Dalīties „SCIENCE IN SPORT (SiS) PROTEĪNA PRODUKTI UN TO PIELIETOŠANA SPORTĀ“

SCIENCE IN SPORT (SiS) PROTEĪNA PRODUKTI UN TO PIELIETOŠANA SPORTĀ

Olbaltumvielu (proteīna) uzņemšana ir svarīga ikvienam no mums neatkarīgi no tā, vai vēlies palielināt lieso muskuļu masu, vai noturēt jau esošo. Papildus augstas kvalitātes ikdienā uzņemamajiem olbaltumvielu produktiem (piemēram, zivis, baltā un sarkanā gaļa, olas, piena produkti), tādi proteīna veidi kā pulveri un želejas ir īpaši noderīgi dažādu sporta veidu pārstāvju ikdienas uzturā to vieglās un ātrās uzņemšanas dēļ. Šo produktu sastāvā ir viena no svarīgākajām aminoskābēm – leicīns, kā arī šie produkti ir vieglāk sagremojami, kas nozīmē, ka atjaunošanās noritēs ātrāk, efektīvāk un kvalitatīvāk.

Lasi rakstu un piedalies konkursā! 

SiS proteīna produktus var izmantot ikdienas olbaltumvielu daudzuma nodrošināšanai, un tie var tikt uzņemti kā:

• uzkodas (SiS proteīna batoniņš, WHEY20 želeja),
• pirms, pēc un treniņa laikā (SiS Advanced Isolate / Whey Protein / WHEY20 / SiS REGO),
• pirms gulētiešanas (SiS Overnight Protein)

Dažādi proteīna produkti ir ar dažādu uzsūkšanās, kā arī olbaltumvielu sintēzes ātrumu. Proteīna produktam, kuru Tu izvēlies attiecīgajā brīdī ir jābūt piemērotam gan diennakts laikam, kurā to plānots uzņemt, kā arī treniņa veidam un intensitātei, pēc kura tiks uzņemts šis produkts. Ieskaties SiS produktu klāstā un to pielietošanas veidiem:

WHEY proteīna koncentrāts ir olbaltumvielu produkts, kas satur maz tauku un ogļhidtrātu. Whey proteīnam ir visaugstākais uzsūkšanās ātrums, tātad tas būs īpaši piemērots pēc treniņa kā papildinājums Tavā ikdienas diētā. Tāpat šī produkta sastāvā ir augsts BCAA (sazaroto ķēžu aminoskābju) daudzums. Šīs aminoskābes veido pat līdz 30% liesās muskuļu masas. Kas padara SiS proteīnu tik īpašu? SiS WHEY20 ir pirmā proteīna želeja, kuras sastāvā ir whey proteīns. Visas pārējās tirgus piedāvājumā atrodamās proteīna želejas veidotas, izmantojot kolagēnu kā olbaltumvielu avotu, ko ierasti iegūst no dzīvnieku un zivju ādām. Whey proteīns želejas sastāvā būtiski uzlabo želejas garšu, salīdzinot ar kolagēna bāzes želejām. Aminoskābju saturs arī ir viens no rādītājiem, kas whey proteīna želejā ir būtiski lielāks kā kolagēna bāzes želejās.

• Whey proteīna isolāts ir uzlabota Whey proteīna pulvera versija. Aminoskābju daudzums netiek samazināts, taču isolāta produktā ir procentuāli lielāks olbaltumvielu daudzums – vairāk kā 80%. Tas arī nozīmē, ka šajā produktā ir mazāk ogļhidrātu un tauku. Science in Sport’s Advanced Isolate + ir zelta standarts proteīna izvēlē. 31 g Whey proteīna vienā porcijā ar pievienotu leicīnu, kas palielina olbaltumvielu sintēzes ātrumu, ir perfekta izvēle profesionāliem sportistiem/ sportistiem ar lielām slodzēm.

