Dalīties „Reperis REIKS ir atpakaļ“

Reperis REIKS ir atpakaļ

Reperis Reiks (īstajā vārdā – Arvis Reiks) sevi jau ir pierādījis uz Latvijas mūzikas skatuves gan kā solo izpildītājs, gan kopā ar grupu Olas. Pēdējos četrus gadus viņš klusēja, attīstot sevi profesionāli un uzkrājot pieredzi ASV. Pēc klusuma pauzes mūziķis ir atgriezies vēl jaudīgāks nekā iepriekš.

Olas uzsprāga

Grupa Olas, kura lielā mērā palīdzēja Reikam izlauzties uz Latvijas mūzikas skatuves, nākamgad svinēs jau desmit gadu. Pēc klusuma pauzes izdots jauns albums ar visai zīmīgu nosaukumu – Svarīgākais notikums Latvijas pop-hiphopā, kurš šobrīd Spotify Latvijas topā uzkāpis līdz pirmajai vietai. “Olas radās kā joks,” stāsta mūziķis. “Tas bija nereāli – mēs ar Žani sēdējām skolas ēdnīcā un smejoties izdomājām, ka uztaisīsim grupu Olas un uzstāsimies Arēnā Rīga. Ierakstījām dziesmu par hokejistu Zemgusu Girgensonu, un mūs pamanīja laikraksts The Washington Post un žurnāls GQ. Pateicoties šim notikumu kopumam, kļuvām Latvijas mērogā slaveni, mūs aicināja uz festivāliem un koncertiem.” Pēc pusgada grupa Olas tiešām jau uzstājās Arēnā Rīga. “Mums pat sapņos nerādījās, ka tas tiešām varētu notikt,” atceras reperis. “Pirms Olām es jau repoju un cilvēki rajonā mani zināja, bet Olas to pacēla nākamajā līmenī. Varētu teikt, ka Olas piepildīja manu jaunības sapni.”
Viena no Olu lipīgākajām dziesmām ir Daudz naudas. Tieši tā pavērusi durvis uz interesantiem pasākumiem. “Kad sāku iepazīties ar mūzikas industriju, mani pārsteidza, cik tā ir plaša. Mūs aicināja uzstāties pat bankas, kuru pasākumos dziedājām Daudz naudas, kas vienmēr sagādājusi lielu jautrību. Ļoti daudz cilvēku, kuriem tiešām ir nauda, šīs dziesmas dēļ mūs aicināja uzstāties gan uz jahtām, gan privātos pasākumos. Tas bija labs piedūriens,” nosmej mūziķis.

Es paklusēju četrus gadus

Atrodoties slavas zenītā, mūziķis sāka studēt kino producēšanu. Studiju un kovida laikā Reiks bija kluss. “Es paklusēju četrus gadus un sajutu, ka cilvēki mani sāk aizmirst, bet Latvijas mūzikā nav grūti atgriezties, ja vienreiz esi izsities. Nepārprotiet – es nesaku, ka tas ir ļoti viegli, bet mums ar Olām tas izdevās. Šo četru gadu laikā es turpināju rakstīt dziesmas – tās krājās un ir pienācis laiks tās laist pasaulē.” Šajos četros gados Reiks mācījās un pabeidzu universitāti. “Jau kopš bērnības mani ļoti interesē kino – mazs būdams skatījos daudz filmu un fanoju par Skorsēzi. Esmu arī mācījies aktiermeistarību pie Toma Liepājnieka – mani kino industrija uzrunā visās tās izpausmēs. Esmu filmējis reklāmas uzņēmumiem, neskaitāmus mūzikas video klipus, kā arī pirmizrādi piedzīvojusi mana īsfilma. Šovasar plānots lielāks projekts – seriāla filmēšana, kurā arī pats būšu viens no varoņiem,” atklāj mūziķis.

