Dalīties „Šķēršļu skriešanas profesionāļi – ASK Patria OCR“

Šķēršļu skriešanas profesionāļi – ASK Patria OCR

Latvijā aizvien lielāku popularitāti iemanto OCR (Obstacle Course Racing) jeb šķēršļu skrējieni. Izrādās, Latvijai ir pat sava profesionāla OCR komanda – ASK Patria OCR, kuri ne vien piedalās sacensībās visā pasaulē, bet paši organizē jaudīgus šķēršļu skrējienus.

Kā pastāsta komandas pārstāvji, ASK Patria OCR komanda ir pēctece tāda paša nosaukuma skriešanas un MTB komandām. Viens no sporta veida pionieriem Latvijā ir Kaspars Kalnbērzs, kurš tā aizrāvās ar OCR, ka kvalificējās pasaules čempionātam. «Kaspars piedāvāja izmēģināt OCR arī ASK Patria. Nezinu, kādi iemesli lika mums viņam noticēt, bet izmēģinājām, aizbraucām līdzi Kasparam uz pasaules čempionātu, un… āķis bija lūpā. Izlēmām, ka jāveido pašiem sava profesionāla OCR komanda,» stāsta viens no komandas izveidotājiem Jānis Avotiņš. «Atlases kritēriju, lai izveidotu komandu, mums nebija. Paskatījāmies, kas ir Latvijas spēcīgākie OCR sportisti, un ap viņiem sākām būvēt komandu. Tie bija Artjoms Rekuņenko un Kaspars Kalnbērzs. Atlikušos cilvēkus atradām, uzrunājot un piesaistot labus skrējējus un atlētus – gan vīriešus, gan sievietes. Cilvēki komandā ir mainījušies, bet kodols – 10 cilvēku – ir palicis.»

Pirms aptuveni trīs gadiem ASK Patria OCR sāka startēt kā pilnvērtīga komanda ar 10 dalībniekiem. «Centāmies piedalīties pēc iespējas vairāk sacensību un uzvarējām gandrīz visās sacensībās. Katru gadu uzliekam sev latiņu – tik uz pasaules OCR čempionāti. Lai to izdarītu, nepieciešams piedalīties kvalifikācijas sacensībās, un līdz šim mums tas ir ļoti veiksmīgi izdevies.»

Kā trenējas labākie?

Komanda regulāri piedalās sacensībās un pasaules čempionātā, kur startē ar labiem rezultātiem. Jautājums – kā viņi trenējas? Jo OCR ir sporta veids, kur jābūt labam visos fiziskajos parametros – gan ātrumā, gan izturībā un spēkā. «Katrs trenējas pa savam. Pāris reižu gadā satiekamies kādā laukumā, kur var patrenēt tehniku, un cits citam ko iesakām. Pārsvarā tiekamies sacensībās, pirms kurām izrunājam tehniku un stratēģiju. Šajā ziemā esam sākuši braukt uz Igauniju, kur izveidots Ninja ­Warriors treniņu laukums, kas ir ideāla vieta treniņiem. Tur pēdējos mēnešus braucam trenēties gandrīz katru nedēļu. Latvijā diemžēl nav īsti piemērotas vietas, kur pilnvērtīgi trenēties šim sporta veidam nopietnā līmenī.»

No dalības uz pasākumu rīkošanu

OCR sportam ir liels potenciāls, jo dalībniekam neko daudz nevajag – trasi un šķēršļus, kuriem mēģināt tikt pāri, kā nu katrs māk. «Tas, ko mēs gribam darīt, ir iet soli uz priekšu, Latvijā organizējot augstas klases OCR sacensības. Mēs vispirms paši attīstījāmies kā sportisti, iepazīstot OCR lauciņu, un tikai pēc tam sākām rīkot savas sacensības pēc visiem pasaules standartiem. Šis bija mūsu komandas loģiskais turpinājums.

Iepriekšējā sezonā rīkojām Patria Tough Run un Patria Historical Run,» stāsta Jānis. Patria Historical Run piedalījās 350 dalībnieki no 12 valstīm. «Sapratām, ka uztaisīt sacensības ir forši, bet svarīgi katrās ielikt iekšā dziļāku domu. Patria Tough Run bija tendēts uz spēku, un apkārt valdīja militāra gaisotne, bet Patria Historical Run veidojām kā skrējienu, kurā cilvēki var izskriet vēsturi. Šīs sacensības parādīja, ka ­cilvēkiem ļoti patīk sīkumi – mums bija gan aktieri, gan strēlnieki, gan ieroči un senlatvieši. Bija posmi, kur cilvēkiem palīdzēja leģionāri un zaldāti. Tā mums radās ideja turpmākajiem gadiem – katrs posms, ko organizēsim, būs konkrēts stāsts.

Šogad organizēsim nu jau klasiskos Patria Tough Run un Patria Historical Run un pāris jaunumu – Patria Mud Run, kur būs uzsvars uz dubļiem, kā arī Patria City Run. Tas vēl nebūs kā seriāls, bet nākotnē noteikti skrējienus veidosim seriālu formātā, lai beigās noskaidrotu stiprāko. Nākotnē plānojam arī attīstīt šķēršļu līniju, kas būtu saistītas ar kino tematiku. Mēs visu vai nu darām ar pilnu atdevi, vai nedarām vispār! Viens no mūsu mērķiem ir pievērst distancēm vairāk bērnu un jauniešu, bet pie tā vēl cītīgi strādājam, lai attīstītu piemērotu stāstu līnijas mūsu rīkotajās sacensībās.»

Kas ir OCR?

  • ASK Patria ir unikāla komanda, kurā ir gan viena no Latvijas elites riteņbraucēju komandām, gan valsts līmeņa skriešanas komanda, gan vienīgā OCR komanda valstī, kas piedalās pa­saules līmeņa sacensībās.
  • Latvieši OCR skrējienus iepazinuši caur Stipro skrējienu, kurš bija pirmais šāda veida masu pasākums valstī. OCR ir skrējiens trasē, kurā izvietoti dažādi šķēršļi, kuru pārvarēšanai nepieciešams gan spēks, gan stratēģiskā domāšana. 

Teksts: Ieva Smilga. Foto: no ASK Patria OCR arhīva.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Saistītie raksti

Nākamais raksts:

LATIŅA IR AUGSTA

Skaties tālāk, lai uzzinātu vairāk