• Proteīna-ogļhidrātu pulveris. Ja esi veicis garu izturības treniņu, vai augstas intensitātes treniņu, tad Tavas glikogēna rezerves būs iztukšotas, un tās noteikti ir jāatjauno. Šadā gadījumā jāuzņem ogļhidrātu un proteīna sajaukums, kas palīdzēs atjaunošanās procesam noritēt ātrāk un kvalitatīvāk. SiS REGO Rapid Recovery satur līdzīgu daudzumu ogļhidrātu un olbaltumvielu, kuru vari pagatavot šeikerī, lai lietotu uzreiz pēc treniņa.

• Piena bāzes proteīns sastāv no 80% kazeīna (uzsūcas lēni) un 20% whey proteīna koncentrāta (uzsūcas ātri). Šis proteīna veids tiek sagremots lēnāk, turpinot piegādāt nepieciešamo olbaltumvielu daudzumu Taviem muskuļiem miega laikā. Bet kāpēc gan neizvēlēties glāzi piena? Tāpēc, ka piens satur salīdzinoši daudz ogļhidrātu (pienā esošais cukurs – laktoze), no kura Tu, visticamāk, vēlies izvairīties, ņemot vērā Tavus sportā izvirzītos mērķus. Piena proteīna isolāts kā, piemēram, SiS Overnight būs daudz piemērotāka izvēle proteīna uzņemšanai pirms gulētiešanas, jo tas uzsūksies ilgstoši, nodrošinot muskuļus ar nepieciešamo, taču izslēdzot pievienotu ogļhidrātu un tauku daudzumu.


Kāpēc izvēlēties SiS proteīnu?

Salīdzinot ar citiem tirgū atrodamajiem proteīna produktiem, SiS proteīna produkti:
• sniedz augstākas kvalitātes produktu par to pašu cenu;
• satur daudz mazāk ogļhidrātu un tauku.

Ieteikumi:

• Uzreiz pēc treniņa mūsu organisms ir gatavs uzņemt uzturvielas, kuras tas ir iztērējis. 30 minūtes pēc treniņa zinātniskajā literatūrā pieminēts arī kā vielmaiņas logs. Tev būtu jāuzņem nepieciešamās uzturvielas 30 minūšu laikā pēc treniņa, kas ir laika posms, kurā Tava vielmaiņa darbojas paātrināti.
• Olbaltumvielas (proteīns) ir “mazi cinīši, kas gāž lielu vezumu” jeb tiem ir milzīga nozīme mūsu ikdienas diētā, atjaunošanās un augšanas procesā, kā arī daudzos citos organismā notiekošajos procesos. Sēdoša darba veicējiem jāuzņem vidēji 0.8 g olbaltumvielu uz vienu ķermeņa masas kilogramu diennaktī. Šis olbaltumvielu daudzums palielinās līdz pat 1.5 g uz vienu ķermeņa masas kilogramu diennaktī, ja cilvēks trenējas intensīvi. Sportistiem bieži ieteicams uzņemt pat 2-3 g uz vienu ķermeņa masas kilogramu diennaktī, kas palīdz uzturēt lieso muskuļu masu un/vai samazināt tauku daudzumu organismā.
• Pirms iegādājies proteīna produktu, pārbaudi vai tā sastāvā ir pievienotas aminoskābes un kāds proteīna avots (whey jeb piena sūkalu proteīns, kazeīns, soja utml.) ir tā sastāvā. (Whey20, piemēram, ir visaugstākās kvalitātes Whey (piena sūkalu) proteīns). Nepieciešamās aminoskābes (piemēram, leicīns) palielina olbaltumvielu sintēzes ātrumu, tāpēc arī šī ir svarīga sastāvdaļa proteīna produktos.
• Jaunākie pētījumu rezultāti iesaka arī izturības sporta veidu pārstāvjiem pievērst uzmanību olbaltumvielu uzņemšanai. Proteīna produktus (viegli sagremojamus) var uzņemt 60 minūtes pirms treniņa un arī garu treniņu laikā (piemēram, riteņbraukšanā), kā arī uzreiz pēc treniņa.
• Sagatavojot un uzglabājot REGO Rapid Recovery dzērienu un/vai WHEY20 proteīna želeju ledusskapī, pēc treniņa varēsi baudīt atsvaidzinošu atjaunošanās produktu. Īpaši patīkami vasarā vai treniņnometnēs!
• Izmanto dzērienu SiS Overnight Protein kā noslēdzošo maltīti/uzkodu pēc vakara treniņa, kad gatavojies doties pie miera. Tā Tavi muskuļi turpinās atjaunoties arī miega laikā. Šis dzēriens tāpat palīdz izdalīties miega hormonam melatonīnam, kas ir atbildīgs par dziļāku un kvalitatīvāku miegu.

