Dalīties „PREMJERLĪGA – KATRA FUTBOLISTA SAPNIS“

PREMJERLĪGA – KATRA FUTBOLISTA SAPNIS

Premjerlīga (Premier League) ir Anglijas spēcīgākā futbola līga, kurā sacenšas 20 komandas. Sezonā visas komandas izspēlē 38 spēles, katra tiekoties ar savu pretinieku divas reizes – savā un pretinieka laukumā.

Šī līga tiek uzskatīta par pasaulē spēcīgāko, kurā sapņo spēlēt ikviens futbolists. Šogad savu otro sezonu pasaules vienā no iekārojamākajām līgām turpinās arī Ragnars Klavans (Ragnar Klavan), kurš spēlē Liverpūles (Liverpool) komandas sastāvā.

Premjerlīga savu nosaukumu ieguva 1992. gadā (pirms tam tā tika dēvēta Premiership). Kopš tā laika līgā ir sacentušās 47 dažādas komandas, no kurām titulu ir izcīnījušas tikai sešas. Manchester United ir uzvaras laurus plūkusi 13 reizes, Chelsea – 5, Arsenal – 3, Machester City – 2 un Blackburn Rovers un Leicester City – 1 reizi. Premjerlīga ir atzīta par ienesīgāko futbola līgu pasaulē. Piemēram, 2004. – 2005. gada sezonā kopējie klubu ieņēmumi bija 1,3 miljardi sterliņu mārciņas. Pateicoties jaunajam pārraides tiesību līgumam, kopš 2007. – 2008. gada sezonas ieņēmumi ir pieauguši vēl vairāk.

Chelsea

Labākie vārtsargi

Sezonas beigās Premjerlīgas “Zelta buci” saņem sezonas labākais vārtsargs. Līdzīgu apbalvojumu saņem spēlētājs, kurš sezonas laikā pirmais sasniedz savus 10., 20. un 30. vārtus. Laika gaitā visvairāk vārtus ir guvis bijušais Blackburn Rovers un Newcastle United uzbrucējs Alans Šīrers (Alan Shearer). Bumbu vārtos viņš ir triecis veselas 260 reizes. Vienas spēles laikā viens spēlētājs ir spējis visvairāk iesist 5 vārtus. Šāds brīnumdarbs ir bijis pa spēkam tikai 5 spēlētājiem: Endijam Koulam (Andy Cole), Alanam Šīreram, Džermeinam Defo (Jermain Defoe), Dimitrijam Berbatovam (Dimitar Berbatov) un Serdžio Aguero (Sergio Agüero). 1000. vārtus pirmie 2005. – 2006. gada sezonā sasniedza Manchester United. Vārtu autors bija Krištianu Ronaldu (Cristiano Ronaldo). Vēlāk 1000 vārtu robežu ir pārsnieguši arī Arsenal, Chelsea un Liverpool.

Anglijas labākais klubs Nike paspārnē

Futbolistiem, protams, ir svarīgs arī kvalitatīvs aprīkojums. Jaunajā sezonā iepriekšējās sezonas trīs labākās komandas – titula uzvarētājs Chelsea, Tottenham Hotspur un Manchester City spēlē Nike apģērbā, kurā tiek izmantota inovatīvā Aeroswift tehnoloģija. Tā palīdz uzlabot apģērba gaisa caurlaidību, kā arī spēlētāja kustīgumu un ātrumu. Apģērbam ir pievienotas speciālas ventilācijas joslas, kas mazina tā pielipšanu ķermenim. Par 10% vieglāks audums, uzsūc par 20% labāk sviedrus un vienlaikus par 25% ātrāk izžūst, nekā iepriekšējais.

Tottenham Hotspur

Kā inovatīvu detaļu dizaineri ir krekliem pievienojuši modernu apaļīgu apkakli, uz kuras ir uzadīts kluba nosaukums. Nike futbolistu formastērpu radīšanā izmanto izturīgu un inovatīvu risinājumu. Vienam apģērba komplekta ražošanai tiek izmantots poliesters, kas ir izgatavots no 16 pārstrādātām plastmasas pudelēm. Kopš 2010. gada Nike ir pārstrādei novirzījusi vairāk nekā trīs miljardus plastmasas pudeļu. Šādi rīkojoties ir būtiski samazināta kaitīgā ietekme uz apkārtējo vidi, vienlaikus piedāvājot lieliskus un kvalitatīvus produktus.

Manchester City formastērpi

Kā tie izskatās?

Manchester City cenšas būt labākie visos līmeņos, tādēļ arī klubs sadarbojas ar Nike, lai gūtu panākumus. Spēlētāji valkā gaiši zilus kreklus un zeķes, kā arī baltus šortus.

Chelsea zilais mājas spēļu krekls ar baltajām detaļām minimālisma stilā izskatās patiesi mūsdienīgs, vienlaikus tajā ir saglabāta dziļi iesakņojusies kluba vēsture. Uz katra spēlētāja apkaklītes ir ieadīts balts CHELSEA uzraksts. Nespēlējot mājās, spēlētāji valkā baltu apģērbu ar maigi sudrabainu toni. Vienlaikus nav aizmirsta arī zilā krāsa, kas izpaužas sīkākos elementos – apaļajā apkaklītē, šortu ventilācijas joslās un NikeGrip zeķēs.

Jaunā, saliedētā, spēcīgā un talantīgā komanda Tottenham Hotspur cenšas radīt sev aizraujošu un uzvarām bagātu nākotni. Nike atbalsta šī ambiciozā un optimistiskā plāna īstenošanu. Komandas kreklus rotā vēsturiskais logotips vairoga formā, kas simbolizē atgriešanos. Komandas krekls spēlēm mājās ir klasiski baltā krāsā, bet viesos tiek spēlēts tumši zilos formastērpos. Uz apkakles ir uzadīts kluba identitāti simbolizējošais uzraksts SPURS.

Labāko formastērpu izvēli atradīsi Sportland Football veikalā, adrese: Asula 4c, Tallina. Apskati!

Komentāri

  1. Ēriks Ziemelis

    Bildē man city, bet pierakstits chelsea..labs 😀
    Un man ir jabrauc uz tallinas sportlandu, ja vajag futbola ekipejumu?

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Saistītie raksti

Nākamais raksts:

Edgars Gauračs: Sports iemāca nepadoties dažādās dzīves situācijās

Skaties tālāk, lai uzzinātu vairāk