Dalīties „Toms Grēviņš : skrienu pats ar sevi, nelieloties ar panākumiem“

Toms Grēviņš : skrienu pats ar sevi, nelieloties ar panākumiem

Jau gandrīz mēnesis aiz muguras, kad tika aizvadīts astotais We Run Riga skrējiens – nomainot ierasto maršutu Mežaparkā pret krietni urbānāku vidi, atmosfēru un noskaņu. Atskatoties uz kolorītajām un emocijām bagātajām brīvdienām krastmalā, Sportland Magazine uz sarunu aicināja vienu no pasākuma jaudas radītājiem – TOMU GRĒVIŅU. Viņš kopā ar radio pieci.lv kolēģiem abas pasākuma dienas bija nenogurdināmi, esot kopā ar dalībniekiem – motivējot, iedrošinot, jūtot līdzi. Šoreiz par sportu, skriešanu..un, protams, arī radio.

 

Čau, Tom!  Ar kādām sajūtām Tev palikušas atmiņā šīs septembra sākuma sportiskās brīvdienas?

No šī gada svētkiem visspilgtāk atmiņā palikuši teicamie Aminatas un Mika Dukura starti – ja pareizi atceros, abi mūziķi finišā atgriezās ātrāk par pusstundu. Saki vēl, ka tas nav kas īpašs, ka slavenības ne tikai reklāmē pasākumu, bet patiešām tajā nopietni startē! Teikšu atklāti –  tā negadās bieži! 🙂

 

Skrējiena enerģisko atmosfēru uzturēji kopā ar saviem radio kolēģiem Kristīni, Lindu, Uldi, Magnusu…Ikdienā tomēr tik lielā sastāvā kopā nedarbojaties pie pults. Kā tas bija?

Bieži uzsveru, ka strādāju ar labāko komandu Latvijā.

Pat, ja kāds vēlas diskutēt par pieredzi un profesionālo kvalitāti, Latvijas Radio 5 ir sapulcējušies jauni un radoši cilvēki, kuri strādā ar 100% atdevi un tieši tas pats notiek, kad kaut ko darām ārpus radio – vienalga, kādā pasākumā vai, piemēram, TV kameru priekšā! Līdz ar to jāteic, ka šis bija vēlviens pierādījums mūsu kopīgajam komandas garam!

Vadot pasākumus bieži redzam Tevi stilistu izvēlētos tērpos, taču kādam outfitam Tu pats dod priekšroku un jūties visbrīvāk?

Es ļoti ērti jūtos NIKE apģērbā un man ļoti patīk, ka sporta jakas lielākoties ir paredzētas daudzveidīgiem laikapstākļiem – kā kaislīgs velo braucējs ļoti to novērtēju. Taču ikdienā galvenokārt izvēlos Latvijas dizaineru un startaperu apģērbu. Pirmkārt, tas šķiet absolūti loģiski esot vienā ritmā ar laika garu, un, otrkārt, šobrīd dzīvojam laikā, kad “ērts” un “labi izskatās”  iet labi kopā.

 

Pastāsti, cik sportiska ir Tava ikdiena un, cik liela nozīme Tavā dzīvē sportam ir kopumā?

Esmu pasīvs sporta vērotājs un, ja to nedaru pie TV ekrāna, tad visbiežāk esmu pie dj pults un atskaņoju mūziku, kā, piemēram, dažos velomaratonos vai Dinamo Rīga spēlēs. Galvenais sports ir ālēšanās ar abiem dēliem un viņu cilāšana. Ikdienā pārvietojos ar velo.

Kurš ir Tavs iecienītākais sporta veids, ar kuru labprāt nodarbojies brīvajā laikā?

Man nav sporta veida, ar ko es nodarbotos ikdienā.

 

Bet kādas ir Tavas attiecības ar skriešanu – esat draugos? Varbūt nākošajā We Run Riga varētu Tevi redzēt uz starta linijas, kādā no distancēm ?

Šobrīd esmu ļoti tuvās attiecības ar skriešanu. Tomēr pat necenšos lolot cerības, ka man kāds atļautu pašam piedalīties kādā no lielajiem skriešanas pasākumiem. Jo vienmēr esmu tas, kurš skrējējus pavada. Līdz ar to skrienu pats ar sevi, nelieloties ar panākumiem.

 

Tu radio pieci.lv esi rīta cilvēks – atklāj savu možuma noslēpumu!  Kā iespējams būt enerģiskam jau tādā agrumā ?

Nekad neesmu slēpis, ka rīta radio man interesē auditorijas lieluma dēļ .

Tas ir brīdis, kad cilvēki radio klausās visbiežāk un visvairāk. Taustāms možuma noslēpums man nav zināms – panākumi “šajā sporta veidā” raksturīgi, ja izdodas sakārtot domas un fundamentāli saprast, kāpēc celies tik agri. Miegs nāk šausmīgi ik rītu. Bet, ieslēdzot mikrofonu, tas kaut kā aizmirstas.

 

Neiztiksim arī bez kārtīga mūzikas jautājuma radio dīdžejam – iesaki, lūdzu, mūziku, kas  Tavuprāt  iedos enerģiju un sapurinās treniņam rudenī?

Nesen konsultēju kādu skrējēju un saņēmu pretī kritiku, ka es tikai tuceniekus esot ieteicis… 🙂 Ja skrienot nemotivē Top 40 (kaut Teilores Sviftas jaunais disks noteikti ir radīts ļoti piedomājot par tā pielietojumu dažādā fitnesā) un tas, kas skan pa radio, ieteiktu paklausīties kaut ko dinamisku, kas dzen uz priekšu. Rokā – The Black Keys. Hiphopā – OutKast vai Kendriku Lamāru. Elektroniskajā mūzikā – Four Tet. Varbūt arī Justice vai agrīnos Daft Punk.

 

Bet ko Tu pats skrienot klausies?

Es pievienošos tiem, kam patīk skriet klusumā. Jo skrienot tu pats ar ķermeni radi zināmu mūziku – tajā jāieklausās. Kad pļauju zāli, tad nevaru izturēt pļaujmašīnas troksni – tad jāklausās pilnā skaļumā Metallica, Pixies, Crystal Castles vai pat Atari Teenage Riot! 🙂

 

Teksts: Sintija Melne

Titulbildes foto: Zane Grunska

Komentāri

  1. Gundega

    Man vislabāk patika jautājumā termins outfits! Vareni! Lasīju latviski ko tādu pirmo reizi.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Saistītie raksti

Nākamais raksts:

Trenē muskuļus. Un pastiep!

Skaties tālāk, lai uzzinātu vairāk