Dalīties „Robežsargs Sandris Balinskis uzaudzina hokeja izlases aizsargu un skrien maratonu Ventspilī“

Robežsargs Sandris Balinskis uzaudzina hokeja izlases aizsargu un skrien maratonu Ventspilī

Sportiskās Balinsku ģimenes galva svētdien, 18.jūnijā Ventspilī skries savu jubilejas – piekto maratonu. Taču vienmēr aktīvais robežsargs paspēj ne tikai sportot pats, bet arī izaudzināt Latvijas hokeja izlases jauno paaudzi.

Sandris Balinskis hokejam seko līdzi jau kopš astoņdesmitajiem un deviņdesmitajiem gadiem, kad Rīgas Dinamo spēlēja ar PSRS labākajiem klubiem. Pašam Sandrim hokejs palika vien sapņa līmenī, jo tajos laikos iespēju bija mazāk un nācies ar puikām dzenāt ripu pagalmā.

Tāpēc nav brīnums, ka Sandris savu sapni realizēja caur dēlu Uvi Jāni Balinski, kurš šogad atzīstami debitēja Latvijas hokeja izlasē. 20 gadīgais dēls hokejista gaitas sāka četru gadu vecumā un savā karjerā spēlējis gan Vācijas klubos, gan “Rīgas Dinamo”.

 

Šogad Uvis debitēja Latvijas izlasē un jau pirmajās spēlēs aizsargs atzīmējās ar vārtu guvumu, par ko, protams, lepojas arī talantīgā hokejista tēvs. Pirms četriem gadiem Uvis izmēģināja savus spēkus pusmaratonā, kur 21,195 kilometru garo distanci pieveica 1 stundā un 35 minūtēs. Ne katrs ko tādu var veikt jau 16 gadu vecumā.

Hokejista tēvs savu pirmo maratonu noskrēja 1994.gadā Rīgas SWH maratonā, kad Uvis vēl nebija nācis pasaulē. Pirms 23 gadiem skrējējs izbaudīja visas iesācēja kļūdas, tai skaitā, tempa pārķeršanu sacensību sākumā, tomēr spēja visnotaļ cienījamo distanci finišēt ātrāk par četrām stundām.

 

Labākais maratons noskriets 2010.gadā Valmierā ar personīgo rekordu – 3 stundas un 21 minūti, atceras Sandris. 2017.gada 18.jūnijā 42,195 kilometru distanci Sandris Balinskis veiks piekto reizi, atzīmējot sava veida jubileju.

 

Atgriešanās maratonistu rindās saistāma ar Ventspils maratona kluba aktīvo darbošanos, kā arī pērn Ventspilī atdzimušo maratonu. 2016.gada jūnijā, kad Ventspilī notika Pirmais Piedzīvojuma parka maratons, Sandri Balinski trases malā atbalstīja Uvis, taču šoreiz dēls nevarēs palīdzēt, jo uzsācis gatavošanos jaunai hokeja sezonai.

Par rezultātu Sandris necenšas daudz domāt un satraukties, jo galvenais ir baudīt skrējienu, Sportland Magazine stāsta maratonists. Ventspilniekam patīk skriet vienmērīgā tempā un sacensību otro pusi pieveikt ātrāk. Plānotais rezultāts maratonā būs ap 3 stundām un 40 minūtēm.

Maratonists šogad pamainīja gatavošanās posmu pirms sacensībām, jo uzzinājis, ka pat ultramaratonisti ne vienmēr treniņos skrien vairākas stundas. Tāpēc pirms piektā maratona garākie treniņi sasnieguši vien 20 kilometrus, nedēļā skriets vidēji trīs reizes un apjoms nav bijis vairāk par 30-40 kilometriem septiņās dienās.

Jautāts par ultramaratoniem, Sandris Balinskis atceras 6 stundu skrējienu Rīgas Uzvaras parkā 2010.gadā, kurā noskrējis 61 kilometru un ieņēmis pat ceturto vietu.

Aktīvais ventspilnieks arī ikdienā aizraujas ar dažādiem sporta veidiem un ir pat sporta dzīves organziators Robežsardzē, kur rīko dažādas sacensības un turnīrus. Ventspils maratona dalībniekiem Sandris Balinskis novēl skriet prātīgi un izbaudīt sacensības, nevis pārmocīt sevi.

Komentāri

  1. Gunārs

    Sandri, prieks par tevi! Lai veicas!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Saistītie raksti

Nākamais raksts:

Balso par Synottip futbola Virslīgas maija mēneša labāko vārtu guvumu un laimē!

Skaties tālāk, lai uzzinātu vairāk