš dzimšanas, par piemēru minot, bērna centienus piecelties un nostāvēt. Papildus pietupieniem un citiem vingrojumiem ir iespējams pievienot arī piekares trenažieri (piemēram, TRX), kas atklāj veselu pasauli radošiem ķermeņa svara vingrojumiem.

nike-training-day-www-janboart-73
8. Zumba – Kolumbiešu deju fitnesa programma, kas lielākoties balstīta uz rezultātiem ķermeņa svara zaudēšanā. Tā ietver aerobikas un deju pamatsoļu apvienojumu, ko izpilda enerģiskas mūzikas pavadījumā. Dejojot tiek sadedzinātas liekās kalorijas, uzlabota asinsrite, garastāvoklis un ar pietupienu vingrinājumu palīdzību, kas iekļauti starp deju soļiem, stiprināta kāju un sēžas muskulatūra. Atskaņotās dziesmas pēc konkrēta perioda tiek atkārtotas, tādēļ dalībniekiem ir iespēja iegaumēt ritmus un dejot līdzi ar pilnu atdevi. Zumbas nodarbības piedāvā ne tikai deju studijās, bet arī sporta klubos.

 

Autors: Indra Stikute

Komentāri

 1. Viktorija

  BodyArt pamatlicējs Roberts Šteinbahers būs sastopams Latvijā pasākumā Nike Training Day 11.februārī.

 2. Laura

  Nike Training Day viens no viesiem – Roberts Šteinbahers.

 3. Robertu Steinbahenu varesim redzet Arena Riga 11februari 2017g. Riga, sporta pasakuma Naike Traning Day. Robert Steinbaher vadis Body Art treninus.

 4. Anete

  Sporta pasākumā Nike Training Day, kas norisināsies šogad 11. februārī Arēnā Rīga

 5. Līva

  Šogad BodyArt treniņu programmas pamatlicēju Robertu Šteinbaheru būs iespēja satikt Nike Training Day, 11. februārī, Arēnā Rīga.

 6. Anete Alksne

  Nike Training Day un manas dzimšanas dienas ietvaros, 11.02. Arēnā Rīga. 🙂 🙂 🙂

 7. Agnese

  Nike Training Day @ Arēna Rīga (11.02.2017)

 8. Evelīna

  Robertu Šteinbaheru varēs redzēt pasākumā Nike training day! Arēnā Rīga, 11.02.

 9. Baiba

  11/02/2017 vinš būs sastopams Arēnā Rīga, pasākumā Nike Training Day!

 10. Tīna

  Robertu Šteinbaheru varēs sastapt pasākuma Nike Training Day ietvaros. (2017.gada 11.februārī, Arēnā Rīga)

 11. Inga

  Nike Training Day, 11. februārī, Arēnā Rīga.

 12. Zigmunds

  Nike Training Day, 11. februārī, Arēnā Rīga.

 13. Katrīna

  Nike Training Day, 11. februārī, Arēnā Rīga.

 14. Austra

  BodyArt pamatlicējs Roberts Šteinbahers būs sastopams Latvijā pasākumā Nike Training Day 11.februārī.

 15. Zaiga

  BodyArt treneri Robertu Šteimbaheru būs iespēja sastapt lielākā šā gada fitness pasākumā – Nike training day, kas norisināsies Arēnā Rīga, 11.02.2017

 16. Annija

  Nike Training Day Arēnā Rīga

 17. Jolanta

  NTC 2017

 18. Madara

  BodyArt pamatlicējs Roberts Šteinbahers būs sastopams Latvijā pasākumā Nike Training Day, 2017.gada 11.februārī, Arēnā Rīga.

 19. Kristiāna Zommere

  Šogad BodyArt treniņu programmas pamatlicēju Robertu Šteinbaheru būs iespēja satikt Nike Training Day, 11. februārī, Arēnā Rīga.

 20. Solvita Zommere

  Šogad BodyArt treniņu programmas pamatlicēju Robertu Šteinbaheru būs iespēja satikt Nike Training Day, 11. februārī, Arēnā Rīga.

 21. Katrīne Zommere

  Šogad BodyArt treniņu programmas pamatlicēju Robertu Šteinbaheru būs iespēja satikt Nike Training Day, 11. februārī, Arēnā Rīga.

 22. Zane

  Nike Training Day Arēnā Rīga 11.02

 23. Romāns Deņisenko

  Nike Training Day.
  11.02.2017.
  Arēnā Rīga.

 24. Olesja

  Nike Training Day.
  11.02.2017.
  Arēnā Rīga.

 25. Marta

  Body Art pamatlicējs Roberts Šteinbahers būs sasniedzams iekš šā gada Nike Training Day kuras norise tiek plānota 11.februārī!

 26. Ligita

  Body Art pamatlicēju Robertu Šteinbaheru varēs redzēt pasākumā Nike training day! Arēnā Rīga, 11.02.

 27. Larisa

  Body Art pamatlicēju Robertu Šteinbaheru varēs redzēt pasākumā Nike training day! Arēnā Rīga, 11.02.