Arnis Rumbenieks, soļotājs stāsta par savu pieredzi: “Šobrīd man un arī citiem garo distanču sportistiem ir laiks, kad uzsvars tiek likts uz pamatu, jeb “vācam bāzi”! Jāielāgo, ka mēs savu ķermeni “būvējam” no olbaltumvielām. Tās veido mūsu ādu, kaulus, saistaudus, protams, muskuļus. Ilgstošu slodžu rezultātā pie nepietiekama olbaltumvielu daudzuma mūsu organismā sākas katabolie procesi. Izturības sporta veidu pārstāvjiem šajā periodā vēlams uzņemt 1,5-2 gramus olbaltumvielu uz 1kg ķermeņa masas. Manuprāt, lielisks veids kā uzņemt nepieciešamās olbaltumvielas, ir lietot SiS proteīna želejas ar sastāvā esošajām BCAA. Šis ir labs risinājums, jo šķidrā veidā tās labāk uzsūcas – daudz ātrāk kā tradicionāls ēdien, turklāt BCAA ir aminoskābju ķēde, kuru organisms pats nesintezē, tādēļ jāuzņem ar papildu uzturu, tādēļ šis ir ātrs, kvalitatīvs produkts prasīgam atlētam. Pats lietoju šīs želejas, ja ir paredzēts treniņš ilgāks par 1h.”

Meklē Science in Sport (SiS) augstākās kvalitātes proteīna produktus par izdevīgām cenām Sportland veikalos!

#KONKURSS Laimē SIS produktu komplektu!  Raksti komentāru sadaļā, kas Tevi motivē trenēties un kurš no SIS produkts ir vispiemērotākais proteīnu uzņemšanai pirms gulētiešanas?  Laimīgo uzvarētāju paziņosim 14. martā.

Komentāri

 1. Arlita Laine Dombrovska

  Mana lielākā motivācija ir brīvības sajūta sportojot- brībība skriet. Un sajūta pēc treniņa- tā nekad nepieviļ.
  SiS Overnight Protein piemērots lietošanai pirms miega.

 2. Anete

  Mana motivācija-skaists un tvirts ķermenis.
  Piena proteīna isolāts ==》 SiS Overnight vispiemērotākais uzņemšanai pirms gulētiešanas.

 3. Lilija

  Galvenā motivācija ir veselība un skaists ķermenis.
  SIS Overnight Protein ir pirms gulētiešanas.

 4. Dace

  SiS Overnight Protein piemērots lietošanai pirms miega.
  Mana motivācija – gari braucieni ar velo pa mežu sniedz gan baudu, gan nogurumu, svaigais meža gaiss… Protams arī ziemā uzkrātā liekā bagāža kaut kā jānodzen. Kā es gaidu to brīdi, kad tas atkal būs iespējams 🙂

 5. Dace

  Galvenā motivācija – veselība, tvirts & smuks augums Protams arī enerģijas lādiņš, kas sniedz pozitīvismu visai dienai!
  Es izvēlos – REGO Rapid Recovery!

 6. Renāte

  Mana motivācija ir rezultāti un apņēmība – skrienot garās distances ar katru reizi cenšos pārspēt sevi. Skriešana man ir atkarība – lietus, vējš, sniegs, saule – meža takas, pludmale, asfalts – jebkur un jebkados apstākļos.
  Un uz nakti vajadzētu izmantot SiS overnight.

