Dalīties „SKAITĻI un FAKTI: Seriāls “Bigbank Skrien Latvija” sasniedz ekvatoru“

SKAITĻI un FAKTI: Seriāls “Bigbank Skrien Latvija” sasniedz ekvatoru

“Bigbank Skrien Latvija” aizvadīta tieši puse no visiem sezonas astoņiem posmiem un varam atskatīties uz padarīto pavasarī un vasaras pirmajā daļā. Liepājā, Rēzeknē, Daugavpilī un Ventspilī četrās dažādās distancēs devās 4500 skrējēji, neskaitot bērnu skrējienu mazos dalībniekus.

Valstī lielākajā skriešanas seriālā dalību ņem gan lieli un mazi, gan jauni un veci. Arī dzimumu vienlīdzība tiek ievērota, jo 45 procenti dalībnieku ir daiļā dzimuma pārstāves, liecina “Sportland Magazine” apkopotā statistika. Vēl vairāk, dalībnieku skaita ziņā sievietes parspēj vīriešus par 18 procentiem Tautas 5-6 kilometru garajos skrējienos.

Tautas 5-6 kilometru garajos skrējienos piedalās vairāk nekā puse jeb 55 procenti no visiem “Bigbank Skrien Latvija” dalībniekiem, kas nozīmē, ka šajā distancē ir vislielākā konkurence. Pirmie četri posmi Kurzemē un Latgalē atradās vistālāk viens no otra, tāpēc ir vērts ieskatīties, kurām no 1324 dāmām bijušas labākās sekmes.

Sezonas pirmajā pusē vislabāk veicies Gundegai Heidingerei (3998 punkti) un olimpietei Agnesei Pastarei (3896 p.). Ja sezonas līdere tikai vienreiz nav kāpusi uz goda pjedestāla augstākā pakāpiena, tad 1129 kungu konkurencē līderim Artūram Niklāvam Medvedam (3904 p.) tikai ceturtajā posmā izdevās triumfēt, kas liecina par konkurenci starp ātrākajiem Tautas klases skrējējiem. Protams, kurzemnieks saglabā izredzes ieņemt vietu starp punktīgākajiem sešiem skrējējiem arī sezonas noslēgumā.

Der atcerēties, ka sezonas kopvērtējumā tiks ņemti vērā pieci visvērtīgākie posmi, tāpēc par pilnu ieskaiti var pacīnieties arī tie, kuri sezonas pirmajā pusē noskrējuši tikai vienu posmu. Tāpēc teorētiski cīņā par TOP 6 var iesaistīties arī Dmitrijs Serjogins, Reinis Hartmanis, Jānis Razgals, Dainis Stepe, Artūrs Pauliņš, kā arī Elēna Miezava, Līga Jansone un Amanda Valtasa.

NIKE 10-12 kilometru skrējienā piedalās ceturtā daļa (25%) no visiem “Bigbank Skrien Latvija” dalībniekiem. Četros posmos šo distanci pieveikuši 1142 unikālie skrējēji, no kuriem nedaudz vairāk par pusi bija vīrieši (57%). Pirmajos posmos vislabāk veicies maratonistam Renāram Rozem un gulbenietim Kristapam Vējam-Āboliņam, kuri, tiesa, nav noskrējuši visus četrus seriāla pirmos posmus.

Dāmu konkurencē NIKE 10-12 kilometru ieskaitē sezonas pirmajā pusē sacentās teju 500 skrējējas un vislabāk veicās Karīnai Helmanei-Soročenkovai, kurai divas uzvaras divās sacensībās un nopelnīti 2000 punkti. Tukumniecei pa pēdām seko Līga Girgensone ar 1902 punktiem. Trijās sacensībās visvairāk punktus sapelnījusi Guna Ģērmane (2902 punkti), savukārt visos četros posmos skrējušas Laura Čakle (3767 p.) un Ināra Lūse (3689 p.).

Kādu no četriem pusmaratoniem vai Ventspils maratonu noskrējuši 905 skrējēji jeb tieši piektā daļa (20%) no visiem “Bigbank Skrien Latvija” dalībniekiem. Ceturtā daļa (25%) no izturībniekiem ir daiļā dzimuma pārstāves un no 230 sievietēm sekmīgākā bija olimpiete Ilona Marhele ar divām uzvarām divos startos. Trijās sacensībās visvairāk punktu ir jaunajai Latvijas čempionei maratonā Anitai Kažemākai. Trešā veiksmīgākā skrējēja sezonas pirmajā pusē bija pērnā gada čempione Lelde Neimande, kura startējusi vien divos posmos. Cēsiniecei seko kopvērtējuma līdere Daiga Grickus ar 3792 punktiem. Arī Inga Zālīte saglabā reālas izredzes pacīnīties par vietu labāko sešieniekā, kaut šogad nav startējusi visos skriešanas seriāla posmos.

Vīriešiem konkurence ir trīsreiz lielāka, tāpēc arī tikpat reižu neskaidrāka, kaut aizvadīta puse no visiem posmiem. Šobrīd kopvērtējuma līderis ir Kristaps Kaimiņš, taču pārējie ātrākie garo distanču skrējēji teorētiski var atstāt ogrēnieti ārpus labāko sešinieka, kas, protams, ir maz ticams scenārijs sezonas otrai pusei. Viss atkarīgs no tā, vai vienā posmā startējušie piedalīsies visos atlikušajos skrējienos. Lielāku skaidrību viesīs Jelgavas nakts pusmaratons, kurā sevi galveno pretendentu pulciņam varēs pieskaitīt arī Jānis Višķers un Latvijas rekordists Valērijs Žolnerovičs.

Jelgavas pusmaratons ir viens no lielākajiem “Bigbank Skrien Latvija” posmiem un tas skrējējus vilina, kā vienas no retajām sacensībās, kas notiek diennakts tumšajā laikā. 22.jūlijs Jelgavā viesīs lielāku skaidrību arī komandu cīņā, kurā iesaistījušās 48 komandas. Pirmajos četros posmos vislabāk veicās komandai “Adidas”, kuras panākumu atslēga vienozīmīgi ir tās olimpiskais sastāvs ar Valēriju Žolneroviču, Ilonu Marheli, Agnesi Pastari, kā arī Anitu Kažemāku un Renāru Rozi. Pārējām komandām atliek cīnīties par vietu TOP 6 Jelgavas, Kuldīgas, Valmieras un Siguldas posmos.

Vienā skrējienā vesela valsts!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Saistītie raksti

Kā sagatavoties skriešanai ziemā?

Cilvēka organisma pielāgošanās spējas aukstajam laikam ir labākas, nekā mums dažkārt šķiet. Izvēloties pareizo apģērbu, apavus un tempu, skriešanas treniņus…

Nākamais raksts:

20 festivālu modes tendences

Skaties tālāk, lai uzzinātu vairāk