 28. Agnese

  Robertu steinbaheru vares satikt pasakumaa Nike training day.Arenaa Riga 11.02.2017

 29. Santa

  Būs sastopams NTC Day 2017 ietvaros.
  11. Februārī Arēnā Rīga

 30. Eva

  Nike Training Day, 11. februārī,norises vieta-Arēnā Rīga.

 31. Santa

  Nike training day 2017
  11.februāris
  Arēna Rīga

 32. Mikalajs

  Body Art pamatlicēju Robertu Šteinbaheru varēs redzēt pasākumā Nike training day! Arēnā Rīga, 11.02.

 33. Ole

  Body Art pamatlicēju Robertu Šteinbaheru varēs redzēt pasākumā Nike training day! Arēnā Rīga, 11.02.

 34. Gunita

  BodyArt pamatlicējs Roberts Šteinbahers Latvijā būs 11.februārī Nike Training Day Arēnā Rīga.

 35. Inga

  BodyArt treneri Robertu Šteimbaheru būs iespēja sastapt lielākā šā gada fitness pasākumā – Nike training day. Pasākums norisināsies Arēnā Rīga, 11.02.2017

 36. Antons

  Roberts Šteinbahers būs sastopams Latvijā Arēna Rīgā pasākumā Nike Training Day 11.februārī

 37. Zane

  Viņš būs sastopams Nike Training Day, Arena Riga, 11.02.2017.

 38. Loreta

  Bodyart treniņu programmas pamatlicējs Roberts Šteinbahers būs sastopams Latvijas lielākajā fitnesa pasākumā Nike Training Day, februārī, Arēnā Rīga.

 39. Marika

  BodyArt pamatlicējs Roberts Šteinbahers būs sastopams Latvijā pasākumā Nike Training Day, 2017.gada 11.februārī, Arēnā Rīga.

 40. Marina

  Nike Training Day 11.02.2017.

 41. Ligita

  Pasākumā-
  Gada fitnesa notikums Latvijā
  NTC Day
  2017. 11.02. arēnā Rīga
  (Vairāk info : niketrainingday.lv)

 42. Svetlana M.

  Nike Training Day.
  11.02.2017.
  Arēnā Rīga.

 43. Līga

  Roberts Šteinbahers būs Nike Training Day pasākumā 2017.gada 11.februārī, Arēnā Rīga

 44. Nauris Dzenis

  Šogad viņš būs redzams Nike training day 11.februārī Arēnā Rīga.

 45. Tatjana Krēziņa

  Nike Training Day, Rīgā, 11. Februārī

 46. Māris Belovs

  Nike training day Arēnā Rīgā

 47. Zanda

  Body Art pamatlicējs Roberts Šteinbahers Latvijā būs sastopams Nike Training Day pasākuma ietvaros.

 48. Terēza

  Roberts Šteinbahers būs sastopams sporta pasākumā Nike Training Day, kas norisināsies šogad 11. februārī Arēnā Rīga

 49. Alise

  Roberts Šteinbahers vadīs treniņus iekš Nike Training Day.

 50. iveta

  Robertu Šteinbaheru būs iespēja arī skatīt vaigā – viņš vadīs treniņus iekš Nike Training Day.

 51. Krista Rence

  Robertu Šteinbaheru būs iespējams sastapt šī gada 11.februārī Arēnā Rīga lielākajā gada fitnesa pasākumā Nike Training Day

 52. Daiga

  R.Šteinbahers būs redzams Nike training day 11.februārī Arēnā Rīga.

 53. Anita

  Body Art pamatlicējs Roberts Šteinbahers Latvijā būs sastopams Nike Training Day pasākuma ietvaros 2017. gada 11.februārī Arēnā Rīga.

 54. Everita

  Roberts Šteinbahers Latvijā būs sastopams Nike Training Day pasākuma ietvaros, 11.februārī, Arēnā Rīga.

 55. Alise

  Arena Riga 11februari 2017g. Riga, sporta pasakuma Naike Traning Day.

 56. Laura Slavinska

  BodyArt treniņu programmas pamatlicēju Robertu Šteinbaheru būs iespēja satikt Nike Training Day, kur viņš vadīs treniņus.

 57. Edgars Policāns

  Nike Training Day, kas notiks Arēna Rīga 11.02.17

 58. Anete

  Nike training day, 2017. gada 11.februārī Arēnā Rīga

 59. Ance

  Šogad, BodyArt treniņu programmas pamatlicēju, Robertu Šteinbaheru būs iespēja satikt Nike Training Day, 11. februārī, Arēnā Rīga.

 60. Renāte

  BodyArt pamatlicējs Roberts Šteinbahers būs sastopams Latvijā pasākumā Nike Training Day 11.februārī.

 61. Irina

  Atbilde: Nike Training Day Rīgā 11.02.2017

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Saistītie raksti

Nākamais raksts:

Nedēļa sporta vēsturē ar pirmo tīklu futbola vārtiem, pēdējo gladiatoru cīņu Romā un ceturto uzvaru Ņujorkas maratonā

Skaties tālāk, lai uzzinātu vairāk