Dalīties „Sociālo tīklu spēks“

Sociālo tīklu spēks

Mūsdienās sociālie tīkli vairs nav tikai laika nosišana – tie ir kļuvuši par platformu, kurā nereti tiek meklēti un atrasti jauni talanti. Lūdzām viedokli Latvijas futbola izlases kapteinim Kasparam Gorkšam, vai jauno talantu aktivitātes sociālajos tīklos var piesaistīt Zvaigžņoto klubu interesi.

Stāsta KASPARS GORKŠS, Latvijas futbola izlases kapteinis.

Sports kā šovbizness

Mans viedoklis šai jautājumā ir duāls. Skaidrs, ka mūsdienu sabiedrība ir tendēta uz sevis eksponēšanu sociālajos tīklos, privātas telpas ir ļoti maz. Ja tā var izteikties, katrs pats ir savs sabiedrisko attiecību menedžeris. Ja runājam par jaunajiem sportistiem, lai spertu uz priekšu nākamo soli karjerā, šāda video izvietošana tik tiešām var noderēt, jo jāizmanto ir visi iespējamie veidi, kā pievērst sev uzmanību. To lieliski izmanto šovbiznesa pārstāvji, un galu galā arī sports mūsdienās kļuvis par šovbiznesa sastāvdaļu. Ja es būtu kluba vadītājs, vai es skatītos šādus video? To es vienprātīgi apgalvot nevaru. Bet, lai izceltos uz pārējo fona, tas noteikti nav nosodāmi, jo ne visiem jaunajiem talantiem ir iespēja doties klātienē uz klubu nometnēm vai citā veidā kādam sevi atrādīt. Arī mans dēls trenējas futbolā, pagaidām nekādus video ar viņa prasmēm filmējis neesmu, jo, godīgi sakot, par to pat nebiju aizdomājies. Bērnu atrašanās sociālajā vidē man šķiet visai biedējoša, kur nu vēl pašam to veicināt un ­popularizēt.

Sociālie tīkli ir tikai pirmais solis

Tomēr es uzskatu arī, ka objektīvu skatījumu uz sportista prasmēm no šādiem video mēs iegūt nevaram. Skaidrs, ka cilvēki, kas atlasa spēlētājus nopietniem klubiem, ir pietiekami kompetenti, lai neuzķertos uz šādiem video, bet es ticu, ka ir iespējams ar kvalitāšu kopumu un tehnikas brīnumu starpniecību pievērst sev uzmanību. Ja jauno talantu meklētājus šādi video uzrunās, tālāk viņi skatīsies uz spēlētāju klātienē. Un tur vairs nebūs runas par minūti garu klipu Facebook portālā, jo būs jāparāda savas īstās prasmes. Klips ir labs veids, kā pievērst sev uzmanību, bet, vai tādā veidā iespējams sev nopelnīt nākotnes kontraktu, – to es stipri apšaubu.

Spēlētāji satuvinās ar faniem

Sociālie tīkli sporta faniem ļauj būt tuvāk komandām vai konkrētiem spor­tis­tiem. Šobrīd futbolā privātās telpas ir maz, jo fani uzreiz pēc spēlēm var redzēt kadrus no ģērbtuvēm vai emocijas pēc uzvarām. Ar katru gadu saikne ar līdzjutējiem kļūst aizvien ciešāka, līdzjutēji, skatot komandas sociālo tīklu aktivitātes, var iegūt daļu emociju, ko izjūt paši spēlētāji. Savs izdevīgums šeit ir visiem: līdzjutējs nokļūst tuvāk sportistam, sportists kļūst populārāks, attiecīgā spēlētāja sponsori šādā veidā var atrādīt savus jaunākos produktus, turklāt tiek radīta lielāka interese par komandu vai sporta veidu. Savukārt tas atsaucas arī uz skatītāju skaitu tribīnēs.

__________

Pateicoties sociālajiem tīkliem, sporta lietpratēju uzmanību sev pievērsis arī gados jaunais latviešu futbolists Kristaps Grabovskis, kura futbola tehnikas iemaņas sociālajos tīklos novērtējuši miljoniem cilvēku visā pasaulē. ­Kristaps komentāros tiek saukts pat par jauno Lionelu Mesi un Andresu Injestu. Saprotams, ka talantīgā puišeļa karjerā viss vēl priekšā un sporta draugiem tikai atliek cerēt, ka nākotnē mums būs pasaules mēroga futbola zvaigzne.

 

 

Populārākie latviešu sportisti Instagram

Kristaps Porziņģis, Ņujorkas «Knicks» un Latvijas basketbola ­izlases basketbolists

@kporzee

1,2 miljoni sekotāju

Jeļena Ostapenko, tenisiste

@jelena.ostapenko1997

126 tūkstoši sekotāju

Zemgus Girgensons, Bufalo ­«Sabres» un Latvijas hokeja ­izlases ­hokejists

@zemgus94

77,4 tūkstoši sekotāju

Pauls Jonass, pasaules čempions motokrosā MX2 klasē

@paulsjonass41

74,5 tūkstoši sekotāju

Dāvis Bertāns, Sanantonio «Spurs» un Latvijas basketbola ­izlases basketbolists

@dbertans_42

43,1 tūkstotis sekotāju

Mairis Briedis, bokseris

@mairisbriedis

42,5 tūkstoši sekotāju

Laura Ikauniece-Admidiņa, ­vieglatlēte

@laura_ikauniece

32,6 tūkstoši sekotāju

Jānis Timma, Vitorijas «Baskonia» un Latvijas basketbola izlases ­basketbolists

@janistimma6

24 tūkstoši sekotāju

Artjoms Rudņevs, bijušais ­Latvijas futbola izlases uzbrucējs

@artjomrudnev

23 tūkstoši sekotāju

Latviešu jaunā talanta KRISTAPA GRABOVSKA slavenāko video, kas Youtube vietnē skatīts jau 4 miljonus reižu.

 

Teksts: Artis Kamals

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Saistītie raksti

Nākamais raksts:

Talantīgā Roberta Uldriķa seši karjeras nozīmīgākie mirkļi

Skaties tālāk, lai uzzinātu vairāk