Mūzikā ielikt savu dzīvi

“Atceros, kad es sāku repot, es to darīju ļoti agresīvi. Esmu sapratis – laikā, kad ārēji biju ass, iekšēji biju jūtīgs – daudz jūtīgāks nekā šobrīd. Tagad esmu nobriedis un sakārtojis sevi, tāpēc mans ārējais tēls ir palicis mierīgāks.
Man ir svarīgi savu dziesmu tekstos ielikt patiesību, un es nevaru izpildīt to, kas nav sasaistāms ar manu dzīvi. Tad tas neskan tik patiesi, emocionāli un dziļi. Īstus stāstus cilvēki uztver spēcīgāk un klausās – vairāk.” Reiks piebilst, ka, uzmanīgi klausoties dziesmu tekstos, var daudz ko uzzināt par viņa dzīvi. “Arī savās filmās un topošajā seriālā vēlos ielikt daļu savas dzīves. Seriāls būs par grupu, kura negaidīti uzsprāgst slavas virpulī un dodas koncerttūrē, kurā notiek nereālākie piedzīvojumi.”

Sapnis par ASV

Pagājušajā gadā Reiks piecus mēnešus pavadīja ASV, kur studentu work&travel programmā strādāja par glābēju ūdens atrakciju parkā, kas atradās pie okeāna. “Šajā darbā es iemācījos glābt cilvēkus un darboties ekstrēmās situācijās. Ļoti spilgta pieredze bija reālajā dzīvē tiešām izglābt cilvēku no noslīkšanas.”
Paralēli darbam tika veidoti arī jauni kontakti un būvēti nākotnes plāni. “Šeit es iepazinos arī ar citiem mūziķiem. Īpašu draudzību izveidoju ar bundzinieku Sal Tommassello, kurš pēcāk atbrauca uz Rīgu un mēs kopā uzstājāmies – viņš spēlēja un es repoju, kas veidoja fantastisku enerģiju. Cilvēki, kontakti, paziņas un draugi – tas ir vērtīgākais, ko iegūt šādos ceļojumos.
Šovasar plānoju atkal lidot uz ASV, lai pabeigtu iesāktos mūzikas klipus. Es vēlos taisīt mūziku angliski, filmēt tur klipus un iekosties ASV mūzikas un kino industrijas pīrāgā,” atklāj Reiks. “Mani ļoti iedvesmoja Ņujorka, un gribas tur aizlidot vēlreiz, bet es nespēju sevi iedomāties pilnībā dzīvojam ASV. Es tur varētu strādāt un pelnīt naudu, bet dzīvot tomēr gribu Latvijā.”

Sports ir bijis vienmēr

“Kad ikdienā viss ir apnicis, es pieceļos agri no rīta un skrienu krosu vai eju uz sporta zāli – tas man palīdz justies daudz labāk un uzlādē ar enerģiju.” Sports Reiku ir pavadījis visu mūžu – bērnībā viņš spēlēja hokeju, pēcāk dejoja hiphop dejas un trenējās dažādus cīņas sportus. Tas atspoguļojas arī viņa apģērba izvēlē – priekšroka tiek dota ērtām drēbēm, kurās var brīvi kustēties. Šobrīd Reiks nešaubīgi izvēlas Jordan apavus, kuri ir ne tikai stilīgi, bet arī ļoti ērti. “Ja nedēļu nav sanācis sportot, es vairs nejūtos savā ādā. Sports, tāpat kā mūzika, vijas cauri visai manai dzīvei, un domāju, ka tā būs vienmēr. Lai varētu uzstāties un dziedāt, ir jābūt labā fiziskajā formā – es koncertos atdodu ļoti daudz enerģijas. Un – jo vairāk es dodu, jo vairāk saņemu pretim no klausītājiem. Man ļoti patīk tas, ko es daru, un liekas, ka cilvēki to jūt un atsaucas tam.”

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Saistītie raksti

Nākamais raksts:

Filmas "Air. Milzu lēciens" seanss

Skaties tālāk, lai uzzinātu vairāk