 7. Evija

  Mana motivācija treniņiem ir lieliskā pašsajūta pēc tiem,dzīvesprieks un veselība,kas rodas no fiziskām aktivitātēm!!! Pirms nakts būtu jāizmanto SIS Overnight proteīns…

 8. Katrīna

  Kas mani motivē- var izrādīt jaunos ledingus un botas un var vienkārši pacīnīties ar saviem tarakāniem galvā! SIS Overnight Protein ir pirms gulētiešanas

 9. Inga

  Sacensības motivē. Nenormāli patīk tā kņudinošā sajūta pakrūtē, kad tu stāvi aiz starta līnijas un gaidi šāvienu gaisā. SIS Overnight Protein ir pirms gulētiešanas un pēc vakara tretiņa

 10. Linda

  Mani trenēties motivē tā patīkamā sajūta, kas rodas pēc treniņa, tā ir neaprakstāma – savijas gan nogurums, gan prieks un gandarījums par paveikto darbu. Un, protams, arī izmaiņas augumā ir motivācija, lai nepadotos. Tas viss kopā pats par sevi liek vakarā, pat pēc vissmagākās darba dienas, paņemt sporta somu un doties uz zāli.
  Pirms gulētiešanas vislabāk lietot SiS Overnight Protein.

 11. Agris

  Sis Overnight Protein! Sporta zāle ir kā atpūta no ikdienas, no liekām domām, principā vieta kur aizmirsties un likt darboties taviem muskuļiem! Es apmekļēju sporta zāli, jo tā ir sava veida meditācija, darbs ar sevi, kas palīdz sakārtot prātu un ķermeni!

 12. Kristiāna

  SiS Overnight Protein!
  Mani motivē iegūtās pozitīvās emocijas, veselīgs un skaists ķermenis, ko var iegūt!

 13. Solvita

  SiS Overnight Protein!
  Veselīgs un skaists ķermenis! Emocijas&labsajūta&enerģija, kongūst trenējoties!

 14. Katrīne

  SiS Overnight Protein
  Motivē draugi, ģimene, sportisti un citi cilvēki…
  Lielā vēlme gūt skaistu ķermeni!

 15. Dairis

  Motivē- redzēt progresu par ieguldīto darbu.

 16. Anete

  Mana motivācija sprotot ir pašsajūta – gan reāls enerģijas un darba spēju pieaugums, gan emocionālā, jūtot ka varu izdarīt vairāk un labāk, un vēl redzot spogulī tā rezultātus. Bauda! 🙂
  Pirms gulētiešanas labākā izvēle būtu SIS Overnight olbaltumvielu pulveris.

 17. Laila

  Mana lielaka motivacija ir veseliba un labs izskats visa muza garuma! Tapec es noteikti izveletos pirms guletiesanas OVERNIGHT olbaltumvielu pulveri, kas palidzetu atjaunoties.

 18. Evija Vimba

  Mana lielākā motivācija ir manas ķermeņa pozitīvās izmaiņas. Tās mani motivē trenēties vairāk un spēcīgāk, iegūstot labākus rezultātus.
  No SIS produktiem vispiemērotākais proteīnu uzņemšanai pirms gulētiešanas ir SiS Overnight Protein, jo tas uzsūcas ilgstoši un nodrošina muskuļus ar nepieciešamo, taču izslēdz pievienotu ogļhidrātu un tauku daudzumu.

 19. Liene

  Sportot mani motivē jau līdz šim sasniegtais progress. Ir aizraujoši redzēt, cik daudz cilvēka ķermenis ir spējīgs paveikt un mainīties. Tas ir tik forši – sevi katru dienu no jauna izaicināt, un uzstādīt mērķus, kurus sasniegt.
  Vispiemērotakais pirms miega pavisam noteikti ir SiS Overnight Protein!

