Dalīties „Siguldas pusmaratonā triumfē Višķers un Marhele“

Siguldas pusmaratonā triumfē Višķers un Marhele

Sestdien, 7.oktobrī, ap 2600 skriešanas sporta cienītāju noslēdza Baltijā lielākā skriešanas seriāla Bigbank Skrien Latvija septīto sezonu ar kulminācijas posmu – Siguldas pusmaratonu. Rudenīgā brīvdiena uzvaru sacensību garākajā distancē, 21 kilometru garajā skrējienā, atnesa sportistiem, kuri par savām spējām atgādinājuši uz goda pjedestāliem teju visos šī gada skriešanas seriāla posmos.

 

Vīru konkurencē pusmaratonā nepārspējams bija Jānis Višķers (1:06:29), otrais finišā atgriezās Dmitrijs Serjogins (1:08:03), bet trešais – Valērijs Žolnerovičs (1:09:07).

Savukārt starp sievietēm visātrāk divdesmit viena kilometra garo trasi pieveica olimpiete Ilona Marhele (1:18:02). Četras minūtes vēlāk pēc uzvarētājas, Siguldas pusmaratona distanci pabeidza Karīna  Helmane – Soročenkova (1:22:21), bet trešais augstākais rezultāts – titulētajai gargabalniecei Anitai Kažemākai (1:22:52)

Par desmit kilometru skrējiena goda pjedestāla īpašniekiem kļuva Andris Jubelis (0:34:38), Renārs Roze (0:34:56) un Jānis Mežiels (0:34:59). Savukārt ātrākās sievietes šajā distancē bija Guna Ģērmane (0:40:56), Laura Čakle (0:43:29), Anastasija Geraseva (0:43:38).

Sacensību dalībnieki, kuri trasē pavadīja visīsāko laiku, lai kļūtu par uzvarētājiem – piecu kilometru skrējiena dalībnieki – bija Reinis Hartmanis (0:17:01) un Amanda Valtasa (0:20:13).

Visu trīs Siguldas pusmaratona distanču dalībnieki starta līniju šķērsoja vienlaicīgi – pulksten 10:00. Startā saņēmuši īsteni rudenīgu nokrišņu devu, pārējo distanci tie aizvadīja patiešām patīkamos laikapstākļos. Atšķirībā no citiem gadiem, kad ierastā trase skrējējus veda vairāk uz Rīgas pusi – gar mūzikas skolu, koncertzāli un bobsleja trasi, šoreiz tā no jaunā sacensību centra – pie Siguldas Sporta centra – piedāvāja ikvienam izskriet pavisam citu maršutu. Trases ietvaros bija iespēja apskatīt unikālo vēstures liecību – padomju laika TV torni, kā arī citus nozīmīgus kultūras objektus – Siguldas luterāņu baznīcu, Siguldas pili, kā arī pilsētas “Gulbīšu” dīķi. Pasākuma galvenais organizators Kaspars Kārkliņš atklāj, ka jaunā trases izstrāde un ieviešana bijis liels izaicinājums, bet ir gandarīts par paveikto un uzskata, ka šī novitāte pacēlusi Siguldas pusmaratonu pavisam citā līmenī.

Pēc sacensību lielajiem startiem, notika arī Bērnu skrējieni, kā arī Mazuļu rāpošanas sacensības. Savukārt stundu līdz pasākuma nozīmīgākajam brīdim – apbalvošanas ceremonijai – Siguldas pusmaratona dalībnieki un to atbalstītāji varēja baudīt Edvarda Griezes koncertu.

Teksts: Sintija Melne

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Saistītie raksti

Kā sagatavoties skriešanai ziemā?

Cilvēka organisma pielāgošanās spējas aukstajam laikam ir labākas, nekā mums dažkārt šķiet. Izvēloties pareizo apģērbu, apavus un tempu, skriešanas treniņus…

Nākamais raksts:

ZANDAS ZARIŅAS REŠETINAS IETEIKUMI SKRĒJĒJIEM RUDENS PERIODĀ.

Skaties tālāk, lai uzzinātu vairāk