Dalīties „Rēzeknes pusmaratonā uzvar Kažemāka un Žolnerovičs“

Rēzeknes pusmaratonā uzvar Kažemāka un Žolnerovičs

 Kā jau pēdējos gadus  ierasts, aprīļa pirmā nedēļas nogale skrējējus ved cīņā ar Latgales pakalniem. Tā arī šajā nedēļas nogalē, 7. un 8. aprīlī Baltijā lielākais skriešanas seriāls Bigbank Skrien Latvija uz starta līnijas Rēzeknē pulcēja ap 4 tūkstošiem dalībnieku.

Pasākuma pirmajā dienā, piektdien, 7. aprīlī  sacensību centrā pie Latgales vēstniecības Gors notika bērnu skrējieni un Veselības distance, cilvēkiem ar īpašām vajadzībām. Tādā veidā Rēzekne tika noskaņota un sagatavota tai sportiskajai gaisotnei, kas pilnībā pārņēma pilsētu Rēzeknes pusmaratona kulminācijas dienā – 8. aprīlī.

Sestdienas rītā pirmie uz starta līnijas stājās Bērnu skrējiena vecākie dalībnieki, savukārt neilgi pēc viņiem, pulksten 10:30 divdesmit vienu kilometru garo skrējienu pa pilsētas reljefiem uzsāka sacensību garākās distances – pusmaratona – dalībnieki. Sieviešu konkurencē neuzvarama bija Anita Kažemāka (1:22:31), kura arī skriešanas seriāla iepriekšējā posmā Liepājas pusmaratonā pirmo vietu nebija gatava atdot konkurentēm. Otrs labākais pusmaratona rezultāts  Daigai Grickus (1:25:50), bet godalgoto trijnieku noslēdza lietuviete Jovita Poskute (1:28:08). Savukārt vīriešu konkurencē uzvara garo distanču izcilniekam Valērijam Žolnerovičam (1:05:53), kura dalība skrējienā konkurentiem bija neliels pārsteigums, taču pats V.Žolnerovičs atzina, ka sacensību kalendārs viņam jau rūpīgi saplānots un arī skrējiens Rēzeknē nav  bijis nejaušs. Šis viņam bijis pirmais starts pēc pašam neierasti ilga pārtraukuma, tāpēc arī lieli mērķi par vēlamo rezultātu neesot bijuši. Uzvarētājs atzinīgi vērtē jauno sistēmu, ka pusmaratona distance sadalīta trīs, nevis četros apļos, kā arī kopumā apmierināts ar savu sniegumu. Vaicājot par pauguraino trasi, Žolnerovičs atklāja, ka tā problēmas nesagādāja, jo pavisam nesen atgriezies no treniņnometnes kalnos. Nākošā reize, kad konkurentiem būs iespēja mēroties spēkiem ar Rēzeknes pusmaratona uzvarētāju būšot Ventspils Piedzīvojumu parka maratona ietvaros.

Aiz V.Žolneroviča otrais finišā atgriezās lietuvietis Valdas Dopolskas (1:07:54), bet  trešais – Latvijā vadošais pusmaratonists Jānis Višķers (1:08:05).

Kad sestdienas rīta lietu un vēju Rēzeknē bija nomainījuši saulaini un pavasarīgi laikapstākļi, uz starta līnijas pulksten 13:30 stājās piecu un desmit kilometru skrējiena dalībnieki. Divu apļu garajā 10 kilometru distancē par uzvarētaju kļuva Alberts Blajs (0:32:25), aiz sevis atstājot ogrēnieti Renāru Rozi (0:32:32), kuram par mazāk kā minūti piekāpās igaunis Roman Hvalõnski (0:33:23). Savukārt no sievietēm visātrāk distanci izdevās  Leldei Neimandei (0:38:17), Līgai Girgensonei (0:40:10) un Laurai Čaklei (0:41:03).

Taču Rēzeknes pusmaratona īsākās distances, piecu kilometru skrējiena uzvarētājs trasē pavadīja mazāk par 16 minūtēm – vīriešu konkurencē par pirmās vietas ieguvēju kļuva Jānis Razgalis (0:15:50), bet uz augstākā goda pjedestāla sieviešu konkurencē kāpa Karīna Helmane – Soročenkova (0:18:04). Karīnai šī sezona ir atriešanās skriešanas sacensību trasē, tāpēc, pārbaudot pašsajūtu īsākās distancēs, viņa apgalvo, ka būs jau būs ieskrējusies un nākošajās sacensībās startēs sev ierastajā 10 kilometru distancē. Viņa atzīst, ka skrējiens Rēzeknē bijis patīkams un saistās arī arī ar pozitīvām atmiņām – 2015. gadā K. Helmane – Soročenkova  tieši Rēzeknes pusmaratona ietvaros kļuva par Latvijas čempioni 10 km skrējienā šosejā. Vērtējot savu sniegumu, viņa atzīmē, ka šeit starts bijis veiksmīgāks kā pirms divām nedēļām Liepājā – izdevies noturēt iecerēto tempu un vēl palicis pietiekami daudz spēka kārtīgam pēdējo simts metru finiša spurtam.

Foto: Mareks Galinovskis

Nākošais, trešais Bigbank Skrien Latvija posms norisināsies 30. aprīlī Daugavpilī, kur pusmaratons tiek organizēts pirmo reizi un savus spēkus pusmaratona distance jau ir pieteicis arī Latvijas vadošais vidējo distanču skrējējs Dimitrijs Jurkēvičs. Arī tā galvenais organizators Gundars Upenieks bija devies uz Rēzekni baudīt Latgales īpašo auru un startēja piecu kilometru distancē. Viņam šis bija pirmais skrējiens šogad, tāpēc viegli neesot gājis, taču noslēdzies ar kolosālu finišu, kur, augstu paceltām rokām, finišējis kopā ar skriešanas seriāla valdes priekšsēdētāju Sandiju Pinkuli un viņa sievu.

Rēzeknes pusmaratona rezultāti, reģistrācija nākošajiem skrējieniem un aktuālā informācija – bigbankskrienlatvija.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Saistītie raksti

Nākamais raksts:

Iepazīsti Latviju un dodies pārgājienā

Skaties tālāk, lai uzzinātu vairāk