 20. Katr

  Treniņa veids nosaka arī motivāciju. Kikbox treniņš mani motivē būt ātrākai, izveicīgāki un ātrāk pieņemt pareizus lēmumus. Sporta zāle – vislielākā cīņa pašai ar sevi, šeit lielu motivāciju cīnīties dod treneris un spogulis saka, ka eju pareizajā virzienā. Dejas – kustību brīvība un sievišķības uzturēšana, tā ir lielākā motivācija, kuru nekad nepazaudēšu!

  Pirms gulētiešanas labākā izvēle būtu SIS Overnight olbaltumvielu pulveris.

 21. Laura

  Mani motivē mana pašsajūta. Sportoju jau gadiem, tāpēc zinu to LIELISKO sajūtu pēc kārtējā treniņa. Lūk, tā ir mana motivācija – pozitīvisms, pārliecība, ka esmu spēcīga, aktīva un skaista, kā arī harmonijas sajūta.
  SiS Overnight Protein pirms gulētiešanas – noteikti gribu pamēģināt.

 22. Austra

  SIS Overnight Protein ir piemērotākais pirms miega.
  Sportam mani motivē šī lieliskā pašsajūta, kad es varu izdarīt vairāk, noskriet tālāk un justies lieliski! Protams arī tvirts un stingrs augums, kas palīdz justies labāk un pārliecinātai arī citu acīs.

 23. Valdis

  Jau vairāk kā 3 gadus nodarbojos ar bodibildingu un mani motivē ķermeņa izmaiņas, perfekta pašsajūta un padarīta darba sajūta. Es pats varu piestrādāt pie sava ķermeņa niansēm un tas motivē sasniegt pašu labāko rezultātu, lai varētu sasniegt nākamo mērķi – bodibildinga sacensības. SIS Overnight Protein ir labs olbaltumvielu avots pirms miega.

 24. Ilze

  SiS Overnight Protein ir vispiemērotākais pirms gulētiešanas! Mani motivē iet uz priekšu iegūtā gandarījuma sajūta pēc treniņa,kā arī iespēja pārkāpt savas komforta robežas. Nesen sāku aktīvi trenēties tieši ar svaru stieni un,šķiet,ka esmu atradusi savu mīļāko treniņu veidu!

 25. Vita

  Mani motivē sajūta, kura rodas pēc kārtīga treniņa vai izskrieta kāda kilometra, kā arī ķermeņa vizuālais izskats un prieks par labi padarītu darbiņu sevis labā.
  SiS Overnight Protein ir vispiemērotākais pirms gulētiešanas!

 26. Elza

  Motivācija ir tikai es pati… darbs ar sevi, pabūt ar sevi, pilnveidot sevi, iepriecināt sevi! 🙂
  SIS Overnight Protein

 27. SANTA

  Lai organisms labāk uznemtu un pārstrādātu proteīnu,tad vislabak pirms gulētiešanas lietot SiS Overnight Protein.
  Sportot mani motivē- ES pati! Galvenais ir izvirzīt mērķi pec kā tiekties,un mans mērķis ir piedalīties sacensībās!

 28. Ieva Lejiņa

  Mana motivācija ir sajūta pēc treniņa, kad vari sev uzsist uz pleca un teikt-labi, ka saņēmos, par spīti tam, ka vienmēr būtu simts ataisnojumu, kāpēc nedarīt! Sevis pārvarēšana ir super! Pirms miedziņa SIS Overnight Protein. 😉

 29. Vspiemērotākais pirms gulētiešanas ir SiS Overnight Proteins.
  Mani trenēties motivē viennozīmīgi mans izskats, mana figūra. Un papildus motivacija ir spēka sajūta, jo ar katru treniņu tu paliec spēcīgāks, gan izturības ziņā, gan lokanības. Patikami apzinaties, ka šodien vari vairāk kā iepriekš. Labi izskatīties un būt veselā un stiprā ķermenī ir mana motivacija!

 30. Līga

  Pirms gulētiešanas (SiS Overnight Protein).
  MOTIVĀCIJA? Veselība, tas, lai varu pierādīt sev,cik daudz varu. Liela motivācija, ir rezultātā,lai pēc treniņa būtu pēcgarša. Mani treniņi ir kā “atkarība”. Tādēļ lielu motivāciju nevajag, galvenais iet un darīt. Un gaidit kāda būs tekošā treniņa “pēcgarša”

 31. Iluta

  Motivācija- veselības uzlabošana, mācīšanās strādāt ar sevi, pēc trenniņu labsajūtas un rezultātu baudīšana, Jaungada apņemšanās, draugu un ģimenes uzslavas par apņēmību un daudz dažādi iemesli, kā dēļ ir svarīgi turpināt iesākto un neapstāties pie savu mērķu sasniegšanas.

 32. Iluta

  … SiS Overnight Protein piemērots lietošanai pirms miega.

 33. Agrita

  mana motivaacija – sports dara mani veselaaku, skaistaaku, veselaa kjermenii vesels gars :))

  SIS Overnight Protein ir pirms gulētiešanas un pēc vakara tretiņa

 34. Madara

  Mani motivē rezultāti un panākumi, kuri ar katru mēnesi uzlabojas. Kā arī tā pozitīvā sajūta, kas ir pēc treniņa.

 35. Madara

  SiS Overnight Protein piemērots lietošanai pirms miega.

 36. Anete Veidele

  Pirms gulētiešanas piemērotākais ir SiS Overnight.
  Mana motivācija sportot ir vēlmē kļūt stiprākai gan fiziski, gan garīgi. Nevienam nav noslēpums, ka sportā svarīgi ir abi.

 37. Kristīne

  Mani motivē Karīna Akmens, jo reizēs kad uznāk slinkums un gribās izlaist treniņu es skatos uz viņas sasniegumiem un slinkums pazūd. SIS OVERNIGHT PROTEIN ir piemērotākais pirms gulētiešanas.

 38. Solveiga

  Mana motivācija ir mana ğimene.
  Kā Tu vari bērnam likt iet laukă skriet, vai būt aktīvam, ja Tu pats esi pasīvs un neko nedari, lai būtu aktīvs. Protams, arī vīries iedod savu artavu, gribu büt tikpat skaista un tvirta kā pirms bēniem. Vēlos saņemt kopmlimentus no pretējā dzimuma vīriešies, jo tas paceļ sievietes pašapziņu.
  Pirms miedziņa noteikti būs piemērotākais SIS Overnight proteīns. 🙂 veiksmi! 😉

 39. Aija

  Motivē apziņa ka pēc 20 gadiem spēšu dzīvot pilnvērtīgu dzīvi veselā un koptā ķermenī.
  Pirms miega – SiS Overnight Protein.

 40. Kristīne

  Sis overnigt proteins domats lietosanai uz nakti.
  Mani motive rezultati, ko redzu paskatoties spoguli un tad saprotu ka vajag vel un vel :). Pec diviem berniem nakas diezgan pasvist.

 41. Dita

  Man sports ir kas vairāk tikai par vēli iegūt tvirtāku ķermeni. Sports veido manu būtību, kas es esmu, kā es jūtos un ko es vēlos sasniegt ne tikai sportā, bet dzīvē. Laiks, kad vispatiesāk jūtos kā es! Vislabākais veids, kas rosina domāt, ka viss ir atkarīgs tikai no sevis, darba un motivācijas.
  Vislabākais būtu SiS Overnight Protein.

 42. Diana

  Motivē tas, ka sāku sajust un redzēt savus muskuļus. Kļūstu stiprāka un gribās vēl. Nostādu sev jaunus mērķus un sasniedzu tos!
  Sis Overnight Protein ir piemērots uzņemšanai pirms gulētiešanas.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Saistītie raksti

Nākamais raksts:

Jaunajā “Filter Velokauss” riteņbraukšanas seriālā šosejas un arī MTB sacensības

Skaties tālāk, lai uzzinātu vairāk